Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Druga kwestia, że fd-m430 z racji przeznaczenia dla korb 44/32/22 i 48/36/26  będzie miało dłuższą wypustkę pozwalającą efektywnie zrzucać z 44 na 32 czy 48 na 36 ( różnica środek - góra 12 zębów ) więc gdy damy korbę z różnicą środek-góra 10 zębów to nam 1-2 mm w zapasie zostanie ( czyli przerzutka spokojnie 3 mm nad największą koronką korby może być ) Ale jak to w praktyce będzie chodzić to na 100 % nie wiem. Nigdy nie zakładałem przerzutki przedniej o pojemności 22 zęby, różnicy środek-góra 12 zębów i koronce max 44/48  pod korbę 40/30/22.

https://forum.szajbajk.pl/topic/13345-zużyty-napęd-3x9/

Tutaj ktoś to przerabiał i nie był zadowolony z pracy przedniej przerzutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Zastanawia mnie temat grup di2 od shimano. Czy klamkomanetki szosowe di2 można połączyć z przerzutkami mtb.

 Tym bardziej, że znalazłem rower, który ma taki napęd. Czy ktoś może potwierdzić kompatybilność? Czy może jest to błąd w opisie. 

Link do roweru ROWER RONDO 2019 RUUT CF0

 

Edycja mała. 

Ewentualnie co można z czy mieszać, żeby działało

Edytowane przez 100lar3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, posiadam rower Ghost Sona 3 który posiada następujący napęd:

PRZERZUTKA PRZEDNIA    Shimano FD-TX50
PRZERZUTKA TYLNA    Shimano Altus 8 biegów
MECHANIZM KORBOWY    Shimano FC-M171 42-34-24 zęby
KASETA    Shimano CS-HG200 12-32 zęby

Otóż czasami brakuje mi szybszego biegu, więc zastanawiałem się nad zmianą korby która będzie miała 44 albo 48 zębów np. SHIMANO FC-TY301 albo FC-M311. Powiedzcie mi czy taka zmiana ma sens oraz czy wymaga ona zmiany kasety bądź przerzutek ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szukaj suportu z dł. osi  122,5 mm  dla linii łańcucha 50 mm lub 118 mm oś dla linii łańcucha 47,5 mm.  Jeśli szerokość mufy 68 mm  ( szerokość ramy w miejscu gdzie wchodzi suport - bo będzie albo 68 albo 73 mm )

to 68/122,5 BSA lub 73/122,5 BSA    lub odpowiednio 118 mm.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W napędzie 3x9 dokonałem konwersji na 1x9 z zębatką narrow-wide. Nowy łańcuch nowa kaseta 11-28 i mam problem gdyż przerzutka Shimano SLX RD-M662 nie radzi sobie ze zrzucaniem na mniejsze koronki gdzieś od połowy kasety. Górna połowa działa cacy, dolna ma te problemy ale chociaż wrzuca na większe fajnie. Jakby przyjrzeć się stopniowaniu poszczególnych koronek to gdzieś w tej połowie kasety różnica między sąsiednimi koronkami wynosi już 1 ząbek. Dodam, że ze starą kasetą 11-32 napęd działa zadowalająco więc kwestię regulacji pomijam.
Pytanie czy przerzutka mtb typu Shadow radzi sobie gorzej z takimi szosowymi kasetami i lepsza byłaby przerzutka, która swobodnie obraca się na śrubie mocującej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, shadowy gorzej sobie radzą z kasetami mniejszymi niż 11-32, natomiast to co opisujesz to klasyczny przypadek lekkuchno krzywego haka.

/edit

Przy pancerzach nie gmerałeś, nie wymieniałeś ? Sruba B prawie wykręcona? ( dla mniejszej kasety )

Edytowane przez SoloTM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kysu napisał:

W napędzie 3x9 dokonałem konwersji na 1x9 z zębatką narrow-wide. Nowy łańcuch nowa kaseta 11-28 i mam problem gdyż przerzutka Shimano SLX RD-M662 nie radzi sobie ze zrzucaniem na mniejsze koronki gdzieś od połowy kasety.

Foto? Ustawiłeś b-dystans na _najmniejszej_ koronce odpowiednio?

 

9 godzin temu, Kysu napisał:

Pytanie czy przerzutka mtb typu Shadow radzi sobie gorzej z takimi szosowymi kasetami i lepsza byłaby przerzutka, która swobodnie obraca się na śrubie mocującej?

SLX formalnie obsługuje kasetę 11-28. W tej grupie była tak progresywna kasetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UZU - ale co to znaczy odpowiednio? Shimano podaje w milimetrach gdzieś jaki ma być odstęp? Zbliżałem do najmniejszej koronki śrubą B najbardziej jak się tylko dało nawet modyfikując hak. Potem odsuwałem stopniowo od najmniejszej bo mogłem przesadzić ale nie wstrzeliłem się w satysfakcjonujący mnie setup. Przerzutce można pomóc dłonią bo wygląda jakby sprężyna nie miała siły ale w połowie kasety i problem?

Edyta: Doczytałem w dokumencie przytoczonym przez SoloTMże odstęp najmniejsza koronka - górne kółeczko ma mieć 5-6mm.No to jutro dam odpowiedź czy się wstrzeliłem.

Edytowane przez Kysu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki maly dylemat , aktualnie posiadam kombinowany naped  1x10 ,z kasetą hg500 11-42 i tylna przerzutką deoere m6000 , niestety wskutek upadku pokrzywił sie wózek przerzutki i nie dziala poprawnie ,sa jeszcze kólka do wymiany , wiec zdecydowałem sie nabyć nowa, przy okazji jak zmieniać to na lepsze , wiec wole dopłacić kilka groszy do slx m7000 ,tylko z tego co sie zorientowałem taki zakres obsłuzy tylko slx 11 -rzędowa , czy to zadziala  z manetka 10 -rzedowa (aktualnie posiadam manetke M 615 ale ja tez chce przy okazji zmienic na zee badz slx)  i tak ogolnie czy to zadziala , z gory dzieki za odpowiedz ,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerzutka Shimano mtb 11 zadziała z napędem 10 (manetką 10). Pomiędzy przerzutką deore i slx różnica jest właściwie w cenie tylko. No i tak samo z manetkami. A zee to leciwy już odpowiednik deore do grawitacji. Jak chcesz osiągnąć jakąś zauważalną zmianę na plus to przerzutka m6000 i manetka sl-m780. No i hak przerzutki tez trzeba sprawdzić.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc , dzieki za odpowiedz , co do manetki to mnie upewniles ze slx , choc podoba mi sie prostota  zee , deorki i slx  tak proste sa tylko z mocowaniem i-spec a nie mam tak dobrych hampli ,co do przezutki  to jednak zdecyduje sie na slx , roznica w cenie niewielka a zbudowana jest chyba lepiej od deore m 6000, lepsze kolka przezutki i wydaje sie mniej plastikowa , pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...