Skocz do zawartości

[ Widelec] Sztywny zamiast amortyzatora


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Z pewnych względów zaczynam myśleć nad sztywnym widelcem zamiast amortyzatora.

 

Accent ostatnio wypuścił fajnego sztywniaka w dobrej cenie:

 

http://velo.pl/czesci/widelce/accent/widelec-mtb-29

 

Moja rama to Peak 26', aktualnie z amortyzatorem 100m gdzie parametr A2C to 460mm, widelec powyżej jest do 29' i A2C wynosi 450mm, czyli prawie idealnie odejmując SAG od mojego aktualnego amora.

 

Jeżdżę po mazowiecki, głównie ubite twarde ścieżki, trochę piasku i korzeni.

 

Co o tym sądzicie? Ktoś z Was jeździ na sztywniaku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeżdżę po mazowiecki, głównie ubite twarde ścieżki, trochę piasku i korzeni.   Co o tym sądzicie? Ktoś z Was jeździ na sztywniaku?

Na takie tereny jak najbardziej. Ja już mam około 5000 km na sztywniaku, nawet w górach śmigałem. 

Na plus brak konieczności dbania o widelec oraz niższa masa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A mi się wydaje, że aluminiowy widelec nie jest dobrym pomysłem, więc albo karbon jeśli ma być lekko, albo stal.

Z doświadczenia to na widelcu CroMo potrafiło wytelepać, więc na alu lepiej nie będzie, tylko może taniej i nieco lżej.

Aluminium jako materiał na widelec jest na ostatnim miejscu, bo lepiej chyba mieć drewniany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co o tym sądzicie? Ktoś z Was jeździ na sztywniaku?

 

jezdze od lat na sztywniakach mialem/badz mam sztywniaki Hi-ten, alu, carbon, cro-mo, mam  dla porownania  2 rowery na bujanych forkach.

Na codzien smigam po Waw na cro-mo i oponce Panaracer Ribmo 700x35, dmuchniete do jakis 80PSI jest zupelnie dobrze, chwyty Ergon GP1.

w weekendy smigam przełajem na full karbon forku, oponka 700x28C przewaaznie ok 90PSI - nawet latam nim po DDRach i ... nie ma problemu dyskomfortu, jestem zachwycony tym widelcem.

 

Pamietam, ze mialem kidys jeden rower co byl strasznie sprezysty, to chyba byl Centurion Etenrity, tam jazda po DDRach byla malo przyjemna.

 

Wedlug mnie do sztywnego widła trzeba sie przyzwyczaić, tak jak do twardego siodelka, mozna to zrobic ale trzeba wyjezdzic troche km. Sa widelce lepsze i gorsze, ale jak sie przyzwycaisz to bedziesz latał nawet ne widelcu alu wszędzie.  Tak czy siak ja bym celował w karbon :P ostatnio ktos sprzedawał na OLX z Waw wydeł PRO Carbon o podobnych paramsach jak pdoales. Sam mialem go wziasc ale.... mial na krotko przycieta sterowke, a szukam czegos do crossa o wysokiej glowce ramy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...