Skocz do zawartości

[Raidon] zakup Raidona - jaķie stery?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam gianta talona 3 27.5 LTD 2016. W serii mam SR XCR, a chcialbym zastapic go powietrzem. Niedrogim. I chcialbym zakupic Raidona. Ni cholery nie wiem jakie sa stery w tej ramie i srednio sie na tym znam. W zwiazku z tym nie wiem jaki amor powinienem kupic.

Prosze o pomoc ;)

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Lepiej pracuje od RS30, ma więcej możliwości ustawienia, tańsze i lepiej dostępne części zamiennie, dużo mniej problemów przy GW(firma na H od RS to porażka - każdy o tym wie).

Za "-" to chyba tylko nierozbierany tłumik, ale pierw jest GW, a potem jak padnie to można kupić nowy i mieć kolejne 24mc GW na tłumik.

Odnośnik do odpowiedzi

30 gold pracuje przyzwoicie. Do tego koszt części to właściwie tylko oringi. Regulację te same. A jedyny minus to filigranowe golenie i dlatego pod 85kg+ lepiej go unikać.

Epixon pracuje dokładnie tak samo jak raidon (te same podzespoły wykonawcze), na minus smarowanie, nierozboeralny tłumik, czułość dostrajana wymianą sprężyny negatywnej (aczkolwiek z praktyki widzę, że 60% jeżdżących nie ma pojęcia jak powinien pracować poprawnie ustawiony amortyzator natomiast 95% nie wie co to czułość).

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do odpowiedzi

Chyba ty się urwałeś.

Miałem cudo techniki od RS o nazwie Reba i w porównaniu do Auron'a RC2, to jest parch jakich mało, pod każdym względem, poza wagą, bo tutaj Reba wygrywa.

Co do regulacji, w RS30 masz tylko rebound + ciśnienie w komorze powietrznej i każdy wideł od RS z Rebą włączeni ma tylko takie 2 biedne regulacje! Jak chcemy coś więcej to dopiero SID.

Epixon w zależności od wersji, może dodatkowo poza tym co ma RS30 mieć regulacje wolnej + szybkiej kompresji! Lub regulacje kompresji + blokadę na kierownicy.

@do autora

Fajnie by było idąc w lepszy wideł wymienić koło/piastę i kupić od razu Epixona ze sztywną osią - wbrew pozorną dużo to daje. Jak teraz tego nie zrobisz, po zakupie widelca, nie będzie Ci się to tym bardziej już kalkulowało/opłacało. A koło w Talonie i tak jest biedne, bo jest na lipnej piaście od Formuli na kulkach.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do odpowiedzi