Skocz do zawartości

[wyjęcie korka] czy jest możliwe już po wsadzeniu?


johnny606

Rekomendowane odpowiedzi

hej.

zdobyłem korek rozprężający do karbonowej rury sterowej Ritchey WCS (takie coś dziwnego zamiast szyszuni). nie jestem pewien czy można wlepiać linki np. do allegro, ale można tam go znaleźć.

Pomyślałem, że jeśli się go nie rozeprze dokręcając śrubką w rurze widelca, to będzie można go wyciągnąć równie łatwo jak wsadziło. Zatem wsadziłem sprzęcik radośnie "na przymiarkę" do rury... i tyle go widzieli :( wysuwanie? nic z tych rzeczy, dziad trzyma jak sklejony, chociaż póki co próbowałem wyciągania tylko ręcznego. Okazuje się, że to fajny sprzęcik, chyba w jakiś sposób się wgryza w rurę bez szczególnego rozpierania i będzie trzymał.

ma ktoś mądry pomysł albo doświadczenie z usuwania takiego korka? ewentualnie może ktoś wie jak wysoki on jest, co by dociąć (zostawiłem spory zapas wolnej rury podczas montażu sterów).
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien wyjsc sam po odkreceniu sruby. Kupiles chinolka, no name czy ori? Wydaje mi sie, ze opcja jedna z tych dwoch pierwszych powyzej. Sprobuj delikatnie wypukac mloteczkiem w dol (na dole rury jest korona wic nie rozszczypie koncowki) jezeli nie pomoze radzilbym zaniesc do serwisu. Przed proba sprobuj czyms natluscic sterowke. Jezeli konkretnie sie zblokowala lepiej nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...