Skocz do zawartości

[Manetki] kolarskie do zwyklego gorala


kzim

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, 

 
Szukam manetek do mojego roweru. Roweru uzywam glownie do dojazdow do pracy. Codziennie stoi na zewnatrz. Bardzo czesto mam problemy z przerzutkami, przynajmniej raz na rok.
Dlatego szukam czegos prostego co bedzie mozna szybko poprawic, nawet jak mi sie przerzutki rozreguluja. Dlatego wpadlem na pomysl aby zamontowac sobie manetki od kolarzowki, gdzie manualnie mozna nastawic naciag linki. Np. cos takiego:
 
 
Nie oczekuja super mechanizmu, a bardziej zeby dzialaly mimo trudnych warunkow. Czy to bedzie dobre rozwiazanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrym rozwiązaniem jest zmiana przerzutek (przedniej i tylnej), zmiana linek i pancerzy na wyższej jakości, takich które się nie będą rozciągać.

Idąc dalej, jeśli to prosty rower, to szukałbym nowych manetek i przerzutek od srama, mniej wrażliwe na niedoregulowanie (sram ma przełożenie 1:1, a shimano 1:2=czyli 2 x bardziej upierdliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helo!!!

Raz na rok problem w rowerze używanym na codzienne dojazdy to nie najgorszy wynik...

to co można ustawić manetkami bez indexu można też poprawiać śrubkami do regulacji naciągu linki jeśli takie występują

przyczyna złej pracy przerzutek może być różna, i trudno coś zdalnie bez roweru tutaj wymyślać, ale dobry indeks zawsze jest przyjemniejszy na co dzień niż brak indeksu, ale problemy z napędem wymagają szybkiego działania, i to powinien zrobić mechanik z sercem, i skontrolować po dniu i tygodniu jazdy...  Nie ma się co męczyć i wkurzać dzień po dniu na terkoty i inne hałasy... Manetki cierne sun race na kierownicę - zawsze można zrobić na próbę, byle nie na ramie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tyle bym czegoś takiego nie chciał mieć i celować w każde przełożenie.

Ale w rowerze dojazdowym do pracy na przedzie zamontowałem sobie podobnej "klasy" manetkę cierną (dokładnie to model SL-TY15-A) kupioną za kwotę 3,30 złotych polskich brutto (nówka sztuka). I jak dla mnie to jest genialne rozwiązanie :thumbsup: Nic lepszego nie trzeba aby od czasu do czasu zmienić średnią tarczę na blat i na odwrót. Jazda do pracy to nie wyścig i bieg nie musi wskoczyć w ułamku sekundy. Doskonale można nią natomiast korygować różne niedoskonałości działania napędu, który w rowerach "dojazdowych" złożony jest często z różnych przypadkowo dobranych części, nieraz już mocno wyeksploatowanych. Nie wchodzi blat? Pchasz mocniej i już wchodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kzim napisał:

Nie oczekuja super mechanizmu, a bardziej zeby dzialaly mimo trudnych warunkow. Czy to bedzie dobre rozwiazanie?

Problemem w 90% nie są manetki .....a warunki atmosferyczne i ich oddziaływanie na linki i pancerze. Najprościej i najskuteczniej będzie puszczenie pełnego pancerza do obu przerzutek. Jeśli rzadko używasz przedniej przerzutki, to sól i błoto szybko załatwi sworznie. Trzeba popsikać czasem jakimś penetrantem i raz na dzień użyć ;-)) 

Nie wiemy jakie masz manetki i jak masz poprowadzone linki po ramie..... można by było lepiej pomóc. Daj zdjęcie roweru od strony napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...