Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana łańcucha na nowy i strzały przy pedałowaniu


gruniu

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem rometa ramblera 6.0 używanego od kolegi. On dbał o rower i wszystko mi powiedział co i jak.

Po pewnym czasie zauważyłem, ze przerzutki trzeba wyregulować.

Regulacja nie przynosiła rezultatu, to sprawdziłem stan łańcucha - rozciągnięty.

Kupiłem nowy, w sklepie, gdzie gość dobrał mi łańcuch po nr ser.

Założyłem go i nie dało się jechać, tak szorował. Nasmarowałem go i założyłem do syna roweru, a od niego łańcuch do mojego.

Super.

W sobotę wyczyściłem oba rowery. Zębatki, przekładnie, łańcuch itd. wymyłem w benzynie. Oddałem łańuch syna do jego roweru, a do swojego założyłem swój nowy. Syn jeździ sporadycznie i może zrobił 50km.

Na nowym łańcuchu, który jest teraz u mnie nie idzie jechać, tak przeskakuje.

Często jeżdżę po lasach i wzniesieniach, co jest dla mnie kłopotliwe, bo co przycisnę mocniej to strzał.

Dołączam zdjęcia do obejrzenia, czy może już czas wymienić kasetę?

 

 

post-200588-0-11627700-1496764085_thumb.jpg

post-200588-0-35868400-1496764092_thumb.jpg

post-200588-0-29678400-1496764098_thumb.jpg

post-200588-0-40221800-1496764105_thumb.jpg

post-200588-0-38550500-1496764112_thumb.jpg

post-200588-0-18371600-1496764230_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś łańcuch hg40 - guma. Za 800 km albo i szybciej szykuj się na kolejną wymianę [emoji14] Weź lepiej coś lepszego , bo przy dużych przebiegach będziesz napęd zmieniał ze 3 razy na sezon [emoji14]

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kasetę, najlepiej HG51 i łańcuch, najlepiej KMC X8.93. W zestawie będzie spinka. To najtrwalszy obecnie set na ósemkę.

 

Korby nie kupuj, może się okazać, że napęd się przyjmie na niej.

 

 

HG40 które kupiłeś u mnie po 700km był dłuższy względem nowego o całe ogniwo czyli o 1%. Guma od majtek jest twardsza, ten łańcuch się nadaje dla blogerki rowerowej na jedną sesję lub dla dzieciaka ważącego max 40kg. Pod normalnym jeźdźcem i normalną nogą jest dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

 

X9 to łańcuch na 9 rzędów , który wiesz że jest pewnym wyborem.

X8 to jego brat , tylko pod 8 rzędów , powinien być tak samo porządny jak X9 , ale 9 rzędów to już standard i producenci trochę olewają niższe napędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc. Jutro zakupię wszystko i o efektach napiszę.

 

-----------------------------------------------------------

ps

 


HG40 które kupiłeś u mnie po 700km był dłuższy względem nowego o całe ogniwo czyli o 1%...

 

Kiedy kupiłem u ciebie łańcuch? W Gdańsku? Daleko mam do Gdańska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz przełożenia obecnej korby? Jaka przednia przerzutka? Jak weźmiesz dobry łańcuch i będziesz dbał o czystość , smarowanie i jeździł na sensownej kadencji to zrobisz kupę kilometrów. Kup sobie najlepiej przymiar do łańcucha i będziesz kontrolował zużycie.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz przełożenia obecnej korby? Jaka przednia przerzutka? Jak weźmiesz dobry łańcuch i będziesz dbał o czystość , smarowanie i jeździł na sensownej kadencji to zrobisz kupę kilometrów. Kup sobie najlepiej przymiar do łańcucha i będziesz kontrolował zużycie.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

Korba 42/34/24, przerzutka przednia shimano sis index - tylko tyle znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy trzeba znaleźć korbe z takim samym stopniowaniem. Poszukam coś zaraz , ale nic sensownego nie znajdzie się pod takie przełożenia. Przerzutka działa dobrze , bo jest dobrze wyregulowana i tyle [emoji14]

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak łańcuch wyciągnie się o 1% to do wymiany nada się także kaseta. 1% to ok. 1,2cm dłuższy niż stan początkowy, istna masakra dla zębatek. 

Będę monotematyczny, ale polecę najskuteczniejszą i najdokładniejszą metodę pomiaru łańcucha:

 

Wbijasz w deskę/ścianę/futrynę/słup/belkę gwoździa o średnicy ok. 2mm. Wieszasz na nim nowy łańcuch, zaznaczasz kreskę na samym końcu. Jeździsz i co jakiś czas podczas zdejmowania łańcucha do czyszczenia wieszasz go na tym gwoździu, obserwując jak się wyciągnął. Jeśli łańcuch wydłuży się o ok. 4mm od stanu początkowego, to obowiązkowo go wymieniasz na nowy, bo w przeciwnym przypadku ponownie doprowadzisz do wspomnianej wcześniej sytuacji z przeskakiwaniem.

 

Jedna uwaga, twoja kaseta HG51 jest bardzo tania, przekalkuluj sobie czy warto ci wymieniać np. 3 łańcuchy? Moim zdaniem już po drugim daj sobie spokój i kup nowy komplet kasetę z łańcuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...