Skocz do zawartości

[lampka] z biedronki


Myszator

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje światełek " biedronkowych "  z biedronki.  Obydwie lampki w kolorze czarnym.

 

Przód ... (  świeci na biało )  :)

 

Tył... ( świeci na czerwono )  :)

 

Po Świętach kumpel wpadnie do Biedrony, i sprawdzi, czy dalej są te lampki. Bo widział wczoraj....i nie kupił   :wallbash: dla mnie. 

Ciekawe czy jeszcze będą. Bo bardzo fajne światełka. Gdyby nie było będę pisał...po ŚWIĘTACH :thumbsup: 

 

P.S.

 

Zapodam zdjęcie ( jedną parę mam... przód / tył, od kumpla kiedyś kupiłem )  światełka biedronkowego...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

post-199271-0-60855600-1492277990_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też nabyłem te lampki, kozackie są.

 

No i jak Tobie się widzą te światełka... w sensie zapięcia, i takiego powiedzmy fajnego wyglądu. Bo dla mnie bomba. Na pewno lepsze te światełka, niż te gówniane markowe światełka za dużo większą kasę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak Tobie się widzą te światełka... w sensie zapięcia, i takiego powiedzmy fajnego wyglądu. Bo dla mnie bomba. Na pewno lepsze te światełka, niż te gówniane markowe światełka za dużo większą kasę.

Markowe światełka za dużą kasę? Te z biedry, to są pozycyjne lampki, one  nie powinny być drogie, ile może kosztować koszyk na baterie, jakiś sterownik, 2 diody i trochę sylikonu? Lampki rowerowe drogowe, takie do oświetlania tego, co przed tobą mogą być dosyć drogie, bo to bardziej skomplikowane mechanizmy. Chociażby elektronika, która musi wytrzymywać dość duże natężenie prądu, materiał obudowy, która przewodzi prąd i ciepło, czyli np aluminium, miedź. Temperatura właśnie, odprowadzenie ciepła, potem dochodzi jeszcze optyka, a to wszystko ma być wodoszczelne na dodatek. No i pomyśl czy taka lampka powinna kosztować załóżmy 10 zł. No jak? Fajnie by było :D ale niestety tak nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciebie to chyba troszkę poniosło, te drogie są gówniane?

 

Kupowałem markowe światełka za 30 zł / 40 zł  Firmy już nie pamiętam. Zostało mi jeszcze parę sztuk. Nie używam odkąd kupiłem Biedronkowe.

Te markowe światełka po pewnym czasie strasznie się wyciągała gumka, do podczepiania na kierownicę. 

I najlepsze było to że bliżej mostka światełko nie chciało się zapiąć, a jak w drugą stronę podczepiałem za luźne.

Gówno straszne. 

 

Te biedronkowe pasują znakomicie bliżej mostka 31.8 mm Nie przesuwają się, i trzymają się znakomicie.

Do tego bardzo fajnie zrobione podczepianie. Masywne i pewne. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha, czyli Ci chodzi o porównanie tych pozycyjnych, do innych pozycyjnych drogich. No to te drogie nie powinny być takie drogie.

 

Tak. Takie małe pchły markowe, do markowych biedronkowych. A jakie myślałeś... :P

Takie na akumulator raczej nie miałem na myśli. Takie samochodowe światła  :D  rowerowe, że się wyrażę, używam w nocy, poza ścieżkami rowerowymi. 

Do lasu najlepsze.

 

 

 

 

 

 


 

 

No to te drogie nie powinny być takie drogie.

 

Te drogie są gówno warte. 

 

Biedronkowe najlepsze...  :D Tanie, solidne, świecą  :) bardzo fajny system mocowania, super trzymają się kierownicy, małe, czarne.

Fajny guzik do włączania  :)  

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Takie małe pchły markowe, do markowych biedronkowych. A jakie myślałeś...

 

Myślałem, że porównujesz je do normalnych lampek, które służą do oświetlania drogi, ale spoko, już rozumiem. Chociaż z kolei ceny niektórych lampek "drogowych" też są powalające. https://www.szumgum.com/lampka-przednia-bbb-scope-800-lumen-led-bls-67.html 800 lumenowa lampka za 900 zł? Kiedyś kosztowała 1100 zł z tego co widzę. Za co to? Czarowanie na filmiku, że akumulator może być użyty do ładowania telefonu to jest absurd, normalna lampka za 100 zł też może tak działać, wystarczy przylutować do akumulatora gniazdo usb... Jeszcze ta gadka na filmiku o super widoczności i wszechstronności, jeszcze te animacje w otwieranej książeczce, które dodają tej lampce profesjonalizmu haha :D Ale to już temat rzeka, nie warto w to brnąć. Są ludzie, którzy to kupują, bo nie znają się na elektronice i oświetleniu i myślą, że wysoka cena, to gwarancja bezpieczeństwa i skutecznego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też nabyłem te lampki, kozackie są.

 

A mi dzisiaj kumpel kupił (  trzy pary, a co   :D )   Muszę mu kasę oddać. 

 

Dopiszę jeszcze że nie interesowałbym się tymi światełkami gdyby były mizerne. A to naprawdę porządne światełka.  :thumbsup:  Na kierownicy są mało widoczne.  

Lubię takie gadżety gdy nie zajmują pół kokpitu. W szczególności światła. 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz potwierdzam, że te lampki są dobre, w Oszą, podobne wizualnie lampki są 2 razy droższe (16zł za sztukę) i świecą jakimiś śmiesznymi niebieskimi diodami jak te z zapalniczek. Te lampki z biedry mocno świecą, ale mają małe baterie, jakby ktoś chciał wiedzieć ile czasu będą świeciły, to zmierzyłem pobór prądu z baterii, jest to ok. 50mA przy świeceniu trybem stałym w obu lampkach. Czyli np. takie baterie: https://www.elfadistrelec.pl/pl/bateria-pastylkowa-lit-225-mah-energizer-cr2032/p/16924398?channel=b2b&price_afd=6.88&gclid=Cj0KEQjwuOHHBRDmvsHs8PukyIQBEiQAlEMW0DAIhjU-_ftKVmGuUxske3xyi9kfzi2L23N_2waVt_QaAhB68P8HAQ  Zapewnią ok. 4,5 godziny ciągłego świecenia, ale na migającym będzie świeciła dłużej, ile dłużej- nie wiem, pewnie ze 2 razy :D 
Czyli jak ktoś chce sobie policzyć ile będzie świeciła taka lampka na jakichś bateriach, to niech sobie policzy:
 h (czas świecenia w godzinach) = ([mAh] pojemność baterii) / 50mA (pobór prądu) Ale trudno będzie ustalić pojemność baterii, bo nie wiedzieć czemu producenci nie podają tego na opakowaniach, tylko trzeba w internetach szukać.


Takie liczenie pewnie nie ma sensu, bo przestanie świecić, to po prostu się wkłada nowe baterie, ale z ciekawości to sprawdziłem to i na forum się podzielę XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Taki mały patencik, dla tych, którzy mają tą biedronkową lampkę na sztycy i im się obkręca podczas jazdy. Na mojej 27,2 się obracała.
058f0787a9e36da4med.jpg

Wystarczy przylepić ten jej wkład do sztycy za pomocą taśmy dwustronnej, można bez problemu ściągać sylikonową obudowę (np. w celu zmiany baterii) bez odlepiania lampki ze sztycy.
e8bd848d23daf42bmed.jpg

Pojeździłem z tym, jeździłem szybko, jeździłem wolno i jest tam, gdzie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swojej strony polecę "markowe" za 24 zł Sigmy Micro

Zamiast tandetnej gumy mają rzepa. Dodatkowo można zaczepić ją na ramieniu czy kasku. I też nie zajmują miejsca na kierownicy. Jakość świecenia i wykonania zdecydowanie lepsza.

https://www.bing.com/images/search?q=sigma+micro+lampka&qpvt=sigma+micro+lampka&qpvt=sigma+micro+lampka&qpvt=sigma+micro+lampka&FORM=IGRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz potwierdzam, że te lampki są dobre, w Oszą, podobne wizualnie lampki są 2 razy droższe (16zł za sztukę) i świecą jakimiś śmiesznymi niebieskimi diodami jak te z zapalniczek. Te lampki z biedry mocno świecą, ale mają małe baterie, jakby ktoś chciał wiedzieć ile czasu będą świeciły, to zmierzyłem pobór prądu z baterii, jest to ok. 50mA przy świeceniu trybem stałym w obu lampkach. Czyli np. takie baterie: https://www.elfadistrelec.pl/pl/bateria-pastylkowa-lit-225-mah-energizer-cr2032/p/16924398?channel=b2b&price_afd=6.88&gclid=Cj0KEQjwuOHHBRDmvsHs8PukyIQBEiQAlEMW0DAIhjU-_ftKVmGuUxske3xyi9kfzi2L23N_2waVt_QaAhB68P8HAQ  Zapewnią ok. 4,5 godziny ciągłego świecenia, ale na migającym będzie świeciła dłużej, ile dłużej- nie wiem, pewnie ze 2 razy :D 

Czyli jak ktoś chce sobie policzyć ile będzie świeciła taka lampka na jakichś bateriach, to niech sobie policzy:

 h (czas świecenia w godzinach) = ([mAh] pojemność baterii) / 50mA (pobór prądu) Ale trudno będzie ustalić pojemność baterii, bo nie wiedzieć czemu producenci nie podają tego na opakowaniach, tylko trzeba w internetach szukać.

Takie liczenie pewnie nie ma sensu, bo przestanie świecić, to po prostu się wkłada nowe baterie, ale z ciekawości to sprawdziłem to i na forum się podzielę XD

 Baterie CR2032 są w Ikei za kilka zł 8 sztuk, niemniej póki co nie było potrzeby wymieniać oryginalnych biedronkowych, bo mrygaja już 2 lata :) Używane oczywiście okazjonalnie, bo traktuję je jako światła awaryjne, w razie gdy za daleko się zapuszczę i przychodzi wracać o zmierzchu. Lampki biedronkowe mają najlepszy chyba stosunek cena/jakość, praktycznie płacimy za lampki, a baterie dostajemy gratis, lub odwrotnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego elektronika w nich wygląda ładnie, mówię to opierając się na tym co wiem ze szkoły mechatronicznej i ogólnym zainteresowaniu elektroniką. jedyny mankament jaki znalazłem, to blaszka mikrostyka przylepiona na taśmę, spróbuję ją przylutować, żeby nie trzymała się na taśmie, tylko tak jak trzeba i zobaczę czy będzie dalej sprężynować jak należy czy ją zepsuję :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...