Skocz do zawartości

[Renowacja] Poprawki lakieru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dość porysowaną ramę stalową w niektórych miejscach nawet troszkę rdzy i chciałbym to zamalować na identyczny kolor pędzelkiem i pytanko czy rowery mają gdzieś wyryte numery lakieru ?. Pod korbą mufą jest nalepka z kodem PL61 i dalej cyfry, ale to podam jutro jeśli by miało to coś wspólnego z lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś szukałem takiej informacji do swojego Unibike.Nawet producent nie wiedział jaki kolor ma rama.Odpisali mi że ramy dostają pomalowane :)

Od znajomego dostałem wzornik kolorów i nawet udało mi się dobrać odcień

Edytowane przez Gawel76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz albo posłużyć się wzornikiem RAL i dobrać kolor "na oko", albo iść do zakładu gdzie mieszają lakiery samochodowe i tam Ci dorobią albo na podstawie kodu (tu może być problem bo go nie masz) albo dobiorą do koloru ramy, tu znowu jest mały problem bo w takim wypadku trzeba im dać coś pomalowanego "na wzór", w przypadku samochodu jets to przeważnie klapka od wlewu paliwa, w przypadku roweru zostaje albo rama albo widelec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko podpowiem że malując pędzelkiem efekt będzie daleki od zadowalającego. Co prawda jest na to sposób, ale na tyle pracochłonny że nie wiem czy warto. Pamiętaj też że lakieru bazowego, nawet z pędzelka nie powinieneś kłaść na goły metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko podpowiem że malując pędzelkiem efekt będzie daleki od zadowalającego

Czyścisz drobnym papierem ściernym ubytek  (przy okazji szlifujesz na gładko krawędź starej farby). Jeśli bylo zdrate do gołego metalu to dajesz podkład na oczyszczony metal. Zaczynasz nakładać pędzelkiem farbę. Najpierw wypełniasz ubytek, Następne warstwy kładziesz każdą trochę szerzej. W efekcie uzyskasz lekkiego "garba". Bardzo drobnym papierem na mokro szlifujesz "garba" na równo. Trzeba robić z wyczuciem, żeby nie zeszlifować farby do gołego metalu, bo będziemy zaczynać na nowo. Polerujesz całe miejsce po zaprawce pastą polerska do lakierów. Jak kolor był dobrze dobrany, to trzeba nos do lakieru przytknąć, żeby odróżnić miejsce zaprawkowane. Grunt to cierpliwość.

P.S. Do zaprawkowania kup w sklepie modelarskim pędzelki retuszerskie nr 1, 0, 00

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyścisz drobnym papierem ściernym ubytek  (przy okazji szlifujesz na gładko krawędź starej farby). Jeśli bylo zdrate do gołego metalu to dajesz podkład na oczyszczony metal. Zaczynasz nakładać pędzelkiem farbę. Najpierw wypełniasz ubytek, Następne warstwy kładziesz każdą trochę szerzej. W efekcie uzyskasz lekkiego "garba". Bardzo drobnym papierem na mokro szlifujesz "garba" na równo. Trzeba robić z wyczuciem, żeby nie zeszlifować farby do gołego metalu, bo będziemy zaczynać na nowo. Polerujesz całe miejsce po zaprawce pastą polerska do lakierów. Jak kolor był dobrze dobrany, to trzeba nos do lakieru przytknąć, żeby odróżnić miejsce zaprawkowane. Grunt to cierpliwość.

P.S. Do zaprawkowania kup w sklepie modelarskim pędzelki retuszerskie nr 1, 0, 00

 

Właśnie o tym pisałem jak o tej pracochłonnej metodzie  :sweat:  Brzmi dość prosto, ale zrobić jest to dość trudno  :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...