Skocz do zawartości

[Jaki amortyzator przód] max 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, keneida napisał:

Najpierw trzeba wybrać co a opinie widze różne jak  zawsze

Wiesz ciężko znaleźć negatywne opinie o manitou. Raczej w necie i u ziomali istnieje przekonanie o bardzo dobrej pracy tych widelców. Rozmawiałem wczoraj z kolegą który od pół roku katuje manitou marvela i jest zachwycony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, woojj napisał:

Wiesz ciężko znaleźć negatywne opinie o manitou. Raczej w necie i u ziomali istnieje przekonanie o bardzo dobrej pracy tych widelców. Rozmawiałem wczoraj z kolegą który od pół roku katuje manitou marvela i jest zachwycony. 

... a co najważniejsze, serwis amora jest bardzo prosty i każdy praktycznie da radę przeprowadzić go we własnym zakresie co stawia go pod względem ekonomiki użytkowania na samym szczycie. Dodam od siebie,że manetka blokady (MILO)  w manitou to zbyteczny gadżet, która upośledza pracę amora (opcje regulacji na goleni tłumika ABS+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Plany na ten rok się trochę zmieniły 8 będę miał mniej czasu na rower niż przewidywalem, może uda się zaliczyć 2 czy 3 maratony. 

Warto więc inwestować w rebe skoro mogę nawet nie wykorzystać jej potencjału? 

Recon Gold chyba też sobie poradzi z moją wagą? 

Reba to za min 1000zł dostanę przy odrobinie szczęścia a Gold mam na oku za 600-700zl.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Dokumosa napisał:

Nie chodzi o wagę tylko możliwości dostrojenia reby są dużo większe (tokeny). Jak zamierzasz kupić  używaka to od razu do kosztów dolicz 150-200 za przegląd.

O to od razu skorzystam z okazji i podpytam, który z tych dwóch amortyzatorów byłby bardziej wart kupna przy założeniu tej samej ceny:

Reba RLT 2016:

https://piwnicarowerowa.pl/rockshox-reba-rlt-solo-air-27-5-100mm-2016,3,1242,3334

FOX Performance FIT4:

http://allegro.pl/nowy-fox-performance-27-5-tapered-os-15-mm-i7193241245.html

 

Zależy mi na łatwości serwisu, oraz płynności pracy, która wcale nie musi być związana z dużą czułością na drobne nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Takie czasy, że wszystko co 27,5 non boost sprzedaje się za śmieszne pieniądze. Sam niedawno stałem się nabywcą kół, które do niedawna kosztowały ~3k a dałem 800zł. Po prostu producenci odwracają się od średniego koła.

Tak jak pisaleś w innym temacie, aczkolwiek zauważyć da się to tylko w kategorii XC i trochę Trail. W Enduro i DH dalej rządzi 27,5, ale faktycznie tak jak mówisz - tylko boost. Z jednej strony dobrze bo można wysokiej klasy sprzęt kupić za niewielki hajs. Z drugiej, za 2-3 lata malo kto będzie chcial to odkupić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...