Skocz do zawartości

[Hamulce Hydrauliczne] Dartmoor Hornet 2017


Myszator

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje fajnych hebli czterotłoczkowych. Aktualnie ganiam na Hope Tech 3 V4  Zamierzam złożyć drugiego ( Dartmoora Horneta 2017 )  :)

 

Shimano ZEE miałem. Sprzedałem braciakowi cały rower, także testowałem te heble porównują do Hope. 

Testowałem też Shimano Saint M 820 vs Hope Tech 3 V4 ( aktualnie mam te heble w drugim rowerze ) 

 

Czy są jakieś fajne heble które mogą konkurować z hamulcami Hope...  :wub:

 

Bazgrolić...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poważnie nie myślałeś o magurach MT5 ?

 

 

Poważnie to wiedziałem że Magura ma heble. Ale jakoś się nie interesowałem tą firmą.

Wiem że jest jeszcze wyższy model. 

 

Zapytam kumpla z serwisu. Jak a razie te hamulce wygrały z większością hamulców na rynku...

post-199271-0-41167200-1493470894_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ma być coś "egzotycznego" i nie Hope, Saint czy Guide, to zostaje tylko Formula ROR czy Hayes Prime PRO, są to do Enduro/DH hamulce, ale to nie są 4-tłoczkowe kotwice jak Saint że potrafią 100kg jeźdźca katapultować.

 

Dzięki za info. Nie nie Hamulce dwutłoczkowe mnie nie interesują. To nie dla mnie. Miałem, nie wracam do takich hamulców. 

Shimano Saint bardzo fajne hamulce. Jednak hamulce Hope są lepsze. Do tego Hamulce Hope fajnie piszczą    :wub:   przy hamowaniu. Tak jak wyczynowe samochody sportowe. Te najwyższej klasy. 

Dzwonka na ścieżce bardzo często nie muszę używać, jak sobie jadę po bułki  :)  Albo jak sobie jadę po ścieżce rowerowej. 

 

Ogólnie mam jeszcze inny problem. Atak innych rowerzystów...przechodniów też.  Już miałem propozycję... Nie chce Pan sprzedać. 

 

P.S. 

 

Może troszku źle sformułowałem zdanie. Nie przekreślam hamulców Hope.  Sprawdzę sobie te heble, które podałeś. Jeżeli mi nie podejdą te hamulce które podałeś, kupię znowu hamulce Hope Tech 3 V4 

Wydaje mi się raczej że żadne tutaj heble które wymieniłeś, nie podskoczą do Hope (oprócz formula ROR )

Dlaczego ? Bo pamiętam jak kupowałem hamulce Hope, właśnie wtedy zjazdowcy polecali mi Formula, gdybym nie kupił Hope. Tylko już nie pamiętam jakie mi polecali. 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Nowe Cody wchodzą od maja jeszcze Sram Code – nowe wcielenie

 

Dzięki za info.

 

W przyszłym tygodniu pokażę  " propozycje waszych hamulców " mojemu koledze, który prowadzi profesjonalny serwis rowerowy.

To on składał mi ( Dartmoora Horneta 2017 ) Ja tylko załatwiłem sobie części. No w dwóch tematach mi pomógł, bo jeszcze nie wiedziałem. 

Ogólnie nie chce mi za bardzo pomagać. To znaczy pomaga mi. Jednak jak mówi Rafał. Ucz się sam. Jeżeli będziesz miał jakieś problemy wtedy wpadaj.

I miał rację... jeżeli ktoś ma wszystko podane na tacy, to taki ludzik nigdy nie będzie czaił dużo rzeczy.  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze od twoich hopeów, lepsze mogą być te oto :

 

Co to za heble ? !!! ...

 

 

 

To jest jeszcze wyższy model hamulców Hope, od Hope Tech 3 V4  

Jak kupowałem hamulce, to mówiono mi że już lepszych hamulców nie ma. Chciałem kupić coś lepszego od hamulców Shimano Saint. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Hope Mono/Moto 6. Hamulec wygląda groźnie ale chyba nie jest już produkowany.

http://flatoutcycles.co.uk/hope-mono-6-ti-hydraulic-disc-brake-set-40982

 

To bardziej jako ciekawostka, bo pytałeś, to dostałeś odpowiedź. Jedak mało kto o nim wie, Jeszcze mniej osób go widziało a jeszcze mniej go posiada. To niemalże legenda ludowa.

 

Obecnie na rynku nie ma nic lepszego od tego hope co posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hope Mono/Moto 6. Hamulec wygląda groźnie ale chyba nie jest już produkowany.

 

 

Już obczaiłem co to za heble. Pisze na klamce. Ale dzięki  :)  za szczegółowy opis jaki to konkretnie model.

Fajne klamki hamulcowe mają te heble. Chodzi mi o zdjęcie które wrzuciłeś. Nie mogę znaleźć tych hebli, kto by powrzucał tak szczegółowo zdjęcia.

 

Sądzę że te hamulce są na jeden palec. Bo te moje są na jeden palec...

post-199271-0-65745500-1493502195_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić coś lepszego od hamulców Shimano Saint. 

 

Chcesz mieć coś oryginalnego, customowego a nie lepszego. Lepsze czyli jakie bo nie ma opcji by były mocniejsze. Do tego w Hornecie jak by nie było sztywniaku. Osobiście brał bym Hope bo są zaj..cie zrobione, kupi się do nich części, takie hamulce na długie lata. To jest ich przewaga a nie pseudo durne testy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chcesz mieć coś oryginalnego, customowego a nie lepszego. Lepsze czyli jakie bo nie ma opcji by były mocniejsze.

 

Chciałem coś co będzie lepsze od moich hamulców Shimano Saint M820. Oczywiście ( Saint ) to bardzo fajne hamulce. Jednak Hope Tech 3 V4 " dla mnie " są jeszcze lepsze.

Lepiej czuję rower przy zjazdach. Na prostej drodze. Na ścieżce rowerowej. Modulacja w obu hamulcach jest perfekcyjna.

Jednak hamulce ( Hope ) są " inne " Nie wiem jak ( Hope ) to zrobił, ale te heble są po prostu... bajeczne  :wub:

Hamulce ( Hope ) działają jak skrzynia w samochodzie wyczynowym. Natomiast hamulce ( Saint ) działają jak skrzynia w takim samochodzie miejskim.

 

Tak samo mogę nabazgrać z platformami. Bardzo dużo ganiałem na platformach Saint. Oraz na innych platformach.

Jednak gdy dorwałem platformy Specialized Boomslang...  :wub:   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Do tego w Hornecie jak by nie było sztywniaku.

 

 

Wspomniałeś o Hornecie...

 

Właśnie wróciłem z wyprawy rowerowej (Rower już po umyciu pod prysznicem... ciepła woda  :) )  Opony chyba kupię ( w teren ) troszku lepsze...  Czasami się ześlizgiwałem z góry...  :woot:

Tylko jeszcze nie wiem jakie. Obczaję sobie na blogu Michała.  :)


To bardziej jako ciekawostka, bo pytałeś, to dostałeś odpowiedź.

 

 

Kamil  :thumbsup: ... zapytam. Nie będę zakładał nowego tematu.

 

Potrzebuje malutką pompkę z zapięciem do Dartmoora. Najlepiej pasuje mi koło koszyka na bidon. Z jednej strony na presta z drugiej klasycznie na normalny wentyl... taki chyba samochodowy.

Kumpel złapał gumę i gdybym miał pompkę nie musiałby prowadzić roweru. Dobrze że nie było daleko do domu. 

 

Pompka musi być mała solidnie zrobiona. Uchwyt do trzymania pompki też.  Nie chce szukać pompki gdyby wyleciała gdzieś po drodze. 

post-199271-0-31342900-1493533621_thumb.jpg

post-199271-0-08829500-1493555697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś co będzie lepsze od moich hamulców Shimano Saint M820. Oczywiście ( Saint ) to bardzo fajne hamulce. Jednak Hope Tech 3 V4 " dla mnie " są jeszcze lepsze.

Lepiej czuję rower przy zjazdach. Na prostej drodze. Na ścieżce rowerowej. Modulacja w obu hamulcach jest perfekcyjna.

Jednak hamulce ( Hope ) są " inne " Nie wiem jak ( Hope ) to zrobił, ale te heble są po prostu... bajeczne :wub:

Hamulce ( Hope ) działają jak skrzynia w samochodzie wyczynowym. Natomiast hamulce ( Saint ) działają jak skrzynia w takim samochodzie miejskim.

 

Tak samo mogę nabazgrać z platformami. Bardzo dużo ganiałem na platformach Saint. Oraz na innych platformach.

Jednak gdy dorwałem platformy Specialized Boomslang... :wub:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wspomniałeś o Hornecie...

 

Właśnie wróciłem z wyprawy rowerowej (Rower już po umyciu pod prysznicem... ciepła woda :) ) Opony chyba kupię ( w teren ) troszku lepsze... Czasami się ześlizgiwałem z góry... :woot:

Tylko jeszcze nie wiem jakie. Obczaję sobie na blogu Michała. :)

 

 

 

Kamil [emoji106] ... zapytam. Nie będę zakładał nowego tematu.

 

Potrzebuje malutką pompkę z zapięciem do Dartmoora. Najlepiej pasuje mi koło koszyka na bidon. Z jednej strony na presta z drugiej klasycznie na normalny wentyl... taki chyba samochodowy.

Kumpel złapał gumę i gdybym miał pompkę nie musiałby prowadzić roweru. Dobrze że nie było daleko do domu.

 

Pompka musi być mała solidnie zrobiona. Uchwyt do trzymania pompki też. Nie chce szukać pompki gdyby wyleciała gdzieś po drodze.

Widzę nawet klimatyczne wideo o tym Hornecie:

https://youtu.be/43eDn3KOtjA

 

Wysłane z mojego S600 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę nawet klimatyczne wideo o tym Hornecie:

 

Klimatyczne powiadasz  :) ... no nie wiem. Mówiłem mu żeby skasował ten film. Wczoraj lepił coś nowego o moim Dartmoorze. 

Pewnie niebawem wrzuci nowy film. Mam nadzieję że będzie lepszy... w sensie jakości obrazu.

 

 

 

 

Kup sobie to  

 

Nie działa link. Co to jest... :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to są jeszcze hamulce na aliexpress, które potrafią podobno pociąg zatrzymać...

 

Gatorbrake... 8 tłoczków...

 

Gatorbrake-dual-hydraulic-front-disc-bra

 

Stare Magury Gustav też podobno kotwice jakich mało.

 

A tu dopiero prawdziwy set, 2x 8 tłoczków na przodzie...

https://www.pinkbike.com/photo/4150307/

 

.... a żeby było jeszcze bardziej egzotycznie karbonowe tarcze pływające. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hope V4 na pewno są mocne. Ale jak chcesz zatrzymać pociąg, to bierz Trickstuff Direttissima W teście były poza skalą 

 

Muszę nabazgrolić że bardzo ciekawe heble  :) Chyba te same heble co wkleiłeś, ale zapodam od siebie.

 

Nowość 2017...    https://www.bike-components.de/en/Trickstuff/Direttissima-v-h-Set-Scheibenbremse-Modell-2017-p56121/ 

 

Też tak piszczą jak Hope Tech 3 V4   Ciekawe czy jest w Polsce jakiś sklep, który sprzedaje te heble.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gatorbrake... 8 tłoczków...

 

Sądzę że aż takich to nie potrzebuję ...  :huh:  

 

 

A tu dopiero prawdziwy set, 2x 8 tłoczków na przodzie...

 

 

Tutaj sądzę że na pewno nie potrzebuję takich hebli...  :blink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I po cholere komuś w rowerze 8 tłoczkowe hamulce

 

Nie wiem. Mi starczą cztery. I tak jak ktoś się chce przejechać rowerem z takimi heblami, zawsze powtarzam...  Tylko uważaj !!! na hamulce. 

Taki normalny ludzik, nie wie co potrafią zjazdowe hamulce. Dlatego tylko nielicznym udostępniam rower do przejechania się. Taki zwykły leszcz co gania po bułki rowerem najlepiej żeby napisał od razu testament. 

Krzyżyk na drogę... 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę nabazgrolić że bardzo ciekawe heble   Chyba te same heble co wkleiłeś, ale zapodam od siebie.   Nowość 2017...    Trickstuff Direttissima v+h Set Scheibenbremse Modell 2017 - bike-components   Też tak piszczą jak Hope Tech 3 V4   Ciekawe czy jest w Polsce jakiś sklep, który sprzedaje te heble.    

 

W Polsce nie kupisz.

Ale bez problemu można zamówić w niemieckich sklepach.

Hamulce mają kilka ciekawych rozwiązań: np klamki na 4 łożyskach, tłoczki pokryte teflonem, własne mieszanki oleju i płynu o wyższym punkcie wżenia od standardowych. 

Razem daje to >150Nm momentu siły.

"Rasowe piszczenie" w standardzie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W Polsce nie kupisz. Ale bez problemu można zamówić w niemieckich sklepach.

 

O nie... odpada za granicą kupowanie. Jedyne co mogę kupić to sprzęt audio.

W temacie rowerowym u mnie to nie przejdzie...  

 

Ostatnio miałem problem z kupnem adaptera do hebli Hope ( dystrybutor ma gdzieś Polskę )

Kurde ile musiałem się namęczyć żeby kupić adapter.

 

 

 

 

 

 

 

  


 

 

"Rasowe piszczenie" w standardzie   

 

:wub:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Może w temacie hampli z wysokim faktorem blingbling popatrzysz na Magury MT Trail? 

http://allegro.pl/hamulec-tarczowy-magura-mt-trail-carbon-i6782852019.html

 

Ewentualnie MT7/MT5. Modulacji całe wiadra, a mocy tyle,że te "Leszczyki" co się dopominają się przejażdżki na Twoim rowerze ,nigdy nie poczuły.

 

 

Kup coś....nie trzymaj nas w napięciu. Społeczeństwo czeka na kolejne zdjęcia Twojego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...