Skocz do zawartości

[trzaski] Cykanie w okolicy widelca


Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już było nieraz o niepokojących dźwiękach podczas jazdy rowerem, ale każdy przypadek może być inny, więc od razu opiszę mój.

Kilkaset kilometrów temu zleciłem zleciłem serwisowi przegląd mojego crossa oraz zamianę denerwującego amortyzatora na sztywny widelec aluminiowy. Rzecz została dokonana i chyba wszystko było w porządku. Jedynie od początku miałem wrażenie jakby połączenie widelca i główki ramy miało luz, było jakby lekko drgająco ruchome. Ale tuż po serwisie nie przejąłem się tym - może tak to ma być.

Rower jest wehikułem rezerwowym i przed chwilą został wyciągnięty po dłuższej przerwie. I niestety od początku z okolic widelca wydobywają się regularne trzaski/cykanie, łagodne i zanikające w czasie jazdy po gładkim asfalcie, potęgujące się w czasie terenowej, pofałdowanej jazdy przez las. Irytujące, niepokojące. Ale układ kierowniczy działa jak zwykle, bez zastrzeżeń.

Na razie ktoś zwrócił mi uwagę na luźny widelec (krążki pod mostkiem swobodnie się obracały wokół rury sterowej), ale dokręcenie gwiazdki nie zlikwidowało problemu.

Chyba w wolnej chwili poproszę serwis o kontrolę sterów (sam się nie wyznaję) i sprawdzę dokładnie widelec i okolice na okoliczność pęknięć (aczkolwiek przebieg niewielki).
Niemniej może ktoś przeżył podobne objawy i mógłby wskazać prawdopodobne wyjaśnienie problemu? 

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.

Pozdrawiam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...