Skocz do zawartości

[Rowerzysta kamizelka] ubiór


KOOKY22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Na pewno gdzieś to jest ale zrozumcie mnie nie mam kiedy mam dynamiczny tryb pracy i dochodzą obowiązki w domu i nie mam czasu na surfowanie o internecie. 

Nawiązując do tematu jak prawidłowo powinien wyglądać rowerzysta (chodzi mi o kamizelkę odblaskową)  czy jest ona konieczna czy m9zna mieć koszulkę/kurtkę z elementami odblaskowymi? Rower oczywiście wyposażony mam w oświetlenie natomiast ma dylemat dotyczący górnego ubioru. Ładnie wygląda w koszulce z elementami odblaskowymi a nie jakaś tania kamizelka 10 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamizelka w świetle prawa, nie jest obowiązkowym elementem ubioru rowerzysty. Dotyczy to zarówno obszaru zabudowanego jak i niezabudowanego w dzień jak i w porze nocnej.

Osobiście nie stosuję kamizelki odblaskowej zwłaszcza w nocy gdyż nie widać kierunków ręki czyli skrętu. Zdecydowanie rozsądniej jest jeżdzić w jasnym kontrastowym odzieniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, KOOKY22 napisał:

Nikt więcej się nie wypowie sie na ten temat?

No to ja się wypowiem.

Kamizelka w świetle prawa, nie jest obowiązkowym elementem ubioru rowerzysty. Dotyczy to zarówno obszaru zabudowanego jak i niezabudowanego w dzień jak i w porze nocnej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mało przekonujące. Planuję nocny przejazd rowerem i zanim to zrobię chciałem się w 100% dowiedzieć jak to jest z ta kamizelką? Jeśli jest konieczna kamizelka badz  można zastosować koszulki/kurtki rowerowe z elementami odblaskowymi to na pewno zainwestował bym w kurtke badz koszulke niż jakąś śmieszną kamizelkę. Uwielbiam jaskrawe kolory, stąd moje pytanie.

Teraz, bbc napisał:

No to ja się wypowiem.

Kamizelka w świetle prawa, nie jest obowiązkowym elementem ubioru rowerzysty. Dotyczy to zarówno obszaru zabudowanego jak i niezabudowanego w dzień jak i w porze nocnej. ;)

No to za co te mandaty sypali. Za brak kamizelek? Po 500 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to obecnie wygląda:

"Od 31 sierpnia 2014 roku, każdy pieszy, który porusza się wieczorem po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za jego brak grozi mandat w wysokości nawet do 500 zł."

Jak pisali poprzednicy, ten "odblaskowy" obowiązek nie dotyczy rowerzystów, bo to rower - czyli pojazd - a nie kierujący nim, musi być wyposażony zgodnie z przepisami. Jeśli jednak będziesz pchał rower (np. z powodu "kapcia"), to automatycznie stajesz się pieszym i musisz mieć odblaski (niekoniecznie kamizelkę)...   

http://www.zinfo.pl/artykuly/24399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...