Skocz do zawartości

[Rower] Marin Nail Trail 6


Cycuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

W głowie urodził mi się plan, żeby po sezonie, w lepszej cenie wyrwać jakiegoś sztywnego szlakowca.

A wszystko przez tytułowego Marina, którego zobaczylem w internetach. 

Użytek z roweru ma być w sumie w różnorodnym terenie, ale chodzi o to, by jadąc w góry, czy w las, skorzystać z dobrodziejstw gatunku sztywnych traili czy tam trailów :P Szybsze zjazdy, wąskie ścieżki, takie klimaty. A po wszystkim, do biedry po zakupy na kolację.

No i tak szukam konkurentów, żeby było co porównać. 

Ja,

Wzrost: 191cm

Waga: ok.100kg 

Marin, z tego co widziałem jest na sztywnych osiach no i koła 29". 

W oczy rzucił mi się też Trek Rescoe 8. Tu sztywna oś tylko z przodu, co trochę zabolało. Koła 27+, lepszy amor i regulowana sztyca. Ale nie przymierzałem się niestety do 27+ i nie wiem czy dziwnie bym nie wyglądał? Siedziałem na x calibrze 8 jak dobrze pamiętam i rama mega mi podchodziła.

Rowerem pewnie też pojeżdżę na spokojnie, w sensie jakieś pojeżdżawki z kobietką, asfalt/szuter, ale myślę, że nie są to modele tak hardcorowe, że taka rekreacyjna miastowo wioskowa jazda byłaby uciążliwa?

Jak wspomniałem - z zakupem i tak wstrzymam się, aż spadną ceny teraźniejszych roczników więc się nie pali.

Pytanie, czy w/w modele są warte grzechu? Może jeszcze jakieś propozycje w podobnych cenach by się znalazły? Bo nie sztuką jest wyłożyć nie małą jak dla mnie kasę... aaa apropo kasy, fajnie gdyby rower miał dożywotnią gwarancję ramy, gdyby niedaj Boże coś jej się staneeło.. 

I przy okazji - ktoś wie coś na temat ubezpieczenia takiego rowerku od ew. Kradzieży? Już miałem nieprzyjemny incydent i kolejny raz, wolę być przygotowanym na takie sytuację niż znowu zostać bez roweru.

Z rowerowym pozdrowieniem, Cyc! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat. Na korzyść Treka przemawia właściwie tylko sztyca regulowana, amor tak właściwie jest gorszy blokada TK a nie jak w Reconie RL, do tego golenie 30mm przy 120 skoku (ja ważę 30 kg mniej a bałem się o sztywność tego wynalazku). Opony plusowe też mi raczej odradzano, że ponoć więcej problemów niż korzyści, ale nie miałem okazji tego sprawdzić. Jak Rescoe to 9, ale w tej cenie już w fulla bym celował.

W innym wątku widziałem że rozważałeś jeszcze Authora Versus, pytanie czy jeszcze można go gdziekolwiek kupić w pasującym rozmiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dobrze wiedzieć o amortyzatorze! Byłem przekonany, że ten Judy to jakiś lepszy model (chyba gdzieś tak wyczytałem).

Ja też na 27+ nawet nie siedziałem.. a o jakichś problemach w sumie z nimi też nic nie wiem. Roscoe 9 odpada i tak póki co, poza budżetem :D

Zrobiłem drugi wątek w innym dziale bo tutaj nie było odzewu a w między czasie właśnie rzucił mi się w oczy Author. Ale tak jak mówisz - marne szanse go kupić a xo dopiero przymierzyć. 

Muszę gdzieś tego Marina na żywo zobaczyć, bo o ile mniejsze ramy wyglądają geometrią podobnie do Treka (niski przekrok, agresywna sylwetka), to te większe, przynajmniej na zdjęciach wyglądają, jakby miały już całkiem inną geometrię (jak xc wygląda).. chyba, że to tylko takie moje złudzenie (oby). 

A co do Ciebie - to na ci się zdecydowałeś w końcu? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Marina, nie jest to może maszyna do haratania w dół, ale nawet ze stromymi zjazdami nie mam problemu, pewnie przy sztycy regulowanej można by jeszcze więcej. W twoje rejony coś o tej geometrii powinno być idealne, a jakieś wypady, w większe góry, też na pewno da radę;) Kąty raczej we wszystkich rozmiarach powinny być takie same.

Nie spieszy się Tobie, więc poszukaj sklepów stacjonarnych poprzymierzaj, najlepiej jakby udało się zrobić jakiś wypad z możliwością wypożyczenia rowerów do testów.

Mi polecano jeszcze rowery od Whyte, jak na 27,5+ jeszcze zobacz Kellys Gibon. Coś trochę w stronę agresywnego XC podobnnie jak Marin to możesz zobaczyć Cannondale Trial. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę coś szukał właśnie, nie ma to jak dotknąć, usiąśćna rowerze. Właśnie, ale da radę się coś pobawić na tym rowerze? Jakieś wheelie manual jest możliwy na 29"? :D Obecnie jestem we Wrocławiu, weekendy często Częstochowa, zwiedzanie Jury na rowerze super sprawa, a właśnie wyjazd w góry, z rowerem który daje frajdę po ścieżkach to to czego szukam :D

Ale tak jak mówisz, muszę to sam poczuć i przetestować, nie ma się co napaść przedwcześnie (latwo powiedzieć :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.06.2018 o 19:39, DusheeSie napisał:

Ja kupiłem Marina, nie jest to może maszyna do haratania w dół, ale nawet ze stromymi zjazdami nie mam problemu, pewnie przy sztycy regulowanej można by jeszcze więcej. W twoje rejony coś o tej geometrii powinno być idealne, a jakieś wypady, w większe góry, też na pewno da radę;) Kąty raczej we wszystkich rozmiarach powinny być takie same.

Nie spieszy się Tobie, więc poszukaj sklepów stacjonarnych poprzymierzaj, najlepiej jakby udało się zrobić jakiś wypad z możliwością wypożyczenia rowerów do testów.

Mi polecano jeszcze rowery od Whyte, jak na 27,5+ jeszcze zobacz Kellys Gibon. Coś trochę w stronę agresywnego XC podobnnie jak Marin to możesz zobaczyć Cannondale Trial. 

X

Hej. Właśnie stoję przed wyborem roweru, wczoraj przymierzałem się do Nail Trail 6, w rozmiarze L. O ile wierzę w to że poradzi sobie na ścieżkach bardziej zastanawiają mnie jego umiejętności XC. Masz może jakieś doświadczenie? Chciałbym móc zrobić na nim jakąś wycieczkę 40-50 km, myślisz że to możliwie?

MB

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy  co masz na na myśli przez XC, jeśli starty w zawodach z myślą o wysokich pozycjach ;) to są  do tego lepsze maszyny. Ale do zabawy w ściganie już jak najbardziej. 

Jeśli o wycieczki chodzi, to żaden problem, po płaskim zrobiłem  trasą  R10 ~150km, ze Świnoujścia do Mielna w jeden dzień i poza bólem doopy było bardzo ok (musze tylko siodło dobrać). A jeśli chodzi  o góry, jest świetnie, jedynie może napędu  brakować, jest dość twardo, ale i tak można powalczyć na podjazdach. W każdym razie te 50km to bardziej od jeźdźca  zależy  :P

Ogólnie rower cholernie uniwersalny, wygodny po płaskim, jedzie pod górę ,w dół  banan na ryju. Nawet pod sakwy idzie wykombinować.

Co bym zmienił to sztyce na regulowana, tylnego Racing  na coś bardziej stabilnego. I mam dylemat z napędem, czy bawić  się w 2x czy spróbować nowego nx eagle czy po prostu szlifować łyde, póki co uskuteczniam ostatnią  opcję. 

Zależy  co masz na na myśli przez XC, jeśli starty w zawodach z myślą o wysokich pozycjach ;) to są  do tego lepsze maszyny. Ale do zabawy w ściganie już jak najbardziej. 

Jeśli o wycieczki chodzi, to żaden problem, po płaskim zrobiłem  trasą  R10 ~150km, ze Świnoujścia do Mielna w jeden dzień i poza bólem doopy było bardzo ok (musze tylko siodło dobrać). A jeśli chodzi  o góry, jest świetnie, jedynie może napędu  brakować, jest dość twardo, ale i tak można powalczyć na podjazdach. W każdym razie te 50km to bardziej od jeźdźca  zależy  :P

Ogólnie rower cholernie uniwersalny, wygodny po płaskim, jedzie pod górę ,w dół  banan na ryju. Nawet pod sakwy idzie wykombinować.

Co bym zmienił to sztyce na regulowana, tylnego Racing  Ralpfa na coś bardziej stabilnego. I mam dylemat z napędem, czy bawić  się w 2x czy spróbować nowego nx eagle czy po prostu szlifować łyde, póki co uskuteczniam ostatnią  opcję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, mr.fatbiker napisał:

X

Hej. Właśnie stoję przed wyborem roweru, wczoraj przymierzałem się do Nail Trail 6, w rozmiarze L. O ile wierzę w to że poradzi sobie na ścieżkach bardziej zastanawiają mnie jego umiejętności XC. Masz może jakieś doświadczenie? Chciałbym móc zrobić na nim jakąś wycieczkę 40-50 km, myślisz że to możliwie?

MB

 

Cześć, też przymierzam sie do tego modelu. Nie za bardzo mam gdzie przymierzyć, we Wrocku nie znalazłem, miałem mało czasu na szukanie. Wg. tabeli wychodzi mi rozmiar L ( mam 182cm noga 84) ale...wydaje mi się duży;) może to złudzenie. 

Jak Twoje wrażenia na swierzo po przymiarce?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wzięłem i kupiłem. Do moich 183 cm katalogowo pasuje L i w rzeczywistości również. Noga też 84. 

Na razie przejechałem 10 km, bo od samego patrzenia na termometr zemdlałem ze dwa razy, ale prowadzi się świetnie. Zaskakująco fajnie, zwłaszcza, że przesiadłem się z Cube Stereo. 

Może fajnie byłoby mieć blokadę widła na kierownicy (która jest szeroka jak...nie wiem co, ale jest szeroka i zaista).

Więcej po jazdach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2018 o 21:57, Cycuuu napisał:

Witajcie!

W głowie urodził mi się plan, żeby po sezonie, w lepszej cenie wyrwać jakiegoś sztywnego szlakowca.

A wszystko przez tytułowego Marina, którego zobaczylem w internetach. 

Użytek z roweru ma być w sumie w różnorodnym terenie, ale chodzi o to, by jadąc w góry, czy w las, skorzystać z dobrodziejstw gatunku sztywnych traili czy tam trailów :P Szybsze zjazdy, wąskie ścieżki, takie klimaty. A po wszystkim, do biedry po zakupy na kolację.

No i tak szukam konkurentów, żeby było co porównać. 

Ja,

Wzrost: 191cm

Waga: ok.100kg 

Marin, z tego co widziałem jest na sztywnych osiach no i koła 29". 

W oczy rzucił mi się też Trek Rescoe 8. Tu sztywna oś tylko z przodu, co trochę zabolało. Koła 27+, lepszy amor i regulowana sztyca. Ale nie przymierzałem się niestety do 27+ i nie wiem czy dziwnie bym nie wyglądał? Siedziałem na x calibrze 8 jak dobrze pamiętam i rama mega mi podchodziła.

Rowerem pewnie też pojeżdżę na spokojnie, w sensie jakieś pojeżdżawki z kobietką, asfalt/szuter, ale myślę, że nie są to modele tak hardcorowe, że taka rekreacyjna miastowo wioskowa jazda byłaby uciążliwa?

Jak wspomniałem - z zakupem i tak wstrzymam się, aż spadną ceny teraźniejszych roczników więc się nie pali.

Pytanie, czy w/w modele są warte grzechu? Może jeszcze jakieś propozycje w podobnych cenach by się znalazły? Bo nie sztuką jest wyłożyć nie małą jak dla mnie kasę... aaa apropo kasy, fajnie gdyby rower miał dożywotnią gwarancję ramy, gdyby niedaj Boże coś jej się staneeło.. 

I przy okazji - ktoś wie coś na temat ubezpieczenia takiego rowerku od ew. Kradzieży? Już miałem nieprzyjemny incydent i kolejny raz, wolę być przygotowanym na takie sytuację niż znowu zostać bez roweru.

Z rowerowym pozdrowieniem, Cyc! :D

Przyglądałem się Trekowi ale jednak nie potrafiłem się na nim znaleźć. Roscoe 8 jest na takiej samej ramie co X-Caliber, a jednak Roscoe 19.5 za ciasny, a X-Caliber w sam raz...zastanawiam się jak ma działać opcja zmiany opon na 29 w Roscoe... Do tego ten boost jakoś do mnie nie przemawiał, a czarę goryczy przepełniły nieuszczelnione łożyska. Za prawie 5000, chyba nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mr.fatbiker napisał:

No i wzięłem i kupiłem. Do moich 183 cm katalogowo pasuje L i w rzeczywistości również. Noga też 84

No i fajnie, wątpliwości zmalały znacznie. Poza tym mialem okazję przymiarki do GT Pantery na plusie rozmiar L, było ok. Po porownaniu wychodzi że Marin w L ma odrobine mniejszą rame. Z rozmiarem temat zalatwiony. 

Dzięki i pozdrawiam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, wojtt80 napisał:

No i fajnie, wątpliwości zmalały znacznie. Poza tym mialem okazję przymiarki do GT Pantery na plusie rozmiar L, było ok. Po porownaniu wychodzi że Marin w L ma odrobine mniejszą rame. Z rozmiarem temat zalatwiony. 

Dzięki i pozdrawiam.

GT też mi się podobał, ale jakoś nie mam zaufania do tego Boosta 141...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mr.fatbiker napisał:

GT też mi się podobał, ale jakoś nie mam zaufania do tego Boosta 141...

Mi też, a co do Boosta 141 to nie tyle brak zaufania z mojej strony, co brak dostępności. Można coś złożyć na piastach DT, ale nie wszedzie i nie każdy pomoże.  No i 27,5 w plusie, stwierdziłem że niekoniecznie potrzebny mi taki rozmiar, a montowanie drugiego kompletu na 29, chyba jednak gra niewarta swieczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2018 o 09:45, mr.fatbiker napisał:

Parę kilometrów później. W lesie na ścieżce super zabawa, nawet jako XC na polnej drodze się sprawdza. Polecam.

Jedynie konfiguracja manetka/ klamka dość niewygodna - ale to osobista preferencja.

IMG_2659.thumb.JPG.e3ed047c1ebb2f7194d09bd39b66ef71.JPG

Czytałem o klamkach w jakimś teście, że mogłyby być krótsze.

Jaki masz rozmiar ramy? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Cycuuu napisał:

Czytałem o klamkach w jakimś teście, że mogłyby być krótsze.

Jaki masz rozmiar ramy? :)

L

Co do manetek, to u mnie firmowo były nieco odsunięte od gripów, ale mam za krótki kciuk i niewygodnie mi było zrzucać biegi. Niestety zamiana miejscami manetki z  klamką też nie dała oczekiwanego rezultatu, bo manetki NX mają na stałe zamontowaną obejmę, bez możliwości regulacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bardzo napaliłem się na Nail Trail 6 29er i dzisiaj byłem w sklepie w celu przymierzenia się  do rozmiaru L i XL. Moje wymiary to 186cm i długość nogi 89cm co umieszcza mnie idealnie na granicy L i XL. Na miejscu okazało się, że nie mają już L, więc mogłem przejechać się tylko na XL. Pierwsze wrażenia były takie, że ten rower jest olbrzymi ale to pewnie dlatego, że nigdy wcześniej nie siedziałem na 29er. Sama pozycja na rowerze była ok. Szukam w okolicy sklepu z Lką ale będzie ciężko znaleźć a jechać ponad 100km do sklepu w którym jest nie chce mi się. Co myślicie, który rozmiar będzie lepszy? 

Przy okazji, jaką gwarancję na ramę daje Marin na Polskę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...