Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

To jeden z powodów , kolejny to taki aby zmieścić kasetę 11s bez jej wysuwania jak u shimano. W eagle zrobili już takie przesunięcie - jak przyjrzysz się kasecie 12s od tyłu największej koronki jest przetłoczenie które ją przesuwa w stronę szprych , przy 11s zębatka byłą cała "gładka".

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu. Mam zamontowany kompletny napęd SLX M7000, z kasetą 11-46 i przednią zębatką 34T. Wszystko śmiga jak należy. Na trudniejsze trasy postanowiłem sobie kupić zębatkę 30T. Trafiłem w dobrej cenie SM-CRM80 z grupy XT, która według opinii ekspedienta powinna być kompatybilna. Jednak po założeniu, przy wyborze górnych zębatek na kasecie, napęd zdecydowanie nie pracuje prawidłowo. Wózek na przerzutce drga, a korba ma wyraźnie wyczuwalne cyklicznie pojawiające się opory o częstotliwości zbliżonej do prędkości zębów przedniej zębatki. Nagrałem krótki filmik:

 

https://drive.google.com/file/d/1UCNOkS1nv8DbmHEGFXUzK6Hb3WnIvzwjMA/view?usp=sharing

 

Na niższych przełożeniach chodzi ok. Wstępnie stawiam na fakt, że kupiona zębatka XT ma stary profil zębów tj. nie narrow wide. Nie mam jednak jak tego potwierdzić. 

 

Proszę, jeżeli ktoś z was wie gdzie jest błąd to proszę o napisanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy manetka xtr m9000 11sp zagra z kasetą 10sp?

Teoretycznie, wspominając napęd 9 i 8 biegowy ... słabo. Jedak jak się człowiek zastanowi ... poczyta temat od początku, natknie się ów człowiek na taką tabelkę:

http://blog.artscyclery.com/science-behind-the-magic/science-behind-the-magic-drivetrain-compatibility/

Są w niej dane, z których ów człowiek wyciągnie sobie wnioski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...