Skocz do zawartości

[obręczowe do przełajki] mini v czy canti


radziuGD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, odwieczne pytanie, co mocniejsze?

Zastanawiam się między accent lite-cx a tektro cr720.

Internet jednoznacznie mi nie odpowiedział, co będzie lepiej zatrzymywało rower. Obecne shorty 4 to jakiś dramat, na szczęście jeden złapał dziwnego luzu wiec jest pretekst.

Zakładając mini na przedzie zostanie prawie 2 cm prześwitu pod linką z tyłu ponad 1.

Jakieś przemyślenia, argumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie i są ok.chociaż nie mam porównania z accentami.

http://allegro.pl/tektro-mini-v-brake-do-przelaj-cyclocross-trekking-i6961460235.html

Może tak być że dobrej klasy canti ,bardzo dobrze wyregulowane i z dobrymi klockami będą porównywalne z mini v-brake.Tylko że ja się z takimi nie spotkałem,co nie znaczy że takich nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam canti Shimano M550 i nie widzę specjalnie różnicy w sile hamowania pomiędzy nimi, a V-kami mojej dziewczyny. Wiadomo, że to nie mini V-ki, ale V-ki nie wyparły canti siłom hamowania tylko modulacją i łatwością regulacji.

Ja bym wybrał wg gustu, bo każdym obręczówkom będzie daleko do ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając mini na przedzie zostanie prawie 2 cm prześwitu pod linką z tyłu ponad 1.

Jakbyś chciał więcej prześwitu to są Shimano BR-R353, mają ramiona 90mm długości (Accent Lite CX mają 85mm). Montowali takie w przełajówce Accent CX-One wiec chyba dały by radę. Chociaż jak dłuższe ramię, to hamowanie gorsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...