Skocz do zawartości

[Rower] MTB do BikeMaraton max 5000 zł


Bobin89

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie po kilku mies ujeżdzania Gate 50 stwierdziłem, że największa konkurencją dla niego byłby w tej chwili SF6 lub SF7 18.5.

Trochę krótszy i o przeszło kg lżejszy - zdaje się, że większość tej różnicy robią koła i opony. 

Ale przymierzyć sie jeszcze nie miałem okazji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rose ma boost'a z przodu.

Nie od dziś wiadomo, że popularne modele Kellys'a są stosunkowo ciężkie - np. Gate 50 2016 w rozmiarze M waży 13,1 kg bez pedałów, a Gate 30 2015 w tym samym rozmiarze to już 13,52 kg.

Najlżejszy z tego całego towarzystwa będzie najprawdopodobniej Monsun - lekkie rama i koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem, tylko się zastanawiam czy różnica jest odczuwalna czy to tylko marketing.

Mam z przodu sztywną oś 15 mm i wydaje mi się sztywna wystarczająco ale porównania nie mam stąd pytanie.

I jeszcze się zastanawiam, czy piasty to wykorzystują czy też tylko producenci dodają przejściówki do węższych piast : )))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Najlepszy bylby rozmiar 19”. Jeśli będzie to jazda w ostrym terenie to rama 17” będzie lepsza." Odpowiedź Pana od Monsuna, zapytanego czy rower odpowiadałby komuś o moich gabarytach.

No właśnie, z tym Rose'm trochę zmartwiło mnie, że nie zobaczę go przed zakupem, plus serwis za granicą. Mimo to dalej mnie nęci, skoro uważacie, że jest taki wypasiony ;) Złożę zapytanie o rabat, to też ma znaczenie z oczywistych powodów.

Na  Superfly 7 trzeba wyłożyć prawie 6 k, z tego co widzę (model 2016) - too much...

A ten: http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-SUPERFLY-6-29-2016/2813?unibike. Jeśli cokolwiek ogarniam, to z podzespołami jest chyba cacy - Reba, Sram GX, a reszta? Rozmiar ramy akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pan od Monsuna wie co mówi - po bułki i na płaski teren 19 " ( zakładając, że będziesz miał jakiś zapas w kroku ), a do prawdziwego terenowego szaleństwa tylko 17 ".

Podobno za zbliżone, a nawet mniejsze pieniądze można mieć Superfly 6 2017 - jeśli to aktualne, to kolega @ mareckiabc powinien pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przepraszam,ale dlaczego mniejsza rama ma być lepsza do "terenowego szaleństwa"? Bo teoretycznie będzie zwrotniejszy? 

 

W treku rozmiar 19,5  z efektywną długością górnej rury prawie 64, przekrok 80 cm i reach 44 cm cm dla zawodnika o wzroście 176 cm....musi mieć długie ręce i długie nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobin89

Jeśli masz zamiar się ścigać to nie pędź w kierunku sztywnej tylnej osi z zamkniętymi hakami kół,a bardziej do czegoś jak np.10/135 w połączeniu z RWS od DT Swiss.To jest pod otwarte haki dzięki którym szybciej ściągasz i zakładasz koło,a sztywność "ogona" nie pozostawiając w tyle za czymś w rodzaju 12/142 itp.

Producenci rozpędzili się i oprócz przedniej sztywnej osi (bardzo słusznie) zaczęli klepać tylne sztywne osie i zamknięte haki kół co już jest zbytkiem luksusu i niepotrzebnym utrudnieniem w czasie zawodów tym bardziej w obliczu istnienia patentu od DT Swiss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@ durnykot

Pytasz i po chwili sam sobie odpowiadasz.

Właśnie dlatego, że kolega nie jest wysoki i nie ma prawdopodobnie superdługich nóg i rąk, to rama 19 " na kole 29 " będzie w większości przypadków za duża, a w najlepszym razie na styk i to na odcinki płaskie, a jak pojedzie w góry to może się czuć niezbyt pewnie i zacznie się wtedy zastanawiać " kurde balans jednak trzeba było wziąć mniejszą ramę " :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pytałem o logikę Pana ,który doradza ,że:

 

 

"Najlepszy bylby rozmiar 19”. Jeśli będzie to jazda w ostrym terenie to rama 17” będzie lepsza."

Jeśli dobrze rozumiem słowo pisane to wg Pana od Monsuna dla Autora tematu najlepsza będzie duża rama ,ale jak chce jeździć w terenie to lepsza będzie mniejsza, mimo że większa jest najlepsza.

Dalej uważam ,że Autor tematu powinien się mocniej zastanowić nad kołem 27,5. Ale nie znam się, bo się nie ścigam- za dużo człowieków.

 

 

 

No właśnie, z tym Rose'm trochę zmartwiło mnie, że nie zobaczę go przed zakupem, plus serwis za granicą.

Serwisem bym się nie przejmował, Rose ma dosyć dobrze rozwiązane kwestie gwarancyjne. Zresztą można pogadać Paulsenem przedstawicielem Rose na Polskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Też tak mam ze ściganiem - za dużo ludzi, a poza tym co mi da przyjechanie w środku stawki, że niby wątpliwą satysfakcję ?

Pewnie dlatego mając 180 cm jeżdżę na kole 27,5 ", a w dodatku na za małej dla autora tematu 17 " ramie...

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Muszą być specjalne piasty. Tu więcej o boost : https://magazynbike....t-marketingowy/

 

Dzięki ! 


 

 

W treku rozmiar 19,5  z efektywną długością górnej rury prawie 64, przekrok 80 cm i reach 44 cm cm dla zawodnika o wzroście 176 cm....musi mieć długie ręce i długie nogi. 

 

Tu oczywiście najwyżej 18,5 cala.

W treku się nie patrzy na podsiodłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No własnie. Trafiłeś chyba w sedno przemyślen autora tematu. Wszystko zależy od trasy. Przejrzałam na szybko to co pamiętam z edycji BM i większość to trasy pod 29. Zjazdy- podjazdy, często korzennno piaszczyste, wspinaczki w okolicach wąwozów w parkach kraj. , szutry. Agrafiki zawsze się znajdą, śmiem twierdzić ze warto popracować nad techniką wtedy. (oglądając często jednym okiem relacje na szajbajkowym kanale z zawodów widzę jak dają 'ciała' czasem osoby które pędzą na prostych i mają problemy na technicznych odcinkach) 

Duże koło wybacza więcej. Moim skromnym zdaniem na bardzo techniczne trasy to 27,5 najlepiej pełne zawieszenie ewentualnie poszukać złotego środka na blogu o Enduro1 choćby (czyli 27,5 + ?) i to na mocne góry. Na etapówkach wydaje mi się ze 29 jest po prostu wygodniejsze. Tak samo przy częstszych startach. 

W tej kwocie autor raczej nie dostanie wszystkiego pod listę i wyglądu (tu mondraker:) 

Rose to najświeższa technika i moc. (przede wszystkim boost, nie tylko sztywne osie) 

 

W podobnej cenie dostaniesz Superfly treka 7 na Fox'ie, slx, deore, xt (mam znajomego który zdecydował się własnie na niego kiedy odstraszyła go możliwość serwisowania poza granicami PL, no i możliwość przymiarki)

Maja jeździ na 29" mimo wzrostu 170cm, tak samo ta druga dziewczyna z Krossa, a ma chyba jeszcze 2 cm mniej, Nino Schurter ma 173cm i też się w końcu przerzucił na 29" mimo że był fanem 27,5 właśnie przez wzrost i jak twierdził nie pasowała mu geometria w tych rowerach na 29" które mógł testować. Maja nawet jako jedyna startowała lata temu w którychś zawodach na 29" i wygrała wtedy(oczywiście nie tylko dlatego, ale testowali to i po prostu twierdziła że to swoje daje i zdecydowała że nawet z tym jej wzrostem warto się na nie przerzucić). Generalnie patrząc na czołówkę i widząc że sprawa z kołami to nie do końca "co narzucił sponsor, to jest" to nawet jak nam nie do końca pasują 29" to wypada w nie iść i szukać swojego roweru na takich kołach.  Oczywiście Nino wygrał też parę rzeczy na 27,5, więc to nie jest tak że się nie da :).

 

Co nie zmienia faktu, że ja chyba sobie wystartuję w tym roku na 26" w czymś :D, no ile byłbym szybszy na 29" na całej długości trasy? 5-15 minut? W moim przypadku to nie ma większego znaczenia miejsce i tak pewnie w połowie stawki, albo dalej, 10, czy 15 w te czy wewte wsio ryba :), jakbym  był w pierwszej 50, to bym się mógł zacząć zastanawiać ;).

Edytowane przez Blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapodajac superflay'a 7 Treka (rocznik 2016)mialam na myśli przelicznik waluty co do Rose :)

Około 5800 by wyszło :) odnośnie Rose nie słyszałam niestety ze coś rabatuja... Te obniżki na stronach w sezonie to jedyne co podobno mogą zaproponować,. Ale walcz :) kto wie.

edit

 

u Treka zawsze można jeszcze ponegocjować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, zdecydowanie nie urywa..

http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-SUPERFLY-7-29-2016-/2981

 

minus jeszcze coś do urwania. 

 

http://rower-sport.pl/pl/p/TREK-SUPERFLY-6-29-2016/2813 

(hamulce klasa niższa)

 

Nie wiem gdzie mieszkasz, warto wsiąść na 6 i ewentualnie porównać geometrie.

Sprzętowo na pewno 7 lepiej wypada. 

te kwestie odbioru w sklepie do przedyskutowania.

 


https://salon-rowerowy.pl/gorskie-cross-country/8083-rower-trek-superfly-6-2017.html

 

hamulce srama LT.

ewentualnie przymierzyć zamówic

nie widzę adnotacji ze nie sprzedadzą na odległość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o Rose jak nie mają na stronie konfiguratora to możesz śmiał do nich pisać co byś chciał zmienić pod siebie i przeważnie nie ma  z tym problemu.

 

A tutaj relacja z testu przez Szajbajka:

 

 

O tyle o ile  Treki możesz bez problemy przetestować pod sklepem żeby poczuć geo to z Rose może być problem, a warto przed zakupem usiąść na rower.

Pisz  na fb do Rose może mają jakiś testowy model we Wrocławiu, może ma SzajBajk?

 

p.s.

jak masz trochę cierpliwości to Treki możesz za chwilę ustrzelić na wyprzedażach, lub nawet roczną używkę i to już będzie pewnie duża różnica w cenie.

Edytowane przez Yacor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROSE COUNT SOLO, dokładnie ten model, który testował SzajkBajk można wypożyczyć na testy we Wrocławiu lub w okolicach jak tylko rower wróci do Wrocławia, rama w rozmiarze L. 

 

Wersje 1 i 2 sprzedawane są jako model BIKE NOW czyli bez możliwości konfiguracji komponentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...