Skocz do zawartości

[Rower] Gravel do 5 tyś


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie lubię duże jeździć, potrafiłem na swojej meridzie crossway 10-v robić trasy ponad  200 km(oczywiście jadąc cały czas ) xD ale ostatnio stwierdziłem że trzeba coś lepszego.Mam sakwy crosso dry big 60l ale w sumie mało kiedy użyłem, jak już to jedną biorę ale chciał bym walnąć trasę tak 5-10 dniową po Polsce i szukam jak wyżej czegoś lepszego szukam roweru bardziej na asfalt ale pewnie jakieś pobocza też się zdarzą stąd  wniosek gravel. Na częściach się za bardzo nie znam dlatego liczę na was szukałem roweru Rower gravel Kellys Soot 2018 ale praktycznie niemożliwe jest ten rower dostać szukam czegoś na przerzutach raczej nie gorszych niż 105. Panowie i panie pomożecie ? liczę na was cena może lekko przekroczyć 5 tyś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie na 105 będzie ciężko, a jeśli chciałbyś hydrauliczne hamulce w odpowiedniku 105 (RS505) to będzie jeszcze trudniej. Nie znam ani 105 ani Tiagry (jestem fanem campy i srama) ale o ostatniej Tiagrze piszą całkiem pozytywnie. Przy dużych dystanasach kiedy nie masz częstej zmiany przełożeń, kiedy nie scigasz się to moze starczy? Ja z Twoimi prefernecjami jazdy raczej kierowałbym sie geometria ramy a nie osprzętem. Koła w tej cenie i tak będą słabe.

Zejście na słabszy osprzęt daje możliwość wyboru wsród modeli Gianta, Speca (dużo płacisz za firmę, ale Diverge jest super), z tańszych Marin itd. Ogólnie to będziesz miał raczej problem z możliwością przetestowania mniej popularnych marek, bo za wiele ich w sklepach nie ma.

Zwróć uwagę jeszcze na fakt, że typowo podróżniczych i gravelowych rowerów nie ma aż tak dużo. Wiele z nich to przerobione przełajowe sprzęty, które wg mnie mają zbyt agresywną geometrię nie nadają się na 200km trasy po kilka dni z rzędu. Ale to tylko moje zdanie :)

Edytowane przez MusicMan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też Cube ale na tiagrze (nie wiem jak z dostępnością)

https://cube.pl/2018/rowery/road/road-cyclocross/nuroad/cube-nuroad-blacknred-2018/

Moim faworytem w cenie do 5k był właśnie soot 50 :) do 5k poza Boreasem to chyba nic nie ma hydraulików, Boreasa ciężko ale się da dostać (mierzyłem 1 sztukę ale i tak była już sprzedana)

Generalnie co jeszcze Marin Lombard, Fuji Jari 1.7 (pewnie dostępność też marna :(  )

Edytowane przez sipioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2018 o 23:13, Malysz napisał:

 szukam czegoś na przerzutach raczej nie gorszych niż 105. Panowie i panie pomożecie ? liczę na was cena może lekko przekroczyć 5 tyś 

Pytanie czy naprawdę potrzebujesz 105? Niedawno zrobiłem pętle wokół Tatr na sorze. Sprawdziła się całkiem przyzwoicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu - budżet 5000, ale na jesień - czekam na jakieś wyprzedaże. Rama jak najbliższa ramie szosowej jeśli chodzi o geometrię. Na coś konkretnego powinienem zwrócić uwagę?

Nie potrzebuje możliwości montażu bagażnika/sakw czy czego tam jeszcze. Raczej 2x11 niż 1x11. Cienkie opony (35C?) Generalnie to ma być "Prawie" szosa :) 189cm wzrostu, 70kg wagi :)

Dzięki z góry :)

Edytowane przez Davaeorn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...