Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] jak obliczyć kąt nachylenia do przerzutki


MonsieurFop

Rekomendowane odpowiedzi

Inforobert ale co Ty chcesz mierzyć? Wszystko jest pomierzone. Rysuj rysunek techniczny ze zrozumieniem ;)

Bo z rysunku to wynika, że linia B jest nie od środka rury podsiodłowej tylko od krawędzi, to mnie zmyliło, natomiast B myślałem, że idzie do zielonej a idzie do czerwonej. W takim razie tak A.

 

Strzałka powinna być - od środka rury podsiodłowej do linii łączącej środek suportu ze środkiem osi koła. Czyli na rysunku tak naprawdę to żadna z linii bo są narysowane trochę byle jak.

 

e23815dd04cf4b9cmed.png

 

Linie do pomiaru kąta na zielono

Piszesz ze A...rysujesz ze B...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pokaz mi przerzutke do gravela

 

 

No i kluczowe pytanie.

Szukajcie dalej do gravela, powodzenia :)

Kluczowym punktem w gravelach jest jedna przerzutka, z tyłu.

nforobert ale co Ty chcesz mierzyć? Wszystko jest pomierzone. Rysuj rysunek techniczny ze zrozumieniem

 

 

Pisałem o tym na poprzedniej stronie.

 

Na rysunku masz 74 stopnie   Poziomica i kątomierz, wynik otrzymasz bez wyliczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przedłużając, morał z tego mamy taki, że kąt wymagany do przerzutki przedniej (chainstay angle) w rowerach z giętymi widełkami tylnymi mierzymy:

OD linii między środkiem suportu a środkiem tylnej osi

DO rury podsiodłowej.

 

b25832300904e3683b04a9970d734bff.jpg

 

@Admin

Można temat zamknąć i dopisać taki opis w FAQ dot. tego właśnie punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kluczowe pytanie.

Szukajcie dalej do gravela, powodzenia :)

Kluczowym punktem w gravelach jest jedna przerzutka, z tyłu.

 

 

Pisałem o tym na poprzedniej stronie.

Kluczowym punktem gravela jest geometria i możliwość zamontowania wieszych opon a nie przerzutka. Wg Twoich wskazówek nikt nie znajdzie przerzutki ...nawet do mtb.

Może pokażesz mi jaka przerzutke dasz do accent peak...tam też jest 74stopnie podsiodlowki. No chyba ze kluczowym w mtb jest 1x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morał z tego mamy taki, że kąt wymagany do przerzutki przedniej (chainstay angle) w rowerach z giętymi widełkami tylnymi mierzymy: OD linii między środkiem suportu a środkiem tylnej osi DO rury podsiodłowej.

 

 

Głupoty, a ci co nie mają w ogóle dolnej rury bo nie mają typowego trójką ?

 

Żebyście się nie namęczyli mierzeniem

 

 

post-140918-0-35170700-1498404178_thumb.jpg

post-140918-0-94299300-1498404183_thumb.jpg

post-140918-0-63738700-1498404189_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowym punktem gravela jest geometria i możliwość zamontowania wieszych opon a nie przerzutka. Wg Twoich wskazówek nikt nie znajdzie przerzutki ...nawet do mtb.

Czyli producent się pomylił, a producent nie wie co to jest ST Angel ?

 

 

 

Może pokażesz mi jaka przerzutke dasz do accent peak...tam też jest 74stopnie podsiodlowki. No chyba ze kluczowym w mtb jest 1x

 

https://magazynbike.pl/2016/12/25/accent-peak-29-pro/

 

Dali SRAM X0, a mowa w tym temacie była o Shimano na 3 blaty.

 

 

Accent do gravela dał jedną tylna,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli producent się pomylił, a producent nie wie co to jest ST Angel ?

 

https://magazynbike.pl/2016/12/25/accent-peak-29-pro/

 

Dali SRAM X0, a mowa w tym temacie była o Shimano.

Producent wie co to st angle...shimano tez wie ale do wyboru przerzutki używa kąta rura podsiodlowa-dolne widełki ...nie wiem kiedy to zrozumiesz.

Co mnie obchodzi jaki napęd dali w opcji pro? Ja bym dał eagle i co? Ja się Ciebie pytam jaka przerzutke dać do roweru mtb z kątem podsiodlowa 74...bo do gravela się nie daje- to już wiem od Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leniu - nie szkoda Ci czasu? daj sobie spokój - i tak nie przekonasz. Jeżeli ktoś nie rozumie, że przerzutka współdziała z łańcuchem więc to do niego musi się wszystko odnosić, a ten zawsze idzie od suportu do osi - to co można dalej powiedzieć?

Ja napisałem, co miałem do powiedzenia, na przepychanki nie mam czasu. Pozdrawiam. W tym temacie zakończyłem dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak nie ma dolnej widełki ?

Jak nie ma dolnych widełek to w bikeCAD prowadzisz linie od środka suportu do osi jak już sam pokazałeś i mierzysz kąt do rury podsiodłowej. Bo każdy rower ma suport i tylną oś.

 

Dziękuję za wkład każdego z forumowiczów w tą, przydługą, dyskusję.4131188bf8609f29a4773668a246a92b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...