Skocz do zawartości

[XT 785 klocki] SwissStop czy KoolStop


phoe

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Krótko i na temat, rower full XC, tarcze 180mm, hamulce to Shimano XT BR-M785.

 

Klocki które mam obecnie założone to Shimano G03S(metaliczne) i póki nie jestem w górach to jest ok, hamują naprawdę fajne itp, ale w górach po 1 zjeździe np z trasy A lub C na Srebrnej Górze robi się na klockach coś ala czarny nalot, siła hamowania znacząco spada + jest taki jakby szurający dzwięk, czasami skrzypią mocno.

 

Pomijając fakt, czy potrafię hamować czy nie, jakie klocki będą sporo lepsze i wytrzymalsze jak chodzi o przegrzanie czy spadek siły hamowania?

 

Myślę o:
http://www.cyklomania.pl/kool-stop-okladziny-hamulcowe-shimano-xtr-d635s-metal,id7093.html
lub

http://www.cyklomania.pl/swissstop-okladziny-hamulcowe-disc-28s-shimano-metaliczne,id3124.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obraź się ale jak na trasach W Srebrnej masz problemy z klockami i spadkiem siły hamowania to widocznie jeździsz na zaciśniętych klamkach.

W takim przypadku żadne klocki nie pomogą.

Mam metale Shimano i nie miałem z nimi żadnych problemów na zjazdach, trochę mocniej nachylonych niż w  Srebrnej Górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vpablov

Jeżdżę jak jeżdżę, to ile hamuje moja sprawa, chce takie co pozwalają dłużej hamować, są tam osoby sporo wolniej zjeżdżające niż ja i jakoś im hamulce hamują... no mi też hamują ale jest odczuwalny spadek siły hamowania.

 

A jak znasz Srebrną, to masz Trasę A, pierw ścianka, potem 2 małe hopki, kilka zakrętów przy dobrym nachyleniu w dół gdzie rower się rozpędza i jest taki mały mostek, robisz całość w 30-40 sec? I przed tym mostkiem ostatnio na kamolach wylądowałem bo hamulce hamowały jak hamowały.

 

@Puklus
Wiem że są z radiatorami, ale jakoś nie wierzę w ich mega przewagę, a cena 120zł zniechęca dość mocno do ich zakupu, to jest dodatkowe 40zł za kawałek aluminium...

 

@durnykot

Co do EBC, to jakoś nie jestem do nich przekonany, kumpel miał w Zee i wg niego Force są lepsze, znowu o Force czytałem mega złe opinie, generalnie im więcej czytam tym większy chaos w głowie, każdy chwali co ma mówiąc w skrócie, ale aż mi się nie chce wierzyć żebym nie mógł hamować powiedzmy 30 sec bo mam odrazu "po hamulcu" aka hamuje zdecydowanie gorzej, na tym Shimano tworzy się jakaś czarna warstwa kij wie czego i się klocek ślizga na tarczy, wrrrrr... potem jest logiczne, że jak hamulec ma 2x mniejszą siłę to jadę cały czas na nim - takie błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jak znasz Srebrną, to masz Trasę A, pierw ścianka, potem 2 małe hopki, kilka zakrętów przy dobrym nachyleniu w dół gdzie rower się rozpędza i jest taki mały mostek, robisz całość w 30-40 sec? I przed tym mostkiem ostatnio na kamolach wylądowałem bo hamulce hamowały jak hamowały.

 

Kolego jeśli chcesz się porównywać to zapraszam na jakieś zawody enduro. Do wyboru do koloru, pokażesz na co Cię stać. Przechwałki na forum niemile widziane.

 

A powtórzę Twoim niemiłym tonem, typu "ile hamuję to moja sprawa". Otóż nie - nie masz techniki jazdy, hamujesz w nieodpowiednich miejscach i przy nieodpowiedniej technice. Na Srebrnej można naprawdę szybko jeździć praktycznie bez hamulców, najzwyklejsze v brejki, tylko trzeba potrafić jeździć. Są szkolenia np. pomby gdzie pokażą Ci technikę hamowania, dobór miejsc hamowania itp. na YT tez jest sporo poradników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo trafna odpowiedź - nie jeźdź w takim razie na trasy w Srebrnej bo nie masz do tego roweru - wszak nawet w nazwie jest "enduro". 

 

A wracając do technikaliów Twoich hamulców - weź pod uwagę że klocki to jest może 30% działania całości. Żeby dobrze hamulce działały potrzebne są dobre klamki, dobre tarcze, zaciski i klocki dobrze dotarte do tych tarcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas7, ale o co Ci chodzi? Napisałem, że chce takie co pozwalają dłużej hamować i to jest moja sprawa jak hamuje, kumasz?

A wg mnie w cale nie nadużywam tego hamulca, tylko po prostu klocki mam mega ujowe i tyle, są ciężsi i wolniej jeżdżący zawodnicy i też sobie radzą.

 

I ogarnij, że jak hamulec ma niska moc to trzeba hamować dłużej i się robi jeszcze gorzej, ale co poradzić że ten syf od Shimano tak ma.

 

Zamówiłem SwissStop'y, wg sprzedawcy będą lepsze, a jak będzie to się okaże. :D
Opinii strasznie mało jest o klockach rowerowych w necie, ale coś tam o tych SwissStop'ach znalazłem, niby długo trwa układanie do tarczy, tym bardziej używanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Otóż nie - nie masz techniki jazdy, hamujesz w nieodpowiednich miejscach i przy nieodpowiedniej technice

 

 

Bardzo trafna odpowiedź - nie jeźdź w takim razie na trasy w Srebrnej bo nie masz do tego roweru - wszak nawet w nazwie jest "enduro". 
 

Gdzie jest napisane ,ze na trasy z nazwą Enduro trzeba jechać tylko z rowerem mającym w nazwie lub przeznaczeniu Enduro? Nie klasyfikujcie w ten sposób,bo zaraz się okaze ,że żeby jeździć Ęduro trzeba mieć stosowne skarpety.

Wojtas, jakie masz kompetencje ,aby wirtualnie określać czyjąś technikę jazdy? Każdy jeździ jak potrafi, a ocenę techniki to pozostawmy przez internet to pozostawmy Znafcom. Domyślam się ,że Ty za pierwszym wejściem na rower Rychleby robiłeś na składaku? Technika to efekt praktyki ,której jakoś gdzieś trzeba się nauczyć.

 

 

aż mi się nie chce wierzyć żebym nie mógł hamować powiedzmy 30 sec bo mam odrazu "po hamulcu" aka hamuje zdecydowanie gorzej,

Obawiam się,że w przypadku hamulców Shimano mozę się tak dziać. Sugerowałbym jednak dokładnie odpowietrzyć hamulce niezależnie od klocków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tył mam zapowietrzony na 99% i hamował ostatnio bez modulacji 0/1 :D Klocki przyjdą to sobie to ogarnę, póki co to na okoliczne trasy to nie ma znaczenia.

 

Mam wrażenie że te tańsze marki jak chodzi o klocki to jest loteria na co się trafi, są skrajnie różne opinie np dot klocków Force. Z Shimano podobnie, w ogóle wyczytałem gdzieś tam, że była partia klocków co materiał cierni odpadał od blaszki, czy tarcze SLX co łapały luzy na nitach - trochę słabo szanowne Shimano!

 

A jak chodzi o Srebrną Górę to problem jest tylko tego typu, że taka trasa C jest dość strona i jednak wymaga hamowania, można je wszystkie robić na sztywnym XC, tylko odpowiednio wolniej, omijając dropy i też fun będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa dyskusja :P  

 

Śmieję się z kolegi, który taką nam tu historię sprzedaje:

 

- hamulec mi nie działą, to na pewno wina klocków!

- najpierw rzuca hasło "a kto pojedzie tak szybko jak ja 30s na trasie A w Srebrnej?

- na propozycję udziału w zawodach gdzie może pokazać how big his balls are - pisze że ma rower do XC a nie do ędóro

- opowieść z tejże bojowej trasy w Sebrnej, gdzie walnął w drzewo bo miał za słabe hamulce (mniemam że technika nienaganna i to wcale nie jest wina rajdera)

- na sugestię że hamulec składa się nie tylko z klocków, ale z całego układu i bardzo ważne jest dotarcie klocków -   dowiadujemy się że ma zapowietrzone hamulce.

 

Kończąc zabawę - kolego oddaj rower do serwisu, odpowietrzą Ci, założą zwykłe klocki żywiczne, może nową tarczę, poświęć 3 minuty na dotarcie, i ucz się jeździć a nie zwalaj na słabe hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten syf Shimano tak ma to nie rozumiem czemu się tak męczyć i ryzykować czołówkę z drzewem. Część panów tutaj obsrało bo inaczej nie da się tego nazwać tą markę. Dochodzi jak widzę do kuriozalnych sytuacji gdzie jazda zaczyna się po "starych" heblach więc albo ktoś tutaj robi sobie jaja albo jest to celowa, zaplanowana akcja. Zaraz syfem nazwiemy SLX'y 675 które są wzorem dobrego hamulca. 

 

Co do meritum to czymże jest w górach hamowanie przez 30s. Toż to jakiś pagórek. Co by było gdyby trzeba było lecieć w dół do pół godziny?? Coś jest nie tak ale nie da się spierniczyć klocków tak by aż tak żle hamowały. Może coś jest nie halo z tarczą, może z klockami coś stało się złego, ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

albo ktoś tutaj robi sobie jaja albo jest to celowa, zaplanowana akcja.

Beskid, nie zawodzisz... tak, masz rację.. to zaplanowana akcja mająca na celu obrzydzić Shimano, które puchnie na dłuższych zjazdach ( szczególnie te zapowietrzone)

 

 

Zaraz syfem nazwiemy SLX'y 675 które są wzorem dobrego hamulca. 

 

Ooo, to nowina po latach... nie wiedziałem,że miałem/mam wzorzec hamulca.Wywalam zatem Magury i XT785 i wracam do starych SLXów... Beskid, społeczeństwo Ci dziękuje.

Phoe, nalot może być efektem ścierania się klocków.  

Odpowietrz hamulce, zalej je jak należy i w drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...