Skocz do zawartości

[trekking] Cube Travel EXC


Rekomendowane odpowiedzi

Mi ten rower się podoba. 

Solidny osprzęt, dobra rama.

Tyle, że:

https://bikepark24.pl/pl/p/Rower-trekkingowy-Cube-Travel-EXC-2016-meski-szary/6463#

po negocjacjach za tyle samo pewnie jest nowy. 

W tym nowym manetki Deore, w opisie aukcji XT. Chyba błąd.

 

Zwrócić uwagę czy nie bity, powypadkowy, czy stan zgodny ze zdjęciami, ocenić zużycie napędu ...

No i się przymierzyć, Cube mają bardzo "niesporrtową", turystyczną geo.

Jeżeli ktoś chce turystyka bez amortyzatora - niezła opcja.

 

Edit:

Jedna uwaga: To aluminiowy rower z aluminiowym widelcem. Czyli przenoszącym drgania.

Jeżeli decydujesz się na rower trekkingowy, wyprawowy, z bagażnikiem pod sakwy, prądnicą, błotnikami, 15 kg wagi to znaczy, że myslisz o długich przebiegach. Nadgarstki to odczują przy aluminiowym widelcu. Do takich celów ludzie biorą stalowe rowery (Author Ronin np.) lub aluminiowe z amortyzatorem lub co najmniej karbonowym widelcem.

Jeżeli chcesz go używać do miasta i przejażdzek po okolicy - ten cały szpej jest niepotrzebny i dorzuca ci 2-3 kg do wagi rower crossowego

 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

No właśnie szukam turystyka do wypadów kilkudniowych na początek, a potem może i dłuższych

W opisie aukcji jest: MANETKI Shimano DEORE XT

Jak sprawdzić, czy rower nie bity, powypadkowy? Oględziny wizualne tylko, czy jest jakiś sposób?

Na końcu Twoje uwagi są najcenniejsze, dzięki

 

Pozdrawiam

Michał

 


A może ktoś z pamięci podać jeszcze jakich producentów stalowe rowery są godne polecenia?


A czy ten rower jest wart swojej ceny?

http://allegro.pl/rower-wyprawowy-koga-randonneur-cr-mo-super-stan-i6903049335.html

Czy specyfikacja tego roweru i części w nim użyte są tymi najbardziej odpowiednimi dla rowerów wyprawowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zwróciłem uwagę, co innego w opisie aukcji a co innego w w opisie z linka. Manetki są ważne, przerzutka mniej.

Nie znam rowerów Koga

Sprawdzić można naocznie i to tylko z kims, kto się zna.

 

Z nazw Spec AWOL, Kona Sutra, Kona Rove, Jamis ... ale realistycznie obejrzyj tego Ronina.

http://en.author.eu/adventure/gravel-bike/author-ronin-2017-ua42882901-4757

http://rowery-warszawa.pl/sklep-stacjonarny/

W tym sklepie na Stegnach (jeżeli nic nie pomyliłem) mieli niedawno na pewno rozmiar 54 56 (170 - 180 cm wzrostu) i inne chyba też. Zrób sobie jazdę próbną. Mi ten rower bardzo podszedł w cenie poniżej 4 000. Stal, mocowania pod bagażnik z tyłu i z przodu. Tarczówki mechaniczne. Brak prądnicy. Waga powyżej 11 kg to standard w stalówkach.

 

Baranek się lubi albo nie, ale daje o wiele więcej możliwości ustawień dłoni i pozycji niż prosta kierownica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

1. Ten model Kogi ma wiotką ramę. Przy obciążeniu 90 kilogramów jest trochę jak pasat z rometa :)

2. Tłumienie, jeśli już, bardziej zależy od konstrukcji widelca niż od materiału. Miałem widelec cro-mo, mam alu - zmiany tłumienia nie odczułem, więcej daje zmiana opon z 40 na 47 mm albo zmiana chwytów z gumowych authorów na piankowe w stylu esi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, na razie to ważę nawet trochę więcej ja 100kg, więc raczej nie będę się pchał w taką Kogę.

 

A jak szanowne grono porównało być te dwa rowery?

 

https://www.kross.pl/pl/2017/trekking/trans-solar

 

http://en.author.eu/adventure/gravel-bike/author-ronin-2017-ua42882901-4757  ten wyżej sugeruje kolega wkg

 

W czym lepszy byłby Kross od Author i odwrotnie?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tu już nie można za bardzo określić lepszy - gorszy, to są dwie zpełnie różne filozofie.

Jeżeli cross Kross Trans Solar to taka Toyota LandCruiser to Author i inne gravele to bardziej prosty Jeep (tak, wiem, teraz już Jeepy takie nie są  : )) )

Cross amortyzuje amortyzatorem a gravel całą ramą.

 

Osprzęt chyba lepszy w Solarze, hydrauliczne hamulce, przerzutki XT choć manetki niestety niższe ... no i amortyzator, prosta kierownica.

Author stalowy, lżejszy, baranek i brak amortyzatora. Hamulce mechaniczne. Mechaniczne hamulce mają słabą modulację, są takie trochę zerojedynkowe.

Author jest krótszy - tzn bardziej zwrotny ale dłuższy Kross jest bardziej stabilny. Generalnie gravele są krótsze, no, może z wyjątkiem Kony Sutra.

Wydaje się, ze na crossie pozycja jest bardziej komfortowa.

 

Jeżdziłeś kiedyś z barankiem ? Do jakiego roweru jesteś przyzwyczajony ? Tu żeby wybrać _trzeba_ przetestować. Także żeby dobrać rozmiar.

Piszesz o kilkudniowych, moze dłuższych wypadach. Tu bagażnik jest obowiązkowy a prądnica też się przydaje. Nie chodzi tylko wożenie bateriii do lampki ale np o doładowanie telefonu, nawigacji przez USB.

Przy podróżach z ładunkiem wga rower +- 2 kg (authora też dociążysz bagażnikiem, błotnikami ...) ma znaczenie tylko na podjazdach, większe znaczenie ma masa kół i opon.

 

Musisz objeździc oba - nie ma wyjścia. Rozwiązaniem bardziej bezpiecznym jest chyba cross - tzn nie będzie tak, że zupełnie nie podpasuje. W gravelu jak podpasuje możesz się zakochać ; )))

 

PS: Jak się wkręcisz zaraz ze 100 sie zrobi 90 kg : DD

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za trafne porównanie, na co dzień jeżdżę Land Cruiser'em :)

 

Niestety, nie jeździłem na rowerze z barankiem, a jestem raczej przyzwyczajony do roweru trekingowego, bo takim staram się jeździć na co dzień.

 

PS. Tak, staram się coraz bardziej wkręcać, bo mi się to podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety, nie jeździłem na rowerze z barankiem, a jestem raczej przyzwyczajony do roweru trekingowego, bo takim staram się jeździć na co dzień.
 

 

No to powinieneś pojechać na Stegny, odwiedzić sklep który zalinkowałem i zobaczyć. Jak Cie nie rzuci na kolana ten Ronin to masz decyzję.

Taka jazda próbna jest więcej warta niż wszystkie internetowe opinie. Sam najlepiej będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia jest taka, że nie kupiłbym roweru, który jest sprzedawany w cenie tylnej piasty, bez obejrzenia papierów potwierdzających legalność sprzętu.

 

Ooo to mnie zaskoczyłeś tą informacją.

A swoją drogą to cena tylnej piasty robi wrażenie. Czy to jest awaryjna część?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś z Was te rowery?

http://allegro.pl/cx-wyprawowy-van-herwerden-columbus-mega-campa-i6923093679.html

Czy propozycja godna zainteresowania?

Czy rama nie jest w nim wiotka? tak jak ktoś wspominał wyżej na temat roweru Kogi

Czy osprzęt w tym rowerze nie będzie problematyczny w zakupie części?


Moja opinia jest taka, że nie kupiłbym roweru, który jest sprzedawany w cenie tylnej piasty, bez obejrzenia papierów potwierdzających legalność sprzętu.

 

Dostałem odpowiedź od sprzedającego

 

"Witam.  Rower obejmuje umowa kupna sprzedazy z osoba prywatna, holendrem,  ktora mogę dołożyć do ewentualnej spisanej umowy z klientem. Pozdrawiam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie a nie chce zakładać nowego tematu- mam do kupienia Cube Travel- na obręczach kół jest napisane 29 i w sklepach też widze że w opisach jest ten rower na kołach 29 natomiast sprawdziłem opony i jest na nich napisane 28 czyli jak to jest? Czym sie kierowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...