Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No ale cena Accenta jest prawie 2x wyższa. Więc bardziej pytanie jak się mają te Accenty do Shimano, ewentualnie Sram, ale z tej samej grupy cenowej?

50 za najtańszy shimano a 75 za Acenta to nie jest 2 x drożej. To że konstrukcyjnie są takie jak shimano nie znaczy , że są takie same , wytrzymują dłużej (ten z którym mam styczność ma najechane ponad 5k i chodzi bezproblemowo , BB52 nie wytrzymał nawet 2k) i lżej się kreci. Ze srama pod korbę shimano suportu nie dobierzesz bo te są w  systemie GXP (oś z jednej strony ma 24 a z drugiej 22 , w shimano po całości jest 24).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ten z którym mam styczność ma najechane ponad 5k i chodzi bezproblemowo , BB52 nie wytrzymał nawet 2k

Ale tu nie chodzi o 2 czy 5, bo to nadal drobne, tu chodzi o 10/15 tyś., a aby tak się stało potrzeba innej konstrukcji.  Najprawdopodobniej w Shimano są generalnie bardzo słabe, chińskie łożyska za 1,50zł (może w XTR są inne, lepsze?), tu upatruję przewagi Accenta, ale nadal wiele to nie zmienia jako całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar wymienić napęd w rowerze i nie jestem pewien czy części będą kompatybilne:

obecne                                                                     nowe

Manetki ST-M360 3x8 zostają 

Korby FC-M311 42/32/22 L175                               FC-T4010 44/32/22 L175

P. przód FD-M430 zostaje

P. tył RD-M430 zostaje

Kaseta CS-HG41-8 aw                                            CS-HG51 11-32

Łańcuch connex 800/kmc 8.99                                kmc 8.99/ CN-HG71

 

Wątpliwości mam co do nowej korby, czy będzie kompatybilna z 8 rzędowym łańcuchem?

Suport zaczyna głośno pracować i przy wymianie chciałbym zmienić kwadrat na octalink.

Jaka będzie różnica między korbami 42 a 44?

Czy to optymalny zamiennik do mojej obecnej korby?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba 9rz jest kompatybilna z łańcuchami 8rz.Przerzutkę  do tej pory używałeś z łańcuchem 8rz?Bo to jest model do 9rz i czasami są problemy z wyregulowaniem z łańcuchami 8rz..Lepiej jest wtedy założyć łańcuch 9rz.Korba 44 będzie miała teoretycznie możliwość osiągania większych prędkośći w porównaniu do 42.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Pytanie odnośnie kompatybilności: Czy nowe klamkomanetki szosowe Sora (2017) ST-R3000 da się ożenić z niższym (starszym) osprzętem pokroju Tourney (2+7). Czy też ew. dodać nowe przerzutki. Czy w ogóle to nie zadziała?

 

Chodzi o to, że chciałbym zakupić nowe klamki, a potem dopiero po kolei wymieniać resztę na nowy osprzęt.

 

Bo rozumiem że nowy Claris ST-R2000 już będzie ok?

 

BTW, czy gdzieś w odmętach sieci jest jakaś porządna baza kompatybilności osprzętu? Tylko nie coś pokroju productinfo.shimano.com, gdzie nawet łańcuchy 8rz nie grają z kasetami 7rz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak trochę słabo, sora jest 9 biegowa, wiec samo to sprawi ze nie będzie działała z kasetami 7-8. Dodatkowo nie wiem jak przerzutka, czy nie została przeprojektowana, wiem że przednia sory 3000 miała spory problem z praca z manetką sory 3000 ... no przyjemniej te kilka sztuk co starałem sie wyregulować.

 

Shimano kroczy w stronę przeciwną jak plug and play, bo dla nich to biznes. W każdym razie, musisz najpierw określić docelowo ile będziesz miał biegów na tyle, a następnie dobrać resztę, by jak najmniej wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Buduję napęd 1x i z racji ograniczenia bębenka mogę zrobić to na kasecie 10s. Prawie cały komplet chciałbym zbudować na nowym SLX M7000 z wyjątkiem kasety, która z jest 10s z Deore M6000 11-42. Pytanie czy mogę zastosować przerzutkę SLX M7000-11-GS która obsługuje duże koronki 40T, 42T, 46T ale jest dla napędów 11s. Czy zadziała z kasetą 10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylne przerzutki 11s bezproblemowo działają z napędem 10s ale twój bębenek spokojnie przyjmie kasetę 11s (bębenki dla MTB są kompatybilne z kasetą od 8s do 11s).

 

Kasetę już mam więc 1x10 zostaje. Zastanawiam się, że skoro kaseta 10s i 11s są takiej samej szerokości i manetka 10s i 11s ma taki sam uciąg linki to nie ma innego stopniowania na przerzutce. że na 11s jest mniejszy przeskok wózka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, że skoro kaseta 10s i 11s są takiej samej szerokości

Nie są takiej samej szerokości, one tylko wchodzą na tej samej szerokości bębenek, ale odległości od małej do dużej koronki mają już różne, te 11s maja większą o dokładnie jedną koronkę z podkładką.  Czyli w skrócie, kaseta 11s jest to kaseta 10s + dodatkowa koronka.

 

 

 

skoro kaseta 10s i 11s są takiej samej szerokości i manetka 10s i 11s ma taki sam uciąg linki to nie ma innego stopniowania na przerzutce. że na 11s jest mniejszy przeskok wózka?

 

Nie, nie jest. Manetka i przerzutka dają razem ten sam wychył wózka zarówno w 10 jak i w 11s z tą różnicą, że w manetce 11s jest dodatkowy ząbek dla jedenastego biegu. Dla tego właśnie wszystko jest ze sobą kompatybilne i kasetę 10s możemy wsadzić do napędu 11s lub odwrotnie (wtedy bez jednego biegu by było).

Edytowane przez Arni220
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w rowerze crossowym napęd 3x9. Zastanawiam się nad korbą 10s, doczytałem już, że jest jak najbardziej kompatybilna z napędem 9s. Bardziej doświadczeni Koledzy, podpowiedzcie proszę, czy zmieniając korbę na 10s powinienem przejść na łańcuch 10s, czy może 9s będzie równie dobry?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki łańcuch definiuje w tym przypadku przednia przerzutka. Jak masz ją od 9s, to zakładaj też łańcuch 9s. Jak będziesz miał przerzutkę od 10s, to i taki łańcuch.

Weź pod uwagę możliwość, a i prawdopodobnie konieczność zmiany przerzutki. W 9s korby miały 44/32/22 a w 10s 42/32/24 lub 40/30/22. Niestety przerzutka 9s może mieć duży problem, bo w niej minimalna różnica pomiędzy blatem, a środkową wynosi 12 a nie 10z. Tym bardziej problem się pogłębi gdy załorzysz korbę od 2x10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowa korba 10s będzie ze stopniowaniem trekingowym (48/36/26 lub 44/32/24) a twoja przerzutka przednia jest dedykowana do 9s (ta będzie pasować do trekingowych korb 10s) to łańcuch pozostaje 9s , jeśli to będzie korba 10s MTB wówczas do wymiany przednia przerzutka a co za tym idzie przejście na łańcuch 10s.

Edytowane przez gtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zapytam w tym wątku bo w nowościach nikt się nie wypowiedział to może tu.

Czy do ramy Kross B9 na zwykłych hakach i piasty dt 350 straight pull 135/10 po zmianie bębenka na XD wejdzie kaseta EAGLE GX 10-50 czy musi być rama pod 12/142.

Wejdzie w moją ramę  ? W tej chwili jest 2x10 (36 na 11-36) i jak zmienię to na pewno na 1x12 eagle GX tylko czy rama styknie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...