Skocz do zawartości

[oprogramowanie do pomieru mocy] WKO4, TrainingPeaks - co wybrać


brachypelma252

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno zakupiłem pomiar mocy Stages.

 

Powoli zaczynam się oswajać z nowym urządzeniem, pogłębiam swoją wiedzę odnośnie tego urządzenia.

Jaki program jesteście w stanie poleciś do analizy treningów.

Zainstalowałem GoldenChetah lecz wdaje mi się on bardzo skomplikowany...

 

Może TrainingPeaks premium albo WKO4 ??

Czym różnią się te dwie platformy oprócz tego że jedna jest offline z dysku a druga online poprzez przeglądarkę ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TP jest o wiele bardziej czytelny i przyjazny dla użytkownika. Cały ten interfejs jest przejrzysty i intuicyjny.

GC już takiego wrażenia nie sprawia.

 

Może korzystasz z tych programów już dłuższy czas i nie masz problemów z obsługą ani z jednym ani drugim.

Ale nie chce mi się wierzyć że po uruchomieniu GC wszytskie było tak dla Ciebie zrozumiałe i czytelne.

 

A jak zaznaczałym dopiero zacząłem korzystać z tego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt :) gc a tp i wko ma trochę inne nazewnictwo poszczególnych wartości, trzeba sie przyzwyczaić i poczytać user guide i pooglądać filmy na yt , obsługa tp i wko to najlepiej kupić książkę : "kolarstwo zaawansowane" z Rafałem Majka na okładce, dużo rozjaśnia i można stwierdzić ze to taka instrukcja jak używać tego oprogramowania ,

Generalnie jak już masz wyznaczone ftp to musisz klepać TSS'y żeby zrobić dużo CTL :) i odpowiednio zredukować ATL przed jakimiś ważnymi zawodami aby TSB wskoczyło na plus :) a ile na plusie to już musisz metodą prób i błędów :) niektórzy wykręcaja najlepsze 5 min i 20min na tsb 5-10 inni 15-20 :) ciężka sprawa i trochę Ci to zajmie :) a to tylko ułamek możliwości oprogramowania :)

TP jest fajne jak ktoś Cię prowadzi to ustala Ci treningi zdalnie, patrzysz w telefon i wiesz co masz zrobić ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...