Skocz do zawartości

[Marvel Pro 27,5] Alternatywa dla menetki Combo Shift


DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że jestem nowy na forum to na początek wszystkich serdecznie witam!
Mam rowerek z amorkiem jak w temacie i do blokady jest magiczna manetka Combo Shift. Sprzęt jest praktycznie nowy i jeszcze dobrze nie zacząłem na nim jeździć i już mnie owa manetka irytuje. Nie wiem kto ją projektował i jaką konfigurację na kierownicy przewidywał ale strasznie koliduje z manetką od przerzutki oraz odsuwa trochę za daleko klamkę hamulca.
Zastanawiam się czy jest możliwość zmiany na np jakieś pokrętło na korku jak w starszych amorkach?
Z góry dzięki za jakieś sugestie.
Pozdrawiam!          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak pomyślełem, znalazłem na allegro manetkę do suntour'a/rock shoxa i zapytałem sprzedającego o skok linki i napisał mi, że niby tylko 4mm i do manitou nie podejdzie...

Znalazłem też manetkę "MILO" która na pewno lepiej by się sprawdziła niż to co mam, ale najchętniej zamontowałbym coś bezpośrednio na korku. Poszukam jeszcze i dam znać czy coś wykombinowałem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja w ogóle jak kupiłem sprzęt to myślałem, że to jakiś standard (rower B'twin Rafal) a się okazało, że to jakiś Decathlonowy patent.

To pokrętło z linku się nada 100% :) Dzięki wielkie! Z początku nie rozważałem podobnego rozwiązania (bez linki) bo pod tym pokrętłem co mam jest podkładka, która wyglądała na część korka i zasłaniała dziurki w które wchodzą sprężynki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Podepnę się pod post - dziś serwisowałem Mańka Marvel Expert i zauważyłem, że manetka MILO obraca tłumik tylko o jakieś 90 st, przy czym cały zakres regulacji to 180 st. Czyli - jeśli dobrze rozumuję - sterowanie tłumika manetką MILO jest w zakresie całkowicie otwarte-półzamknięte lub półzamknięte-zamknięte. A czy można tak przesterować manetkę aby było sterownie otwarte-zamknięte? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, że mnie tak długo nie było...

MILO nie testowałem, więc nic nie pomogę. A nawiązując do swojego problemu to mogę tylko napisać, że zamówiłem ostatnio nowe pokrętło do R7, założyłem,  pasuje i działa pięknie. Teraz tylko wszystko poustawiać, dobrać ciśnienie i mogę hulać :)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...