Skocz do zawartości

[amor] Rockshox Recon Silver RL SoloAir opinie użytkowników


popio

Rekomendowane odpowiedzi

zapłacone , zamówione , pozostało czekać , generalnie z tego co po zdjęciu można wnioskować to 2012/2013 chodz nie jestem pewny , zobaczymy co to przyjdzie i okaże się czy zrobiłem dobry deal .

Jak kogos i nteresuje to całość operacji wyniosła mnie 740pln 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyszedł amor , razem z manetką MILO 'jest kozacki wazy niecale 1800 gramów razem z osia qr15.

tylko mam małe zdziwko lekka konsternacja na naklejce widła jest naklejka ISO Air , o co kaman? 

Toć to Tower Pro i powinno być Mars Air ? kuma ktoś coś?

IMG_20180306_125154.jpg

IMG_20180306_125227.jpg

IMG_20180306_125255.jpg

IMG_20180306_125539.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to jakaś wersja specjalna tudzież OEM ale nie masz się co przejmować bo ISO Air pracuje naprawdę fajnie i nawet jest pozycjonowana wyżej w hierarchii niż Mars Air https://www.manitoumtb.com/technology/ . Gratuluje , świetny zakup , sam bym chętnie takiego i w takiej cenie przytulił lecz to niestety nie mój rozmiar.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat - co myślicie o wspomnianym Reconie/Sektorze z PlanetX do zastosowań AM w rowerze FS 29er 140/140mm?

Myślałem nad Auronem, może Aionem ale cena wspomnianych amortyzatorów jest przez pół ceny Aurona i może nie poczułbym różnicy? :)

Edytowane przez MikeSkywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, gtb napisał:

Być może to jakaś wersja specjalna tudzież OEM ale nie masz się co przejmować bo ISO Air pracuje naprawdę fajnie i nawet jest pozycjonowana wyżej w hierarchii niż Mars Air https://www.manitoumtb.com/technology/ . Gratuluje , świetny zakup , sam bym chętnie takiego i w takiej cenie przytulił lecz to niestety nie mój rozmiar.

sytuacja taka z zakupem ze pomyslalem sobie ze zakupie ze 3 sztuki i puszcze na lokolanym rynku , no i wchodzę patrzę a tu ''wyprzedane'' wiec z interesu nici :) 

czy na widelcu jest gdzies wybita data produkcji ? i dalej tego nie kumam jak w Tower pro może być sprezyna ISO jak one miały wszystkie sprężyny Mars Air , dziwne to , fajnie jakbym doszedł prawdy ...

aha jeszcze jedno czy dolna beżnia którą chce nabić na wideł może być z ''przecięciem'' ?o taka jak na foto , bo tamta co miałem razem ze sterami została na widelcu który sprzedałem 

 

bieznia.jpg

37 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat - co myślicie o wspomnianym Reconie/Sektorze z PlanetX do zastosowań AM w rowerze FS 29er 140/140mm?

Myślałem nad Auronem, może Aionem ale cena wspomnianych amortyzatorów jest przez pół ceny Aurona i może nie poczułbym różnicy? :)

Ja bym brał , nie zastanawiałbym się nawet , dla mnie amortyzator to jedna z przereklamowanych i najdroższych części do roweru tym samym  nie wyobrażam sobie placic za wideł 1500pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, popio napisał:

czy na widelcu jest gdzies wybita data produkcji ?

W starszych modelach zazwyczaj była wybita od spodu korony (2 ostatnie cyfry roku), nie wiem jak w tych nowszych.

18 minut temu, popio napisał:

aha jeszcze jedno czy dolna beżnia którą chce nabić na wideł może być z ''przecięciem''

Jak najbardziej , dzięki temu nie musisz jej nabijać a tylko nałożyć , przecięcie w niczym nie przeszkadza bo łożysko się na niej tylko zapiera.

Godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

co myślicie o wspomnianym Reconie/Sektorze z PlanetX do zastosowań AM w rowerze FS 29er 140/140mm?

Jeśli ważysz jak słoń i planujesz ekstremalne AM to pomyśl o czymś solidniejszym , jeśli nie to śmiało możesz brać i mieć satysfakcje z zaoszczędzonych złotówek.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha , czyli teraz wystarczy napompować i będzie git ma się rozumieć ? te czerwone pokrętło na gornej prawej goleni nie reaguje na moje ruchy czym mam wyregulować amortyzator? czy tylko wystarczy odpowiednia ilość powietrza z pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

A jakie to jest ekstremalne?

Hopy , dropy i próby DH czyli wszystko co nie zgodne z przeznaczeniem. Wśród młodych spotkałem się ze stwierdzeniem "ekstremalne XC" (ekstremalne AM też miało być w cudzysłowie) co w nomenklaturze używających go znaczyło tyle co próby streetu , dirtu czy DH na rowerach XC (a nawet ATB) , czasami ich obserwuje i jestem w szoku ile potrafi wytrzymać zwykły markeciak czy uginacz XCT (wiem , wiem - do czasu).

14 godzin temu, popio napisał:

spuscilem powietrze wentylem i widły opadły , to normalne?

Jak najbardziej normalne , nie miało co wypychać goleni to się zapadły.

12 godzin temu, popio napisał:

aha , czyli teraz wystarczy napompować i będzie git ma się rozumieć ?

Tak , ale  pompką do amorka a nie zwykłą do kół czy nie daj boże kompresorem.

12 godzin temu, popio napisał:

te czerwone pokrętło na gornej prawej goleni nie reaguje na moje ruchy czym mam wyregulować amortyzator?

Służy do blokady skoku , powinno go zablokować po maksymalnym przekręceniu (manetka go utrzymuje w tym położeniu). Dodatkowe jego regulacje są dostępne serwisowo od wewnątrz .

12 godzin temu, popio napisał:

czy tylko wystarczy odpowiednia ilość powietrza z pompki?

Praktycznie to wystarczy , masz jeszcze regulację odbicia na dole (niebieskie pokrętło).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopię trochę temat. W Rosebikes jest ww. amor w, jak mi się wydaje, bardzo dobrej cenie. https://www.rosebikes.pl/rock-shox-recon-silver-tk-solo-air-26-suspension-fork-2658849?product_shape=shiny+black

Pytanie, czy będzie to odpowiedni uginacz dla dziecka o wadzie z grubsza 40 kg? Jeśli nie, to co, i czy w ogóle można znaleźć coś w zbliżonej cenie i o podobnych parametrach?

Edit: Temat, widzę, że dotyczy wersji RL, ale jak ktoś może doradzić, to już nie będę go gdzieś indziej przerzucał.

Edytowane przez Roballinho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest sporo negatywnych opinii dotyczących trwałości powłoki, którą pokryto górne lagi. 

Pomijając tą kwestie amortyzator pracuje poprawnie, jest prosty w serwisie i tani w utrzymaniu i trudno znaleźć amortyzator powietrzny w podobnych pieniądzach. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...