Skocz do zawartości

[korba] Zmiana z kwadratu na Hollowtech II


olek741

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanko. Chcę zmienić swoją korbę z jakiegoś SR Suntoura na Shimano Deore FC-M617. Wiem, że muszę zmienić suport, bo aktualnie jest kwadrat (gwint BSA). Czy jest szansa żeby w moją ramę w której jest BSA założyć suport SM-BB52.

Rower to Kross Level R3 2017 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, olek741 napisał:

Dzięki za odpowiedź! Zmienię to, bo już mam dość ocierania zębatek o przerzutkę.

A co ma ocieranie przerzutki do rodzaju suportu? Jak obciera to wystarczy wyregulować, lub ewentualnie wymienić oś na dłuższą bądź krótszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybciej bym się zgodził że blat się wygina, lub tym bardziej zębatki które nie są zamontowane do pająka, ale sama ośka?  Po pierwsze,  szybciej pęknie niż się ugnie, po drugie  to oś z korbą  ma za małą dźwignię na widoczne uginanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie masz racji. Problem ocierania łańcucha o wózek przerzutki przy mocniejszym depnięciu w korby praktycznie znika gdy mamy korbę ze zintegrowaną osią, również przy octalinku jest to mniej widoczne. Blaty nie mają tu nic do rzeczy.

Jakie to są zębatki nie zamontowane do pająka?

Ośka jest ze stali, a nie aluminium, więc prędzej się wygnie niż pęknie.

Skoro problem jest powszechny przy suporcie na kwadrat, to widocznie dźwignia jest wystarczająca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się nie zgodzę. Obcieranie prze suporcie na kwadrat występuje częściej ponieważ jest na nim zamontowany zazwyczaj tańszy, a co za tym idzie słabszy mechanizm korbowy, a  zatem  bardziej podatny na uginanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...