Skocz do zawartości

[Rama] Dartmoor primal 27,5 a koła 26


hyx

Rekomendowane odpowiedzi

Obniżysz suport o niecałe 2cm i tyleż samo przekrok. O ile pamiętam to i tak w primalu 27,5 2016 jest dosyć nisko (wcześniej był primal 2015, który bazował na ramie typowo pod koła 26 z możliwością założenia 27,5).

Swoją drogą dlaczego nie chcesz primala 2018? Rama jest kształtem podobna ale jest pod boost, ma sztywną oś, ma już po ludzku poprowadzone linki przerzutek i nie ma problemów z łamiącymi się hakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo kupilem piaste 135x10 wiec jedynie taka opcja i taka jest koło mnie na sklepie nie chce się bawić w wysyłki itp pytam czy jest sens musze po prostu przejść z speca hardrocka stary model z v-brekami z tyłu reszta  części wymienionych  shimano Saint 1-9 amor pike rs 409 140 mm itd te tylne v breki kalecza mi rower ten primal jest bardzo ładny tylko czy warto to 26 z przodu Obręcz mtx 39 z tyłu dartmoor fortress 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdą bez problemu, a rower nie opadnie o 2 cm tylko o niecałe 13 mm, ale możliwe będziesz mógł założyć jeszcze szersze opony niż przy oryginalnych kołach - jeśli widełki na szerokość przyjmą - i by się wyrównało.

Tak BTW to tego Hardrocka nie kaleczy tylny hamulec tylko ten Pike 140 mm:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam miał wszystkie primale. Tej ramie brakuje jedynie szerokości na szerszą oponę, ma bardzo delikatne haki (pasują od primala 29 i 2015 i chyba są nawet trwalsze). Linkę tylnej przerzutki zawsze prowadziłem na zewnątrz pod górną rurą i dopiero wchodziłem w rurkę tylnego trójkąta (fabrycznie przewidziane prowadzenie linki tylnej przerzutki dla mnie nieakceptowalne). Żadnej sztywności nie brakuje, rama ma świetną geo, mam 186cm i najlepiej pasowała mi L 19". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumosa, orientujesz się może, czy do Primala 29 2018 wejdzie korba 22/36 (napęd 2x10) ? Producent podaje, że sprzęt niekompatybilny, ale teraz przerzutki są sideswing i pojawia się nadzieja. Bardzo mi ta rama odpowiada, tylko potrzebuję napędu o większym zakresie przełożeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rower gotowy kolor turkus wybrany jest piękny + shimano Saint 1x9 jeszcze opony trzeba wymienić na 2,35 i tarcze z przodu 180 lub 203 ogólnie jeździ się super idealna geo przy 183 wzrostu rozmiar M ramy 

DSC_2089.JPG

DSC_2090.JPG

DSC_2093.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2018 o 20:59, Dokumosa napisał:

@zws tak, side swing pasują bez problemu. Tylko psują wygląd tej zacnie wyglądającej ramy ;)

Dzięki.

Rozumiem, że na zębatki z przodu jest trochę miejsca ?

A czy nie stanowi przeszkody, że rura podsiodłowa ma kąt 73 st a sideswingi przeznaczone są na 66-69 st ?

Fakt, psuje wygląd,  jak zawsze coś za coś :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rama z linku jest na oś 9/135 i wg producenta JEST kompatybilna z przednimi przerzutkami, a ja kombinuję jak użyć ramę z 2018.
Nie rozumiem, skoro kąt podsiodłówki w obu ramach jest 73 st. (tak mi wychodzi z tabelek) to dlaczego Primal 2018 NIE JEST kompatybilny z przednią zmieniarką ? Przez kształt tylnego widelca ? Czy przez boost-a ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wątek jest o starej, ja się wbiłem z pytaniami, bo miałeś wszystkie primale :)
Rozważam włożenie piasty  142*12 z podkładkami, żeby zachować linię łańcucha. Martwi mnie kąt podsiodłówki i czy jest miejsce dla zębatek 24/38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłej, nie-boostowej korbie marne szanse że 38 się zmieści (jest spora szansa, że młynek też będzie haczył o rurkę tylnego widelca) a na boostowej przerzutka nie złapie. W każdym razie tak będzie w primalu 27,5 2018. 29 jeszcze nie miałem w rękach ale podejrzewam, że poszli po bandzie i tylne widełki mają ten sam profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...