Skocz do zawartości

[Triban 520] problem?


obmarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuję porady...

Miesiąc temu zakupiłem Tribana 520. Byłem na 3 przejażdżkach - łącznie jakieś 200 km. Ze względu na aurę wsadziłem go obecnie do trenażera. Zauważyłem pewien problem - przy zestawieniu największa zębatka na korbie i przedostatnia (oraz ostatnia) zębatka na kasecie z tyłu - rower wpada w dziwne wibracje. Napęd zaczyna wyraźnie hałasować, a drgania przenoszą się na cały rower. W pozostałych konfiguracjach zębatek - wszystko wydaje się być poprawne.

Gdzie szukać przyczyny? Ułoży się? Potrzebuje się "dotrzeć"? Przekos jest za duży i nie powinno się używać takich zestawień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tribanie 540 miałem łańcuch z resztek, na 2 spinkach, w 2 różnych miejscach... Zauważył to dopiero profesjonalny serwis, podziękowania dla Rybczyński. Hałasował i rzęził taki napęd strasznie. Powodów moze być wiele, każdy dźwięk, wibracje niesie się po ramie i ciężko to zidentyfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniaj bez potrzeby, mój był z resztek i miał ponad 550km przebiegu, więc i tak powoli był do kosza. Odstaw do decha, masz prawo do bezpłatnego przeglądu w ciągu 6 miesięcy od kupna, jak oni nie pomogą to dobry serwis, po co wymieniać w ciemno, o ile jest dobry jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...