Skocz do zawartości

[zbrojenie] Zabezpieczenie ramy przed porysowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dawno kupiłem nowy rower i mam problem ze zbrojeniem linek od hamulców i przerzutek które ścierają mi ramę. Na razie spiąłem linki przy pomocy trytytki co bardzo pomogło zniwelować rysowanie ale nie jestem pewien czy nie ma to złego wpływu na działanie hamulców czy przerzutek. Czy znacie jakiś sposób na zabezpieczenie się przed tym nie sprawiając żeby rower wyglądał gorzej?
W załączniku zamieszczam zdjęcia spiętych linek.

post-202289-0-65159700-1494530627_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem podobny problem. Dwie linki obcieraly rame z jednej strony, trzecia linka z drugiej. Fabrycznie mialem gumowa naklejke pod jedna linka.

Na szczescie mam czarny rower i ja nakleilem 2cm kawalki rzepa Velcro z kazdej strony (a wlasciwie tasma DuoTec - cos mocniejszego, ale wyglada podobnie ja ta grubsza strona Velcro). W pracy uzywam i mialem akurat pod reka. Sprawdza sie w 100% i prawie tego nie widac. Te naklejki ochronne z linkow wyzej to chyba za delikatne. U mnie tarcie linek o rame bylo dosc mocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te naklejki ochronne z linkow wyzej to chyba za delikatne
Te naklejki wytrzymują uderzenia kamieni wyrzuconych spod kółek, a co dopiero obcieranie pancerzy linek. Nawet gdyby się w końcu przetarły można zawsze wymienić na nowe (ja u siebie mam je drugi rok i nie widzę zużycia).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka jak gumka, możesz poszukać firmy PROX, są dużo tańsze. Na pewno nie spowoduje takich zniszczeń jak goły pancerz, ale mimo wszystko w miejscach gdzie dochodzi do szczególnie dużego tarcia, zastosował bym także folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A tego ktoś używał?
nie rób z ochraniaczy do ramy od zarysowań technologii kosmicznej, jakiekolwiek naklejki + jakiekolwiek gumki i heja, jak się przetrą, a na pewno się przetrą niezależnie jakie kupisz to nowe i w koło macieju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tyle odpowiedzi, rozumiem że najlepszym wyjściem będzie zakupienie naklejki przezroczystej. Znacie jakieś godne polecenia? bo widzę ceny od 5 do 50 zł i nie wiem czy jeśli kupię te tańsze to nie zaczną się odklejać po pierwszym deszczyku. 
Np. to http://allegro.pl/naklejki-ochronne-na-rower-folia-ochronna-duze-i6808063751.html ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaczną, trzymają się bardzo mocno ale bez ryzyka uszkodzenia lakieru, trzeba dobrze odtłuścić powierzchnię i będzie ok.

 

Taki drobny "tip"- jak będziesz naklejał, nie dotykaj naklejki od strony kleju palcami. Raz że będzie widać potem odcisk a dwa że klej gorzej złapie w tym miejscu. Utnij sobie kawałek foli i odklej. Tym kawałkiem z klejem "złap" na krawędzi naklejkę chcesz nakleić i przenieś tak na rower. Nie zostawisz śladów i będzie Ci łatwiej dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...