Skocz do zawartości

[trenażer, rower treningowy] Trenażer vs rower treningowy


Duckbill

Rekomendowane odpowiedzi

Tematów o tym jaki trenażer wybrać jest już na forum bez liku ale pierwszym problemem jaki napotykamy chcąc trenować w domu jest decyzja czy kupić trenażer czy może rower treningowy. Ceny są względnie podobne, zaczynając od około 300 pln, przez próg 800 - 1200 pln (dla rowerów stacjonarnych trochę ale niewiele można ten przedział rozciągnąć w górę) gdzie sprzęt jest już dobry aż do kosmicznych cen sięgających nawet 3000 pln za cuda które chyba powinny same za nas ćwiczyć :)

No więc jako osoba która postanowiła w tym roku nie zapadać w kondycyjny sen zimowy stoję właśnie przed problemem co tu sobie zafundować. Postanowaiłem na ten cel przeznaczyć kwotę 800 - 900 polskich złotych (przedział ten chętnie przesunę w dół, w górę już trochę mniej).

Mam nadzieję że dyskusja nie przerodzi się w kolejny temat o tym jaki trenażer wybrać. Owszem niech pojawiają się modele trenażerów bądź rowerów treningowych ale skupmy się proszę na plusach i minusach tych sposobów treningu ponieważ na razie chcę wybrać sposób a poźniej skupię się na konkretnym modelu urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rowerze treningowym na pewno wygodniej sie jeździ - szerokie siodło.

 

Stacjonarny zajmuje też mniej miejsca podczas używania. Natomiast trenażer, jeżeli rower jest chowany po treningu (np. do piwnicy) również można schować, kiedy się go nie używa. W ten sposób nie mamy zagraconego np. pokoju.

 

Nigdy nie używałem trenażera, więc się nie wypowiem więcej na ten temat, ale w końcu to po prostu jazda na swoim rowerze, stąd moja opinia powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

yhy ja stoje przed ta sama decyzja ale z minimalnie mniejsza kwota bo do max 700 polskich złotych.

wpadł mi w oko konkretnie ten model roweru magnetycznego

http://www.olpran.cz/polsky_web/fit_2006_20530.php

 

aha... jak bede potrzebowac podmuchy wiatru poprostu otworze peceta i będzie wiatr huuulał po pokoju B)

 

jeżeli trenażer to na pewno tracx, ma duzo pozytywnych opinii, mysle ze cos by się znalazło w rozsądnej cenie.

 

Trenażer

+ zajmuje malo miejsca

+ trening we wlasnym siodle

 

- zależny od roweru, majstrowanie z przypięciem roweru do trenażera (na pewno proste, aczkolwiek ściągnąć takie bydle ze ściany i oberwanie z kierownicy nienależy do przyjemności :P )

- zużywanie osprzętu bike'a

 

Rowerek stacjonarny

+ niezależny od roweru, przez co każdy domownik może z niego korzystać kiedy nas nie ma(no chyba że podepniemy pod napięcie przed wandalem bratem/siostrą :))

+ zawsze gotowy do treningu

+ ekonomiczny - oszczędność kasety i łańcucha naszego bike'a

 

- zajmuje duzo miejsca i nieda się go powiesić na ścianie :025:

- hmmm B)

 

Tak mówi totalna amatorka :P proszę o sprostowanie niniejszej wypowiedzi :)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem trenażer ale go sprzedałem dla mnie to nuuuuuuddaaaaa... siedzieć i kręcić w miejscu , nawet jak puściłem sobie film na kompie czy muzy słuchałem to max godzine pociąłem, mocno się pocisz przez co odwadniasz, lepiej wziąć starego górala i pośmigać na śniegu ale wiem nie każdy to lubi, jeśli masz mało miejsca to trenażer będzie lepszy - zajmuje mało miejsca, możliwość zrobienia kilku rodzaji treningów od siłowych po regeneracyjne, jazda na swoim biku... co do roweru treningowego to tyle że cała rodzina skorzysta jest na pewno cichszy od trenażera ale wydaje mi się że do treningu lepszy trenażer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bardziej profesionalnego treningu lepsza bedzie jazda w zimie lub trenazer . Jesli chcesz tylko troche pokręcic to kup treningowy.Skorzysta cała rodzina ( tak jak u mnie ) , bedzie cichszy , a i na częsciach zaaoszczedzisz :) Wkoncu napęd bedzie sie zuzywał .

Takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Wedlug mnie trenazer to super sprawa troszke halasuje ale da sie przyzwyczaic:). Chcialem kupic rowerek stacjonarny wyczynowy, ale to kwota rzedu 2500zł wiec zrezygnowalem. Mialem kiedys taki zwykly stacjonarny i zadko wsiadalem, inna pozycja na rowerze i wogole dziwnie nie podobalo mi sie.

 

Mam rowniez taki o to trenazer na sprzedaz oczywiscie nowy cena 559zł.

http://www.elite-it.com/jsp/c-Prodotti.jsp?ID=0011056

Sam go uzywam i jestem zadowolony. Kolor nie taki jak na zdjeciu tylko czarno, szaro czerwony. Na meila moge real foto wyslac. Pisac na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...