Skocz do zawartości

[licznik gps] licznik do turystyki rowerowej


Panoramiks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i ja zapytam o licznik ,  mnie gównie interesuje turystyka rowerowa, chciałoby się coś z nawigacją  i pokazywaniem jakiś  ciekawych szlaków ale ceny takich urządzeń  dużo za drogie , co to za sprzęt , Teasi /One 3 itp. Jaka to produkcja?, tańsze od garminów  wydają się bogato wyposażone…  itp. Garminy super ale za drogie , chciałbym by licznik zapisywał przejechaną trasę  to priorytet, ewentualnie mógł nawigować do wybranego celu , SIGMA  ROX 10.0 GPS  lub inny model sporo ich., cateye  PADRONE SMART CC-PA500B ale on nie nawiguje i dość drogi, myślałem też o mio ale z tego co czytałem to dużo opinii o starych mapa że firma olewa użytkowników i ciężko z aktualizacjami czy to prawda?. , MIO CYCLO 105 też dość drogi i ten archaiczny wyświetlacz. Ewentualnie na co jaki model zwrócić uwagę chciałbym by liczył kilometry z koła lub była możliwość zakupu czujnika.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat tego . Hammerhead Karoo mało info i cena też ,nie wiem czy bym nie wolałbym  jakiegoś używanego germina już,  raczej mi zależy na liczniku z funkcją zapisu śladu  przejazdu by potem móc wrócić w fajne miejsca mam teraz starszawego smartfona i problemy z brakiem już wsparcia do niego apkami dostępnymi myślę nad nowym już, ale raczej licznik ma go wspierać/rozbudowywać w funkcjonalność niż go zastąpić do końca  się nie da . ciekawy jest też LEZYNE Micro Color GPS chodzę też turystycznie po górach itp. Ma niby dużą funkcjonalność ale cena  i funkcje nawigowania/ map z tego co czytałem nie są jakoś szczególne ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze komputerki od Brytona. Ja na swój nie narzekam. Jeśli chcesz coś co cię poprowadzi po śladzie to 330/530. Starsze modele Rider 40/50/60 zostały porzucone i choć można używać bez problemów to nie wiem jak jest w przypadku map na 50/60 - 40 nie posiada. W podobnej cenie 

19 godzin temu, Panoramiks napisał:

na co jaki model zwrócić uwagę chciałbym by liczył kilometry z koła lub była możliwość zakupu czujnika.

Trochę nieskładnie ale jeśli dobrze rozumiem to musisz patrzeć by licznik miał wbudowane ANT+ lub ewentualnie BT. Przy tym drugim, jeśli to nie produkt tej samej firmy nie ma 100% pewności, że będzie działać.

Tu co nie co piszą o Karoo

https://szosa.org/topic/23059-hammerhead-karoo/page-1 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawy pomysł z tym hammerhead karoo ale jednak cena i mało lub wcale dostępność by ktoś to faktycznie przetestował, jak to działa może w przyszłości jak już będzie seryjnie dostępna finalna wersja ale w tej cenie ,np. do 500zł to może już bym garmina jakiegoś wolał,  jeszcze zastanawiam się nad, .  Mio jest tak z nimi jak opinie o nich krążą że stare mapy mało aktualizacji? . można je jakoś samemu aktualizować ?....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni mio cyclo 200. Mapy są ciągle aktualizowane. Ostatnio pociągnęło mi kilka giga aktualizacji map (bo aktualizowałem z wersji fabrycznej). Aktualizacja map OSM i TA jest z datą 5 marca 2018 r. obecnie.  Na razie testowałem w mojej okolicy na rundce po lasach gdzie zrobiłem około 30 km i jak dla mnie mio jest bardzo dokładne - pokazywał nawet najmniejsze ścieżki w moim lesie ;) Mio korzysta z map OSM więc możesz sprawdzić jak wyglądają szlaki w twojej okolicy  https://www.openstreetmap.org tylko warto zrobić mocne zbliżenie bo wtedy ujawniają się leśne ścieżki którym na oddaleniu nie widać na mapie.

Aktualizuje się automatycznie po podłączeniu urządzenia do komputera - odpala ci się program Miocyclo, który synchronizuje przejechane trasy ze stravą/endomondo, pobiera twoje zapisane trasy gpx na urządzenie i właśnie sprawdza czy masz aktualne firmware i mapy - jak nie masz to sam ściąga i aktualizuje.

możesz wejść też na stronę http://www.mioshare.com/landing i się zarejestrować i zobaczyć jak wygląda ich strona to obsługi urządzenia mio, w tym zobaczyć mapy, trasy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2018 o 19:59, Panoramiks napisał:

 

Dzięki za opinie jak go potestujesz napisz coś więcej jak się spisuje w trasie , też nad nim myślałem Mio  200  , a jak jest z ładowanie na trasie da się z powerbanka ? , i sygnał gps trzyma stabilnie , a wyświetlać w słońcu jak się spisuje.  bo sporo różnych opinii krąży o tych komputerkach rowerowych chyba nie ma na razie sensu nic przesadnie drogiego kupować…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mio cyclo 200 to:

Jeśli chodzi o baterię to zrobiłem sobie rundę po lasach - około 3 godzin, może kilka minut więcej. Temperatura była -4*C - mio miało odpalone nagrywanie trasy i jednocześnie nawigowanie po wcześniej zaplanowanej trasie i ze 100% na koniec wycieczki miałem 57% baterii. Więc jak na taką niską temperaturę, która nie oszczędza baterii to chyba całkiem nieźle. Deklarowane przez producenta 8 godzin jest chyba do zrobienia w normalnych temperaturach ;)  ładowania z powerbanku nie sprawdzałem bo nie miałem takiej potrzeby ale postaram się to sprawdzić w terenie w weekend, ewentualnie jak mocno ci zależy to w domu dzisiaj podłącze powerbanka przy odpalonym urządzeniu i zobaczę jak to wygląda.

Jeśli chodzi o wyświetlacz to jest świetny - słońce było piękne, niewiele chmur, wyświetlacz miałem ustawiony na tak około 30% jasności (jest bardzo jasny - więcej mi nie było trzeba a nawet mogłem zmniejszyć jasność) i wszystko doskonale było widać, bardzo czytelne, ani razu nie musiałem się przyglądać, robić cień ręką - po prostu bajka (wcześniej używałem telefonu do nawigacji i to był koszmar - totalnie nieczytelny w słońcu). Pełne słońce, refleksy przez konary drzew - to żaden problem - wyświetlacz super i o to nie musisz się martwić.

Co do sygnału gps to wg mnie trzyma stabilnie i bardzo szybko łapie namiary. Jeździłem z tatą - ja miałem mio, on odpaloną strave na telefonie - jakiś dość wysoki model samsunga. U mnie ładnie wszystko trzymało gps, zero dziwnych anomalii, stabilnie prowadził i pokazywał z jaką prędkością jadę. Samsung taty, który jechał obok mnie, kilka razy stracił namiar i czasem pokazywał cuda - np. w podsumowaniu wycieczki ma zarejestrowaną prędkość 69,1 km/h co jest wartością totalnie z kosmosu - więcej niż 35 km/h to on nie jechał ;) więc jak dla mnie gps jest dobry - trzyma, szybko łapie, nie wariuje - dla mnie nic więcej nie potrzeba.

Wg mnie to mio 200 jest bardzo dobrym wyborem jak chcesz solidną nawigację za niewielkie pieniądze. Ma wszystko czego było mi potrzeba bo ja to jestem taki polno-leśny szwędacz-wycieczkowiec. Zależało mi na nawigacji po mało uczęszczanych leśnych ścieżkach, polnych drogach i szutrach oraz by bateria wytrzymywała chociaż te 6 godzin na jednym ładowaniu i to właśnie dostałem. Czujnika kadencji i innych bajerów nie potrzebuję.

Z ciekawych rzeczy, które ma ta nawigacja to opcja "suprise me" - wpisujesz albo ile chcesz przejechać km (np.40 km) albo ile czasu i przy jakiej średniej prędkości chcesz jeździć (np. 2 godziny przy średniej 18 km/h) i nawigacja generuje ci trzy propozycje tras (wcześniej możesz wybrać, czy chcesz unikać/preferować/akceptować dany typ dróg - drogi główne, szutry, leśne ścieżki, ścieżki rowerowe itp.) a następnie nawiguje cię po tej trasie przy czym jest to zawsze pętla - start i meta w tym samym miejscu. Fajna sprawa jak już znudziły cię twoje utarte szlaki i dobra opcja by poznać nowe miejsca w okolicy. Mio deklaruje, że praktycznie nie ma szans na to by trasy się powtórzyły. Ja przejechałem po dwóch trasach, takich krótkich i rzeczywiście były totalnie inne, mimo iż w tej samej okolicy.

To chyba tyle. Ja bardzo polecam.

Ps. Mój tata po tej 30 km leśnej rundzie ze mną też sobie zamówił mio 200 ;)  aha - i ja swoją kupiłem jako używany egzemplarz za 450 zł, mój tata złapał też używaną za 460 zł. Jak za tą cenę to świetny sprzęt.

Edit: tu jeszcze możesz zobaczyć jak ocenia szajbajk nawigację (co prawda 205 hc ale to praktycznie to samo co 200 tylko z czujnikiem kadencji i pulsu)

 

a tu jak działa opcja suprise me:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie, czy urządzenie mio cyclo z automatu zapisuje całą aktywność na rowerze m.in. dystans,  trasę czy trzeba włączyć jakieś nagrywanie ? Np. załączam mio wsiadam na rower jadę gdzieś w nieznane, następnie włączam nawigowanie do domu i wracamu. Czy wtedy po wrzuceniu do stravy mam zapisaną całą trasę jaką jechałem w obie strony ? I jeszcze jedno, korzystając z nawigacji jak zboczę z trasy to czy nawigacja w miarę szybko przeliczy mi nową trasę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mio musisz nacisnąć na ekranie ikonkę "nagrywanie" aby rejestrował trasę. Jak nie włączysz to urządzenie wykrywa, że jesteś w ruchu i pyta czy zacząć nagrywać. Tylko jak jest uruchomione nagrywanie trasy przerzuca to do stravy. Jeśli nie włączysz nagrywania to urządzenie pokazuje z jaką prędkością jedziesz, na jakiej wysokości się znajdujesz, poziom baterii, a jak masz odpaloną nawigację po trasie to za ile zakręt, ile pozostało odległości itp. 

Co do przeliczania trasy to szczerze nie zwróciłem na to uwagi - zbaczałem z zaplanowanej trasy i po prostu jechałem przed siebie - nawigacja przelicza ale nie wiem ile jej to czasu zajęło - więc jak dla mnie to chyba było wystarczająco szybko ;) na pewno nie wpadłem w irytację, że coś długo to zajmuje ;) Jak bedzie pogoda lepsza to moge zrobić test ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...