Skocz do zawartości

[lampka przednia] Knog, jest coś warta?


Waza

Rekomendowane odpowiedzi

pójdę do najbliższego sklepu rowerowego i kupię byle co

 

 

Takich desperackich czynów zwykle się potem żałuje.

Może wystarczy jeden, dwa dni odpoczynku od tematu, u mnie to pomogło. Kupuję już ze dwa tygodnie, miałem już dość, mętlik w głowie, po nocach mi się te lampki nieszczęsne śniły.

Na dwa dni odstawiłem temat i wróciłem do gry z nowymi siłami :)

 

Albo bież tego wychwalanego Conwoya, cena znośna, nawet jakby za krótko w terenie świecił, to i tak w razie czego będzie jako backup. A jak już z nim pojeździsz, bo bardziej cię oświeci (nomen omen), czego potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystrybutor Top-Light nie dał żadnej odpowiedzi, nawet nie odpisał jakie są gabaryty lampki, być może poważnie traktuje tylko duże sklepy a detalicznych odbiorców zlewa. Więc kupiłem Convoy S2+ z kolimatorem 20x60. Wykonanie lampki świetne, barwa światła przyjemna, ale ilość światła nie powala. Moim zdaniem nie da się jeździć z nią szybko, natomiast jako oświetlenie żeby pokazać mnie innym użytkownikom dróg, wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to tylko uniwersalna latarka taktyczna a nie lampka rowerowa. I tak uważam że lepiej mieć konstrukcje dwupalnikowe z większym zasobnikiem. Czas i szerokość/ ilość światła znacznie lepsza. Porównywałem kilka wersji podczas jazdy w ciemnościach górskich zjazdów. Niestety lampek pokroju Panthera/Solarstorma nie weźmiesz do kieszeni podczas pieszej wycieczki. Jak policzy się modowane wersje z dobrej klasy komponentami i ładowarką + ogniwo w zapasie mamy podobne koszty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj 3.5A w diodę XPL to świeci Convoy jak wariat :P 

Zaletą Convoya jest fakt że możesz zmodyfikować go pod każdym względem. Te modowane wersje to nie są często cuda, bebechy to te same sterowniki co w chińczykach, tylko z innym oprogramowaniem. Nie dajmy się zwariować.

1A na 30% mocy to lipa, chyba że do jazdy i oznaczenia że jesteś na drodze. W las, czy ciemną uliczkę, to słaba opcja. Dodatkowo z kolimatorem starta jeszcze większa i mało będzie widać. Szkoda Convoya do takiego moda, chyba że na reflektorze i zrobić mini wersję. Znam osobniki co mają 1A i sobie chwalą to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

I tak uważam że lepiej mieć konstrukcje dwupalnikowe z większym zasobnikiem. Czas i szerokość/ ilość światła znacznie lepsza.

I dlatego tak byłem zainteresowany Top-Light SE-LH2. Ale skoro sprzedawcy nie chciało się napisać kilka słów o światełku, to nie wydam 2,5 stówy na coś co być może przypomina cegłę przykręconą do kierownicy, albo daje jeszcze mniej światła niż S2+.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie ustrojstwo https://www.solarstorm.pl/produkty/nitenumen   .Lampka dobrze wykonana, fajnie świeci... doceniam ją zwłaszcza w lesie. Niestety po roku intensywnego użytkowania akumulator się rozpadł, na szczęście złożenie nowego pakietu na ogniwach Samsung to koszt ok 60 zł. Co do minusów, to jednak w ruchu miejskim trzeba ją skierować zdecydowanie do dołu bo bije po oczach i fakt okablowania  roweru też może sprawić problem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście lumeny są chińskie, strefy czasowe, no i ogniwa oczywiście też - z laptopów pewnie ;) Taka skośna czasoprzestrzeń...

Można się łatwo ratować wymieniając ogniwa. Nie ma tu chyba opcji włączenia 1 diody przedniej - a szkoda. Jakości Convoyów też nie ma co oczekiwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dziubek napisał:

1A na 30% mocy to lipa, chyba że do jazdy i oznaczenia że jesteś na drodze. W las, czy ciemną uliczkę, to słaba opcja.

Bez przesady. Przecież to blisko 3W na diodzie, co da okolice 400lm. Do DH czy innych szaleństw po lesie może być za mało ale do spokojniejszej jazdy powinno w zupełności wystarczać. Moja na dynamo ma 200-250lm (ciężko określić, bo nie wiem co tam siedzi) padające głównie na drogę i całkiem dobrze oświetla drogę. Jeżeli kolejne 200lm będzie szło powyżej odcięcia, to będzie całkiem przyzwoite oświetlenie.

Jako pozycyjna to stanowczo za dużo i w ciemnych zaułkach będzie oślepiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to liczysz ?

30% z 1A = 300 mA. Licząc że owe 300 idzie idealnie w diodę masz ~ 160-170 lm. przy najlepszym binie diody. Pomijam tutaj jakiekolwiek straty, czysta idealna teoria. Druga rzecz, porównaj reflektor lampki z dynama a tej z s2+. Inaczej będziesz jechał na skupionym światełku, a inaczej na "słabszym" ale padającym na większą powierzchnię. 

Druga rzecz, może być też różnie pojmowane co to jest owe 30% o którym wspominał @MikeSkywalker Patrząc na jego wypowiedź, możemy ją oboje inaczej odbierać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dziubek napisał:

Jak Ty to liczysz ?

30% z 1A = 300 mA. Licząc że owe 300 idzie idealnie w diodę masz ~ 160-170 lm. przy najlepszym binie diody. Pomijam tutaj jakiekolwiek straty, czysta idealna teoria. Druga rzecz, porównaj reflektor lampki z dynama a tej z s2+. Inaczej będziesz jechał na skupionym światełku, a inaczej na "słabszym" ale padającym na większą powierzchnię. 

No zrozumiałem, że na 30% ma 1A. Jeżeli 1A to 100%, to faktycznie tego światła nie będzie za dużo.

Porównując moją lampkę (b&m luxos) z latarką (bocialarka xml), to zdecydowanie ta pierwsza daje więcej światła na drogę, do tego szerzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...