Skocz do zawartości

[szprychy] Dobór długości szprych do koła Dartmoor Cruiser 29 / Novatec D041SB-9


rambolbambol

Rekomendowane odpowiedzi

Doradźcie proszę, jakie szprychy bym potrzebował do takiego zestawu:

  • Dartmoor Cruiser 29
  • Novatec D041SB-9

Parametry obręczy:

wysokość 22mm;
ERD 595mm; 
OSB 1.25mm 

Parametry piasty:

OLD (over lock nut dimension): 100mm
pitch circle diameter (PCD): 58/58mm
flange to flange (FTF): 62mm
lock nut to left flange (A): 26.2mm
right flange to lock nut (B): 11.8mm
center to flange left = 50-26.2 = 23.8mm
center to flange right = 50-11.8 = 38.2mm

Według kalkulatorów (DT, Prowheelbuilder, https://leonard.io/edd/) potrzebuję szprych 287.4mm i 288,9mm
Według kalkulatora Sapim potrzebuję 290.2mm i 291.2mm.

Docelowo chce kupić szprychy Sapim Leader Black a one są w długościach co 2mm (286, 288, 290, 292).

Jakiej długości szprychy będą odpowiednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła zamierzasz sam składać czy dajesz do serwisu? bo jak do serwisu to niech serwis się martwi doborem odpowiednich długości

Jeżeli ERD które podaje dartmoor jest prawidłowe to przy 288 i 290mm długości powinny wyjść idealnie. Lepiej mieć o 1mm za długie niż za krótkie, ale jak to już będzie 2mm, to będą problemy z wycentrowaniem koła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem oddać zaplecenie koła do serwisu lokalnie, ale jak zaśpiewali mi że najbliższy wolny termin to gdzieś druga połowa maja, to odpuściłem. Bydgoszcz właśnie się obudziła i chłopaki mają pełne ręce roboty z rowerami. W Bydgoszczy tylko w dwóch miejscach dobrze zaplatają koła. Jakbym miał gdzieś w Polskę wysyłać ... to tylko do Daveo, ale to chyba wszyscy wiedzą tu na forum.

Sam będę składał koło. Zaplotłem już cztery i się ładnie kręcą bez bicia już ponad rok. Może zabrzmi to jak jakieś rowerowe voo-doo, ale naciąg szprych sprawdzam co jakiś czas .... stroikiem do gitary:
https://www.sheldonbrown.com/spoke-pitch.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...