Skocz do zawartości

[Zabezpieczenie] Bezpieczny rower pod szkołą - jakie zabezpieczenie?


esia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

kupiliśmy dzieciakom nowe rowery i chcielibyśmy dobrze je zabezpieczyć gdy dzieci będą w szkole (ok 8 h). Mamy do zabezpieczenia dwa rowery, ale póki dzieci są małe nie ma potrzeby zakupu dwóch zabezpieczeń, rowery mogą być spinane razem. Nie gra roli też ciężar, bo dzieci są odprowadzane do i ze szkoły przez osobę dorosłą. Zależy nam by pod szkołą rowery były bezpieczne. Myślałam o łańcuchu, bo U-lock może nie poradzić sobie ze złapaniem dwóch rowerów (choć mam w domu Onguard 8005 więc spróbuję). Proszę o propozycje, czy w przedziale cenowym ok 100 zł (+/-), znajdzie się czym można zabezpieczyć rowery na kilka h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed szkołą są stojaki na rowery, także nie ma problemu z miejscem do przypięcia :) Ponadto wciąż się ktoś kręci, dzieci, rodzice, woźne... także mam wrażenie (może to tylko wrażenie), że rower będzie tam względnie bezpieczny - widuję tam rowery czy hulajnogi przypięte zwykłymi cienkimi linkami po kilkanaście zł. - choć wiem to żaden wyznacznik.

Jest też monitoring aczkolwiek, muszę się przyjrzeć jak skierowane są kamery.

Co w takim razie polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jednym Ulockiem nie przypniesz dwóch rowerów do stojaka. Czyli albo spiąć je Ulockiem i dodatkowo łańcuchem do stojaka, albo dłuższy łańcuch żeby ogarną. Dodatkowo trzeba pamiętać żeby koła były spięte z rama, bo ktoś może się na nie połasić.

Odnośnie konkretnych modeli odsyłam do tematu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy lepszy u-lock. Nie polecam linek, ani łańcuchów. Ja osobiście korzystam z ABUS 40-mini i sprawuje się świetnie. Użytkuję go dobre 4 lata i nic. Choć są na nim widoczne próby "ciachania". Stosunkowo lekki, i bardzo wytrzymały. Gumowa osłona zapobiega obijaniu ramy. Przy tym mały, zgrabny. Da się go wyrwać za ~100 PLN. W moim odczuciu nie potrzeba nic więcej (i drożej), choć zapiąłbym dodatkowo zwykłą linką koła i ramę ze sobą.

I tak jak poprzednicy piszą, nie polecam spinać dwóch rowerów ze sobą razem, a raczej oddzielnie do stojaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...