Skocz do zawartości

[licznik] Wybór licznika na nowy sezon rowerowy


marcinek1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W temacie wpisałem licznik bo potrzebuje licznika kilometrów. W tym roku ukradli mi sigme bo zapomniałem zdjąć ją z roweru. I teraz stoje nad wyborem licznika rowerowego. Po utracie sigmy moim licznikiem rowerowym stał się smartfon z aplikacją Endomondo.

Niestety bateria szybko padała i czasami aplikacja się zwieszała.

Na rok 2018 myśle nad zakupem już licznika nie smartfona. I teraz nie wiem czy brać jakąś sigmę czy lepiej jakiś zegarek z gps? Pieniądze wiadomo odrobinę większe ale i zmienia się elektronika.

Upatrzyłem sobie zegarek tomtom multisport za kwotę 269zł:
Tomtom

Lub troche droższy (ale zawsze można wziąć na raty):
xiaomi amazfit

Teoretycznie bezprzewodowa sigma to koszt około 150zł bez gpsa i innych bajerów za to z baterią która wytrzyma minimum pół roku.

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy chcesz zegarek fitness z GPSem czy licznik rowerowy, pomiar dystansu z zegarków GPS (zwłaszcza tych tańszych) przy krętych trasach może być zafałszowany o 5-7%, podobnie z prędkością średnią. Maksymalna to błędy nawet do 30% (jak zgubi się sygnał).
Jak chcesz mieć dokładny licznik to musi posiadać zewnętrzny czujnik pomiaru prędkości i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Tomtom ani Xiaomi nie mają ANT+ tylko BT więc zwróć na to uwagę. Za 270+ masz Sigmę Pure z gps, lub Mio Cyclo 100 ale do nich chyba nie da się podłączyć czujników. W tych pieniądzach masz też Bryton Rider 10 lub One - do nich podłączysz czujniki BT. Nie wiem czy dostępne w PL. W okolicach 500 PLN jest, Mio 105, Sigma Rox 7.0 - do niej nic nie podepniesz. Lub Rider 310, 330 z dalekiego wschodu. Pod względem baterii najlepiej wypada Bryton - przynajmniej na papierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może komuś się przyda. W X-komie dziś wystartowała wyprzedaż liczników i nawigacji rowerowych. Jest m.in. Mio Cyclo 100 za 199 pln. Ja kupiłem Mio 205HC z mapami Europy Środkowej za 699pln (normalnie ok. 1 k).

https://inspiracje.x-kom.pl/nowe-porzadki-akcesoria?s=&cat[]=756&pricef=&pricet=&sort=recomended

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrKaaaaaaaaaaa napisał:

Mio 100 już nie ma, wyprzedał się.

@SeanDillon jak za 700 to normalnie zapłaciłeś - w promocji jest za 499

Za 499pln (a 700 normalnie) jest wersja bez pulsometru i miernika kadencji. Za 699pln (normalnie 999 pln) jest wersja HC - posiadająca oba ww. mierniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Odświeżam temat. Przeczytałem wszystkie wasze komentarze to polecacie mi bardziej jakiś licznik stricte na rower. A ja właśnie jeszcze dużo chodze i chciałbym odciążyć mój telefon bo często z gps z nim śmigam i niestety bateria dostaje po d... Myślałem nad właśnie zegarkiem i czujnik tętna na klatę. Więc będę miał odrazu w jednym pomiar prędkości razem z trasą + tętno. Myślałem nad mio cyclo 100 ale wg mnie za 300zł nie jest to opłacalna inwestycja. A ty co o tym sądzicie?
Np. chcecie sobie pobiegć to nie będziecie biegać chyba z licznikiem rowerowym tylko bierzecie zegarek i idziecie pobiegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...