Skocz do zawartości

[Problem] Rock Shox XC30 TK Coil 27,5


JarekMar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów 

 
Proszą o poradę osoby które zajmują się samodzielna naprawą i serwisowaniem swoich amortyzatorów. Ponieważ dotknęła mnie awaria tłumika amortyzatora jak w temacie (chyba nazywa się to TurneyKey), który podczas zjazdu został wyrwany z prawego golenia i większość oleju została wypompowana na zewnątrz, to proszę o informacje czy spotkaliście się z taka usterką i czy taki tłumik można dokupić jako część wymienną amortyzatora? 
 
Ja próbując znaleźć taka część natknąłem się na bardzo podobne z wyglądu, ale w opisach są one przeznaczone dla innych modeli amortyzatorów niż mój (nie wiem czy fizycznie pasują do mojego- średnice długość itd.) Dodatkowo są dość drogie bo na allegro koszt to 385zł  
 
Szukając natomiast według numeru części, który jest wybity na nim, nic nie mogę znaleźć ani w sklepach ani w katalogach Rock Shoxa.   W serwisie proponują naprawę w okolicach 500zł. 
Usterkę widać na załączonych zdjęciach. Proszę o poradę 
 
Pozdrawiam Jarek

post-205384-0-49208800-1499466673_thumb.jpg

post-205384-0-68965600-1499466690_thumb.jpg

post-205384-0-54941500-1499466719_thumb.jpg

post-205384-0-22806700-1499466742_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chlapnęło :P

 

A tak na serio to napisz do http://harfa-harryson.com.pl/ - może mogą ściągnąć taki tłumik.

Inne rozwiązanie to szukanie tłumika z takimi samymi parametrami - długość, średnica. Znajomy zmieniał kiedyś blokadę widelca z push-locka na Xloc'a i musiał zmieniać tłumik. Ale generalnie nie wiem czy w przypadku Twojego widelca coś takiego się opłaca i czy się da.

 

Może warto poszukać inny amor, jakąś używkę i najlepiej coś wyższej klasy ze sprężyną powietrzną, np Recon Silver lub Reba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wskazówki, jestem w kontakcie z Wiechem w sprawie naprawy. Czekam na diagnozę.   Ale zastanawiam się nad poradą  jaro0011, czy aby nie lepiej kupić jakiś inny używany amortyzator i już powietrzny? Pytanie jakie musiałby on mieć parametry aby udźwignąć takiego kloca jak ja :-)  120kg żywej wagi?  Czy na przykład taki Rock Shox Recon Silver RL dałby radę? Jakie ciśnienia trzeba w nim utrzymywać aby dobrze pracował? Najczęściej poruszam się  (weekendy) po Górach Sowich, czyli trochę kamieni i korzeni. Nigdy nie miałem do czynienia z amortyzacją powietrzna więc pytam. Czy tłumienie w widelcach powietrznych jest lepsze niż w tym xc30 sprężynowym?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phoe napisz co masz na myśli, ja jestem świeżak, więc nie wszystko wiem: 

 

 

 

Pisz do Activi po ceny.
 

 

Jeśli jest to namiar na sklep, to pojawia się taki problem, że potrzebuje widelec z rurą ahead i osia 9mm. Z tego co widzę to większość oferty jest już z rutami tapered  i większymi ośkami! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze, to jak ważysz 120kg i padł Ci wideł, to jest to najlepszy moment żeby kupić wideł osią 15mm i wymienić przednią piastę czy koło. ;)

 

A Activia to nick na forum, osoby co ma sklep:
http://activia.sgl.pl/cena/amortyzatory/epicon-xc/275-cali_amortyzator-epicon-xc-lo-r-275-15qlc-bialy/61
(rura prosta, oś 15mm)

 

Co do koła, to najlepiej złożyć nowe, bierzesz sobie Novatec D041SB + DT 533D + szprychy/nyple do tego, wyjdzie Ci jakies 130zł + 90zł + 50zł tak na szybko licząc, a złoży Ci to Dawid z forum.

 

Możesz tyle wydać? Tj 1000zł na wideł + z 250zł na koło? Można jeszcze jak tobo wrzucił wyżej Raidon i oś 9mm, wyjdzie sporo taniej.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądam i szukam info o tym 

Amortyzator Suntour Raidon XC RL-R 27,5 Czarny Matowy 2017   ale czy on będzie się nadawał do mojej wagi?, Na szczęście wszystko inne w nim pasuje. A jaki skok miałbym wybierać te 130 będzie dobre? Na dotychczasowym XC30 zdarzały się miejsca gdzie dobił a ma sprężynę MEDIUM?  Znalazłem jeszcze coś takiego https://www.olx.pl/oferta/amortyzator-rock-shox-recon-silver-rl-27-5-gwarancja-CID767-IDn4J32.html   Jak się ma jeden do drugiego? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz obecny 100mm, to maks 110-120mm, Activia Ci ustawi go na ile będziesz chciał, a 10-20mm geometrii roweru nie zmieni jeszcze za dużo.

 

On będzie powietrzny, ustawiasz twardość pompując go, musisz sobie kupić do neigo pompkę do amortyzatorów.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...