Skocz do zawartości

[Serwis] Suntour Raidon i XCR Air co chwile trzeba smarowac


suley

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiste jest, że oleje te się różnią, pozostaje jedynie kwestia CZY RÓŻNICE MAJĄ ISTOTNY WPŁYW? Na pewno inhibitory korozji oraz inhibitory reakcji tworzenia się żywic pod wpływem działania gorących spalin (przedmuch do skrzyni korbowej) są w oleju do amortyzatorów zbędne. Olej silnikowy tak samo nie możne atakować polimerów, bo jednak silnik też ma jakieś tam uszczelki, przewody do chłodnicy oleju itd.) których olej nie ma prawa uszkodzić w żaden sposób. O to akurat bym się nie martwił. Olej silnikowy zawiera jeszcze kilka innych dodatków, które w oleju do amortyzatorów nie mają zastosowania (detergenty? Substancje buforujące?). Podsumowując: olej do amortyzatorów zawiera tych dodatków zdecydowanie mniej, pracuje też w lżejszych warunkach (pokażcie mi amor zagrzany do 100 stopni i pracujący w tej temperaturze w sposób ciągły przez wiele godzin). Lepkość oleju oczywiście wpływa na pracę amortyzatora, ale opinie, że olej silnikowy zaszkodzi amortyzatorowi są moim zdaniem bezpodstawne.  Musiałby to być olej silnie alkaliczny (aluminium jest amfoteryczne), ale dzisiejsze silniki też są w dużej części z aluminium, więc i ten argument odpada raczej.

Edytowane przez Kolmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten olej silnikowy ma jakieś plusy bo sprawdziłem te oleje na palcu. Dałem krople na palec i pod wpływem mocnego ściskania chciałem nimi luźno ruszać. Olej od amorków zacinał się i pracował jak ABS a olej silnikowy powodował że gładko palcami było można ruszać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To się podłączę pod temat. Zamówienie chcę u Piotra dokonać.

Epixon XC. Planuję kupić 15W do zalania po 10ml goleni, gąbki żeby wywalić filc, smar do uszczelek przeciwkurzowych, sprężynę negatywną miękką bo mi na 85PSI zasysa odrobinę skoku, 85W/140 w komorę powietrzną. Czy coś jeszcze mi do szczęścia potrzeba, żeby zyskać na czułości i zrobić co powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...