Skocz do zawartości

[Szosa kupno] na osprzęcie Claris


tomstar

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

I stało się. Po wielu analizach i szukaniu udało mi się nabyć szosę od Gianta. Sprawa była bardzo fajna, gdyż udało mi się nawiązać współpracę z Giant Polska i dzięki temu otrzymałem mega rabat na dowolnie wybrany model. Wybrałem szosę Contend SL 2 i dostałem na nią prawie 2 tysiące rabatu. Po za tym w ramach współpracy otrzymam kompletny strój, buty i kask. Maszyna jest już u mnie i w weekend jedzie na testy. Model Contend wygrał w teście magazynu Bike Board na najlepszą budżetową i wygodną szosę. Jest to idealny model dla początkujących kolarzy :) Niedługo pełne testy na moim blogu www.tomstar.bikestats.pl

https://www.giant-bicycles.com/pl/contend-sl-2

0122.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze szybko do tematu wątku - dobrze wyregulowane Clarisy są w porządku na początek. Jeżdżę na nich drugi sezon i są bardzo posłuszne. Zmiana biegu to jedynie musnięcie manetki.

Minus Clarisów taki (przynajmniej u mnie), że gdy przenoszę rower i jestem zmuszony cofnąć, dosłownie o metr do tyłu przerzutki od razu zaczynają przeskakiwać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 15:01, gocu napisał:

Sporo przesadzasz pisząc "zmiana biegu to jedynie muśnięcie manetki. "... Takich cudów nie ma nawet w DuraAce. Inaczej silniejszy podmuch by ci zmieniał biegi ;)

Kwestia tego co dla kogo jest muśnięciem manetki. Przy 30km/h zmiana biegów w dobrze wyregulowanych Clarisach potrafi być bardzo elegancka, nieodczuwalna a siła jaką trzeba włożyć na manetkę zdecydowanie znikoma. Liczyłem na sporo mniej, ale Clarisy pozytywnie zaskoczyły podczas jazdy.

W dniu 13.09.2018 o 19:54, tomstar napisał:

Znając siebie wiem że za chwilę stwierdziłbym że muszę mieć lepszy osprzęt i zacząłbym znowu inwestować. Więc lepiej zacząć z maksymalnie mozliwej najwyższej ceny. 

Skoro ciągle będziesz chciał lepszy i lepszy i nie będziesz wstanie jeździć bo tylko będziesz chciał coś zmieniać to proponuję od razu kupić Madone SLR 9 Disc eTap-a, w Polsce coś koło 52 000zł, ten powinien pozwolić jeździć miast spędzać czas na kupowaniu ciągle droższego i lepszego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2018 o 14:07, arturooo3 napisał:

Skoro ciągle będziesz chciał lepszy i lepszy i nie będziesz wstanie jeździć bo tylko będziesz chciał coś zmieniać to proponuję od razu kupić Madone SLR 9 Disc eTap-a, w Polsce coś koło 52 000zł, ten powinien pozwolić jeździć miast spędzać czas na kupowaniu ciągle droższego i lepszego

Najlepiej popadać od razu w skrajności i nie rozumieć co miałem na myśli. Chodzi o zakup najlepszego sprzętu na jaki mnie stać, a nie kupować po kosztach i potem dopłacać do lepszych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tomstar napisał:

Najlepiej popadać od razu w skrajności i nie rozumieć co miałem na myśli. Chodzi o zakup najlepszego sprzętu na jaki mnie stać, a nie kupować po kosztach i potem dopłacać do lepszych części.

Myślę, że nie każdy ma aż takie parcie jak Ty na jak to napisałeś "za chwilę stwierdziłbym że muszę mieć lepszy osprzęt" i wiele osób lubi po prostu jeździć a nie upgradeować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...