Skocz do zawartości

[Rower]składać czy kupić


topol

Rekomendowane odpowiedzi

Wymarzony rower czyli jaki wiesz na czym polegają różnice w chociazby korbach czy hamulcach??

Myślę że jeszcze długa droga przed tobą, jeśli chcesz wydać tyle kasy to poczytaj o ramach, amortyzatorach i innych częściach rowerówych, zobacz jakie są różnice, przedstaw swoje typy wtedy Ci doradzimy.

Co chcesz wymienić w sprzecie za 2500tyś i po co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam . Lepiej składać czy kupić gotowy ? Mam przerzutkę przód alivio , tył acera , mostek , kiere ,tarcze , rure pod siodłową 27.2mm , opony crossmark 2,10 , korbę tak więc pewne częsci mam już w domu.

Trzeba by kupić armortyzator(epicon LOD) , ramę , hamulce ( były by to BR M596) , manetki , kasetę + łańcuch , koła , suport , drobnice typu śruby trzymające korbę do osi suportu .

 

Budżet strzelę w ciemno 2000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja ostatnio znalazłem w sieci fajne urządzenie do składania rowerów www.lemonbike.eu/konfigurator

Składasz tam rower (samemu) i wszystko Ci wylicza, wagę cenę, a nawet porównuje przedmioty. W fazie końcowej można złożyć zamówienie na skomponowany przez siebie rower. Bardzo fajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupować używane części typu manetki alivio , koła czy też siodło?

W przypadku hampli lub ramy wolę nie ryzykować kupna używanych bo nie wiemy nic o ich przeszłości .

 

rower to prosta kontrukcja stan czesci mozna ocenic, moze poa amortyzatorem, nie wymaga to jakiejs tajnej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w tym temacie wiele informacji dotyczących składania bike-a, jak już pisałęm wiele razy jeśli chodzi o napęd oraz "częsci wirójące" bierz nowe, zaoszczędzisz na wymianie w nastepnym sezonie.

Reszta jak sztyca czy kierownica, rama mogą być używane, po prostu nie ma co się z nimi stać tak naprawdę a ich stan łatwo ocenić.

I tak od siebie dodam że rynek części używanych jest bardzo rozbudowany dlatego iż przedmiot pełnowartościowy tylko raz traci na wartości tak naprawdę i sprzedając potem używkę i tak jesteś do przodu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

dosc ciekawy artykuł, uzasadniający moj punkt widzenia, ze na wszystkim mozna jezdzic :)

Tuning „marketowca”, czyli jak za 800zł przerobić rower wart 250zł na rower wart 1600zł. | Blog o serwisowaniu rowerów

 

Artykul calkiem Ok, natomiast juz w samym blogu jest wiele niescislosci czy wrecz pomylek w opisach sprzetu i jego historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

WItam wszystkich,

Zastanawiam się nad kupnem gotowego roweru albo roweru który będe mógł sam złożyć. Mój budżet to 2200zł. MTB 18 albo 19

 

Chciałem wypatrzec jakiegoś scotta, treka a później w przyszłości powoli go modernizować.

 

Patrząc na oferty rowerów czołowych producentów to bieda z nędza jak za takie pieniądze, oprócz ram- które są naprawdę fajne.

 

Chce złożyć rower na osprzęcie Shimano Deore na ramie Accent Tormenta które mogę mieć nową za 300zł co o tym myślicie?

Proszę was o opinie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załeży mi żeby rower miał v-brake a nowe rowery praktycznie juz ich nie posiadają , praktycznie wszystkie ramy sa bez piwotów. Patrzyłem oferty Focusa oraz Treka bodajże maja po jednym rowerze z v-brake. Teraz to tylko tarczówki a one mi sa nie potrzebne. V-brake można miec wyoskiej klasy za o wiele niższą cenę.

 

Poradzcie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...