Skocz do zawartości

[amor] Rockshox Recon Silver RL SoloAir opinie użytkowników


popio

Rekomendowane odpowiedzi

Hej , szukam amora cena/jakość oko zawiesiłem na tym w tytule , czy mogłbym poznać wasze opinie na temat tego amorka , spostrzeżenia ,nurtuje też mnie jedna sprawa stalowych górnych goleni , czy one faktycznie rdzewieją ?

Z tego co rozczytałem to ten nowy silver RL został odchudzony i nie zabija wagą , jak on ma się do pracy w porównaniu do dużo droższej reby?

Edytowane przez popio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja posiadam Recona i jestem zadowolony. Przy mojej wadze 105 kg działa świetnie. Serwis bardzo prosty można zrobić samemu bez żadnych problemów. Golenie stalowe u mnie nie rdzewieją bo po prostu dbam o niego. Smaruję itp. Nie powiem jak wygląda na tle innych bo to mój pierwszy powietrzny amor.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skok 100mm, masę amora to nie mam pojęcia, przy mojej wadze jest ona pomijalna:) A płaciłem coś koło 1000zł. Amor pod koło 27,5'' ze sterówką 1 1/8''. W cenie dostałem amor, 2 komplety uszczelek i gościu dołożył jeszcze pompkę do amorka:) Kupowałem około 6-8 miesięcy temu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowe golenie to jakaś porażka w dzisiejszych czasach. To już nawet SR Raidon ma aluminiowe 32mm.

Według mnie nie warto, niskie modele RS nie prezentują sobą nic niezwykłego a ceny są chore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, skom25 napisał:

Stalowe golenie to jakaś porażka w dzisiejszych czasach. To już nawet SR Raidon ma aluminiowe 32mm.

Według mnie nie warto, niskie modele RS nie prezentują sobą nic niezwykłego a ceny są chore.

Alumniowe golenie wcale nie oznaczają"lepszości" amorka , dobra stal i powłoka zewnętrzna będzie trwalsza w użytkowaniu niż alu z byle jaką anodą.

Recon RL to nie znowu taki podstawowy RS ( ma tłumik Motion Control który odczuwalnie lepiej pracuje od podstawowego TK ) i w zestawieniu ze wspomniany Raidoniem moim zdaniem wypada lepiej (rozbieralny tłumik , kąpiel olejowa ) , nawet waga mimo tych "nieszczęsnych" stalowych goleni na poziomie Raidona. Owszem przy cenie katalogowej oferta kiepska ale na wyprzedażach można dostać za fajne pieniądze , w omawianym przypadku mowa bodajże o cenie 700zł.

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie gtb cena około 720 pln za 29er qr15(oleje 27.5, bo faktycznie zapędziłem się)

czytam internety i ciężko mi znaleźć złą opinie na temat nowego recona silvera RL , piszą ze to sztywny wideł jeżdżący jak reba , nieco cięższy i to tyle z różnic ,a cena po prostu miażdży ... ma ktoś porównanie własnie do reby ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe , takie odpowiedzi to ja lubię :) serio , napawają optymizmem . Fakt drugi że nie trzeba wydawać 2000pln aby w miare komfortowo pojeździć.

Jeszcze czytając co prawda w gazecie artykuł o nowościach RS też można pomyśleć ze to całkiem dobry wybór 

''Sztywny i niezawodny Recon RL również otrzymał sprężynę Motion Control RL. Nowy model dostępny będzie w wersjach o skoku 80-120 mm oraz 130-150 mm, zarówno w wersjach 27,5", jak i 29". Recon RL wyceniony został na 280-355 Euro, a jego dostępność przewidziana jest na kwiecień.''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie... i zupełnie nie wiem z którego rocznika ten Tower 

może podpowiecie tyle z opisu bo zdjęcia brak , kolor jest czarny 

Travel: 100mm
Spring: MARS Air
Compression Damping: TCP Technology, Absolute+
Rebound Damping: Adjustable TPC
Adjustments: Air, Compression to Lockout, Rebound
Steerer: Tapered 1.5>1 1/8" Aluminium
Leg Material: 7050 Straight Wall AL
Fixation disc Postmount
QR15mm

obawiam się ze to konkretny leżak...na szczęście jeszcze nie przelałem kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś fotki tego egzemplarza ? Rocznik można by poszukać po wzorze naklejek na goleniach (w Manitou zazwyczaj jest wybity od spodu korony) , ostatni rocznik dla Towera to bodajże 2015. To , że jest leżakiem wcale go nie eliminuje , zrobić serwis i po kłopocie. Osobiście też bym poszedł w mańka.

Edytowane przez gtb
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...