Skocz do zawartości

[Szosa kupno] na osprzęcie Claris


tomstar

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem swoje pierwszej szosy. Generalnie jeżdżę długo i dużo, ale do tej pory na rowerze crossowym przerobionym na coś na kształt przełajówki. Sztywny widelec, cienkie opony itp. Ale chciałbym spróbować szosy. Nie chce wydawać za dużo kasy, bo nie wiem czy mi szosa podejdzie, ale z drugiej strony nie chce kupić jakiegoś szitu. Generalnie upatrzyłem sobie Kross Vento 3.0 na Sora, ale widzę tańsze szosy na Clarisach. Czy warto kupić sobie pierwszą szosę na tym właśnie osprzęcie, tak dla amatorskiej jazdy? Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Claris powinien wystarczyć do typowej amatorskiej jazdy. Nawet wydaje się to rozsądne w przypadku uszkodzenia, czy wymiany, bo elementy clarisa są tanie. 

Na rowerze szosowym jeździ się zazwyczaj przy ładnej pogodzie, wiec osprzęt tak szybko się nie zużywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się zasmieje rubasznie hyhyhy :D jeździ się kiedy jest czas (i/ lub pogoda). A co to jazd w brzydsza aurę to czy masz suport claris sora czy tiagra to jedno wsio. Resztę łatwo sobie można wyczyścić. (łańcuch kaseta korba) 

Ergonomia klamkomanetek sory claris taka sama(kwestia 1 przełożenia więcej) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Clarisa też będziesz zadowolony, zwłaszcza na nizinach. Tylko w górach może przydać się więcej przełożeń. Sam na letnisku mam dyżurną, chyba już dwudziestoletnią szosę, na starym RSX (7 rzędów) i prawdę mówiąc na pagórkach nie potrzeba mi więcej. Jedynym zmartwieniem jest już obecnie problem z dostępnością małych szosowych kaset. Tylko to może wymusić zmianę na coś nowszego. Młodzieży warto przy okazji przypomnieć, że jeszcze nie tak dawno na szosie (nawet w górach) robota szła na przełożeniach 39-53/12-25z. Dzisiejsze propozycje producentów z kasetami 11-32 w rowerach szosowych to jakieś kompletne nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomstar napisał:

Ale czy warto brać tego Tribana? Tak jak mówiłem, nie jestem zawodowcem i nie potrzebuje nie wiadomo jakiego sprzętu, ale nie chce też kupić roweru, który jest brzydki dla samych przerzutek.

Nie warto kupować roweru dla samych przerzutek. Z doświadczenia wiem że o osprzęt jest dużo łatwiej niż o dobrą ramę.

Vento ma wszystkie cechy aby być dobrą szosówką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Osprzęt zawsze można wymienić, z ramą już gorzej i drożej :) Tym bardziej, że prędzej czy później i tak trzeba będzie wymienić zużywające się elementy. Cały czas patrze i oglądam rowery, ale ten pieruński Vento wpadł mi w oko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie bierz Vento. Żałować nie będziesz.

14 godzin temu, drozda napisał:

Cały czas jest produkowany Tourney 7rz szosowy więc spokojnie możesz podmieniać w razie czego każdy z elementów. Podstawowa kaseta to CS-HG41 11-28T ...

Dziękuję, ale niestety używam 13-21 lub 13-23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drozda napisał:

Dobry w takim sensie że za 3300 bez promocji cały czas masz od ręki rower na 105 i kołach Mavic Aksium ....

Markowe rowery w tej konfiguracji kosztują około 5000 PLN bez przecen.

 

Za 3700(do zejścia na 3500) nowy na 105 i fullcrum racingach też może się jeszcze znaleźć :)

A jak triban nie podchodzi szukającemu to może jeszcze poszukać Focus Cayo na 105 z typu "łap okazję". Inna geo inny look. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ja typuje w nowszym standardzie główki vento 3,oraz orbee. (bardzo wygody rower swoją drogą, bardzo dobrze wykonana rama). Spec to wygodny wyprawowiec, coś co pojawiło się teraz jako endurance, vento 2 mając już lepsze opcje odpuść. Podobnie w tej cenie ze claris meride. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2018 o 11:59, tomstar napisał:

Wyczytałem niepochlebne opinie o Krossie i ich Vento. Nieważne czy 3.0 czy tańszy

Prawdopodobnie chodzi o stosunek ceny do jakości -mam rację? Mam vento 3,0 tylko osprzęt zmieniłem, przez trzy lata tłukłem go na sorze 3500 i nigdy nie musiałem podjechać choćby na ustawienie przerzutek. Jedynie pancerze się zastały bo długo stał w sklepie. I szczerze powiem że nie zamieniłbym go na nic innego bo to co ma w zupełności mi wystarcza.

20180221_202809.jpg.9926ca4cfa160c54ad55bef23e427207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd jest bardzo ważny. Rower powinien cieszyć oko. Jeżeli podoba Ci się Kross, to się nie zastanawiaj. Jeżeli bardziej odpowiada Ci kolor Krossa 3 niż 2, to bież dla Ciebie ładniejszy. Będziesz zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, drozda napisał:

Nie masz wolnych 3400 PLN na karbon z niepełną grupą 105 ?:

https://www.pepper.pl/promocje/karbonowy-rower-szosowy-blue-andaz-105-86814

No, niestety, ten 2800 to i tak grubo naciągane :)

Godzinę temu, pawelj5 napisał:

Wygląd jest bardzo ważny. Rower powinien cieszyć oko. Jeżeli podoba Ci się Kross, to się nie zastanawiaj. Jeżeli bardziej odpowiada Ci kolor Krossa 3 niż 2, to bież dla Ciebie ładniejszy. Będziesz zadowolony. 

W przyszłym tygodniu jadę do fajnego sklepu w okolicy, cos wybiorę :) Rowerek musi mi sie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomstar napisał:

W przyszłym tygodniu jadę do fajnego sklepu w okolicy, cos wybiorę :) Rowerek musi mi sie podobać.

To jak coś wybierzesz to daj znać -pochwal się. Ja też kupowałem szosę "oczami" dlatego padło na vento 3,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś zaprowadzić swój rower na serwis i na ścianie w zaprzyjaźnionym sklepie wisi sobie Vento 3.0. Wstępnie ugadałem się na 2800 za model z 2018 :) jak nie znajdę nic w tamtym sklepie wezmę tą szosę tutaj :) Po rozmowie ze sprzedającym doszliśmy do wniosku, że ta Sora to jednak musi być minimum. Nie warto brać czegoś na słabszym osprzęcie. Pogadaliśmy sobie tak po koleżeńsku, bez ściemniania sprzedającego żeby wcisnąć sprzęt. Chyba się już zdecydowałem na Vento 3.0 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...