Skocz do zawartości

[Akcesoria rowerowe] Stojak rowerowy/serwisowy


Thomass13

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o to ze nie chce wydawac nie wiadomo ile na stojak i zdaje sobie sprawe o jego niedogodnosciach tylko do takich prac jak wymiana hamulców regulacja przerzutek ewentualnie wymiana linek powinien wystarczyc wogole cokolwiek posiadac. Sciagacz do łańcucha oraz sciagacz do korby, łyzki do opon,pompka, łatki  zestaw imbusów to jak dla mnie akcesoria obowiazkowe w rowerze. Teraz jeszcze dokładam do tyłu hamulce v-brakee bo mam z tyłu archaiczne i mnie juz gotuje jak przychodzi ich utawienie. Pasuje cos nowoczesniejszego załozyć bo posiadam jeszcze hamulce jakie były 20 lat temu z tyłu  :teehee: Jutro kupno linki bo mi sie rozszczepiła nowa mój bład przy zakładaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam podobny... ale jak to inni już pisali z opcją regulacji wysokości i w standardzie takie gumy na hakach żeby nie rysować ramy... płaciłem 22 zł. Dla mnie sprawdza się super w serwisie pomiędzy maratonami. Dodatkowo bardzo stabilny i zawsze rower na nim stawiam bez względu czy tylko stoi czy coś przy nim robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz jeszcze hamulce cantilevery (staroć). Vibrejki przy nich to kosmos.

Też mam taki stojak serwisowy z regulacją wysokości i w zupełności wystarcza do podstawowych czynności serwisowych i trzymania na nim roweru. Co więcej - na wakacjach dzieki takiemu stojakowi serwisowemu mogłem trzymać w namiocie (dużym przedsionku) dwa górale w pozycji "stojącej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo też chciałbym kupić ten stojak. Mój rower jest dosyć duży, bo to rozmiar 61, waga stosunkowo niska, bo 8,9kg. Czy tak duży rower utrzyma się na tym stojaku? Potrzebuje czegoś do składowania roweru, obecnie jest oparty i pewnie kwestią czasu jest aż się przewróci. Czasem przydałby się też do wyczyszczenia i nasmarowania łańcucha, bo obecnie to muszę to robić z inną osobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma sie nie utrzymac ? Podpierasz rower o tylne widełki w wybranym, pasującym ci miejscu (blizej, dalej od tylnej osi). Dobrze by było by górny hak miał mozliwosc regulacji jego wysokości - łatwiej dobrac pasujący ci rozstaw haków.  Na takim stojaku w wakacje w  namiocie wieszałem  górala o wadze ok 14kg a o niego opierałem drugiego o  wadze ok 12.5 kg.

I to wszystko stało stabilnie. Nawet w czasie tej słynnej sierpniowej nawałnicy na Pomorzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...