Skocz do zawartości

[rękaw bezpieczeństwa] rozwiązanie problemu jazdy na gazetę


Rekomendowane odpowiedzi

po sytuacji gdzie młody gniewny wyprzedził mnie z mojej lewej na skrzyżowaniu żeby skręcić w prawo zrobiłem sobie rękaw bezpieczeństwa coś jak za PRLu w jubilatach było. są gotowe w decathlonie ale jak to robiłem nie miałem o nich pojęcia https://www.decathlon.pl/lizak-odblaskowy-na-rower--id_8176064.html

 

koszt jaki poniosłem przy budowie to nóżka rowerowa 10zł, rurka alu 1m z brico 8zł, czerwona rurka termokurczliwa 1zł, dwa odblaski 2zł, śrubka z łbem grzybkowym, nakrętka motylkowa do szybkiego demontażu 2zł, trochę taśmy dwustronnej i opaski zaciskowe.

 

testuje rękaw już ponad miesiąc, można bez problemu go złożyć i rozłożyć podczas jazdy nogą, gdybyśmy się zapomnieli to przy uderzeniu o coś sam tez się złoży. podczas jazdy nie przeszkadza. a co najważniejsze nareszcie czuje się bezpieczny na drodze

 

https://goo.gl/photos/XfxXupfTS1whoyxT7

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł fajny, wykonanie super. Obawiam się jednak, że na "młodych gniewnych" i na "starych głupich" nie ma sposobu oprócz oczu dookoła głowy :(

Czy jak ktoś zahaczy (oby nie) o Twój rękaw, to nie pociągnie roweru ze sobą? Ze zdjęć wnioskuję, że składa się do tyłu roweru. Chyba, że część odblaskowa jest miękka i podatna na zginanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy jak ktoś zahaczy (oby nie) o Twój rękaw, to nie pociągnie roweru ze sobą?

TEz pierwsze co pomyslalem, to ze zaraz jakis "cwaniak" bedzie testował wytrzymalosc tego wynalazku i zaatakuje go jadac jakims starym rupieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wszystkich nie ma sposobu, nawet siedząc w samochodzie ktoś może w ciebie wjechać ale na to nie mamy wpływu. co do składania w przód to pierwsze zabezpieczenie to odblask a raczej dwa odblaski sklejone ze sobą taśmą dwustronną, ze środka wyciągnąłem blaszki odpowiedzialne za zaciskanie także ten element jest bardzo miękki, drugie to sama rurka, jest z miękkiego aluminium. testowałem 30 centymetrowy kawałek i siłą rąk można go złamać. trzecim zabezpieczeniem jest ogranicznik na nóżce który przepuści rurkę w ostateczności, tzn tak sądzę ale testować nie zamierzam:) co do atakowania jeszcze nikt nawet się nie przymierzał, a wręcz przeciwnie zauważyłem poprawę kultury bo na wąskich drogach jak wiedziałem że autem bezpiecznie mnie nie wyprzedzą i jechałem środkiem to zawsze było trąbienie albo inne gestykulacje podczas późniejszego wyprzedzania. teraz tego ani razu nie zauważyłem za to zdziwienie i ciekawość niektórych jest zauważalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, takie coś jest tak banalne, a tak świetne w swej prostocie. Wielu kierowców będzie omijać choćby dlatego, że boją się porysowania auta.

Ja czegoś takiego do szosy nie założę, bo jestem na to zbyt pr0. Opór wiatru spowodowałby obniżenie średniej prędkości o 0,3km/h a to jest niedopuszczalne :D

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na wsiach czy na drogach o bardzo małym natężeniu ruchu taki wynalazek jak najbardziej się sprawdzi, o tyle jakoś nie widzę zastosowania go w centrum dużego miasta lub na bardzo ruchliwej drodze i to jeszcze w godzinach szczytu. Szybciutko zrobił by się za tobą korek i jeszcze większa agresja i tak już anty rowerowych kierowców.

 

Edytowane przez SovaLTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem HURR DURR JAKI KOREK TO NIE MA PRZECIEŻ METRA DŁUGOŚCI...

Jak bardzo bym się mylił. Naskrobałem post patrząc na to z decathlonu, wyobrażając sobie wynalazek autora tematu, nie zauważyłem zdjęć.

O zgrozo! Takie długie? Oszalałeś? Piszę serio, weź to skróć!  Ten z decathlonu 39cm licząc nawet od skraju bagażnika to jest spoko, bo licząc nawet przysłowiową gazetę, daje nam to większy luz i bezpieczeństwo. Gdybym Ciebie zobaczył jadąc rowerem z takim badylem z boku, to zwyczajnie zatrzymałbym Cię na moralizatorską rozmowę.

P.S masz totalną bzdurę na tej naklejce bo minimalny odstęp to 100cm.

Edytowane przez Kiciok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Abstrahując od mojej opinii na temat samego pomysłu:

 

rower – pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m

 

BTW.

 

W razie wyprzedzania roweru, wózka rowerowego, motoroweru, motocykla lub kolumny pieszych odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 m

Dlaczego na odblasku jest 150cm? :P

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile na wsiach czy na drogach o bardzo małym natężeniu ruchu taki wynalazek jak najbardziej się sprawdzi, o tyle jakoś nie widzę zastosowania go w centrum dużego miasta lub na bardzo ruchliwej drodze i to jeszcze w godzinach szczytu. Szybciutko zrobił by się za tobą korek i jeszcze większa agresja i tak już anty rowerowych kierowców.

 

u mnie akurat jest małe miasto i jak już to z 2-3min jadą za mną z prędkością 25-30km/h zanim dojedziemy do kolejnej krzyżówki gdzie zazwyczaj to ja doganiam zwalniające auta.

akurat od kiedy mam ten rękaw to nie spotkałem się przez ponad miesiąc z jakąkolwiek agresją

Już pisałem HURR DURR JAKI KOREK TO NIE MA PRZECIEŻ METRA DŁUGOŚCI...

 

Jak bardzo bym się mylił. Naskrobałem post patrząc na to z decathlonu, wyobrażając sobie wynalazek autora tematu, nie zauważyłem zdjęć.

 

O zgrozo! Takie długie? Oszalałeś? Piszę serio, weź to skróć!  Ten z decathlonu 39cm licząc nawet od skraju bagażnika to jest spoko, bo licząc nawet przysłowiową gazetę, daje nam to większy luz i bezpieczeństwo. Gdybym Ciebie zobaczył jadąc rowerem z takim badylem z boku, to zwyczajnie zatrzymałbym Cię na moralizatorską rozmowę.

 

P.S masz totalną bzdurę na tej naklejce bo minimalny odstęp to 100cm.

to już jest skrócone :002:  wcześniej rurka miała 100cm. teraz 70cm i krótsza nie będzie. wiem że minimalny odstęp jest 100cm ale na tej stronie http://www.150cm.pl można zobaczyć gdzie dostaniesz takie naklejki za darmo

 

Abstrahując od mojej opinii na temat samego pomysłu:

 

 

BTW.

 

Dlaczego na odblasku jest 150cm? :P

 

:)

http://www.150cm.pl

 

co do szerokości roweru 0.9m to znam ten przepis ale wątpię żeby jakiś policjant mierzył rower na drodze 

 

 

Edytowane przez caro86wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Ciekawy pomysł, imho jednak nieco za długa konstrukcja. Tak na marginesie, wróciło jedno ze wspomnień.  W zamierzchłych czasach, owianych już lekką mgiełką sklerozy, prawie wszyscy na na naszych Wigry 3 używaliśmy czegoś takiego (obrazek niżej). Był to konieczny, naszym zdaniem, element wyposażenia roweru nie licząc oczywiście lusterek na długim ramieniu ;)

420949059_3_261x203_kultowe-ramie-bezpie

 

Pozdrawiam, Grzegorz 

 

Edytowane przez GrzesPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

G E N I A L N E

 

Idę dziś wieczorem drutować coś podobnego w swoim tajnym laboratorium. Jest takich dwóch przygłupów, którzy w zabudowanym, co rano w drodze do pracy rajcują się, jak na trzeciego, jadąc 80km/h wciskają się między mnie a autobus z naprzeciwka.

A na końcu umieść rolkę z napisem "Karny " i z podajnikiem farby ;)

 

Jak się zrobi ciepło to mam zamiar z Córą w foteliku na wiejskie drogi wyjechać i też miałem taki giętki maszt na zawiasie z odblaskiem majstrować. Nawet połamaną wędkę z włókna szklanego skołowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze nocne próby z bocznym masztem z rurki PCV nie udały się. Autobus mnie wyprzedził i złamał maszt. To musi być zamocowane w taki sposób, żeby mogło "pracować" w razie impaktu. Może na sprężynie?

To też musi mieć coś sporego i odblaskowego na końcu. Może migająca dioda albo takie chińskie gumowe światełko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciężar na końcu to raczej nie jest dobry pomysł. zamiast światełka wystarczy odblask. zastosuj rurkę alu ja mam coś takiego http://allegro.pl/rura-rurka-okragla-aluminiowa-aluminium-12x1mm-1m-i6749775739.html.

idealnie wchodzi na stopke. sprężynę jak już to na końcu możesz założyć bo jak będzie przy rowerze to na dziurach będzie majtało się na wszystkie strony.

 

ewentualnie możesz zastosować bat od anteny CB ze sprężyną ale będzie to mało widoczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem HURR DURR JAKI KOREK TO NIE MA PRZECIEŻ METRA DŁUGOŚCI...

 

Jak bardzo bym się mylił. Naskrobałem post patrząc na to z decathlonu, wyobrażając sobie wynalazek autora tematu, nie zauważyłem zdjęć.

 

O zgrozo! Takie długie? Oszalałeś? Piszę serio, weź to skróć!  Ten z decathlonu 39cm licząc nawet od skraju bagażnika to jest spoko, bo licząc nawet przysłowiową gazetę, daje nam to większy luz i bezpieczeństwo. Gdybym Ciebie zobaczył jadąc rowerem z takim badylem z boku, to zwyczajnie zatrzymałbym Cię na moralizatorską rozmowę.

 

P.S masz totalną bzdurę na tej naklejce bo minimalny odstęp to 100cm.

 

Popieram w 100%, to jest zdecydowanie za długie, w mieście prawdopodobnie nawet jakiś rowerzysta na ścieżce rowerowej szybko pokazałby Ci co myśli o takim wynalazku. Pomysł dobry, ale wykonanie nie do końca. Jak więcej ludzi podchwyci i zacznie montować takie długie lance jak Ty, to tylko czekać, aż kierowcy sobie zamontują podobne od strącania rowerzystów z drogi, albo uniemożliwiania im przejechania na światłach między samochodami. Szanujmy się. To powinno wystawać może 20cm dalej niż kierownica. Takie coś w efekcie dało by Ci właśnie bezpieczny odstęp, bo nikt normalny nie chce przecież sobie porysować samochodu i weźmie jeszcze dodatkowy zapas. Natomiast jak ktoś jest nienormalny to mu będzie bez różnicy czy zahaczy Twój wynalazek czy kierownicę. Takie chorągiewki mają tylko przypominać o bezpiecznym odstępie.

Edytowane przez Tom3k88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co mam to rozkładać na ścieżce? po to jest składane (nawet podczas jazdy) żeby używać tam gdzie tego potrzebuje. jak skrócę to będę miał problem żeby to złożyć czy rozłożyć. a dużo więcej nie wystaje niż twój ideał. kierownica ma 72cm, rurka 70cm to policz sobie mniej więcej ile wystaje. 

 

tylko czekać, aż kierowcy sobie zamontują podobne od strącania rowerzystów z drogi

 

[to niech każdy sam sobie skomentuje]

Edytowane przez caro86wlkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że jesteś z tych ludzi co nie zdejmą plecaka w komunikacji miejskiej, bo tak im wygodnie... Trochę Cię poniosło z tym ideałem. Po pierwsze nie napisałem, że to idealna długość, tylko przypuściłem, że 20cm może być bardziej odpowiednie. Po drugie Twoja rurka wystaje co najmniej 34cm (nie liczę mocowania na nóżkę) poza kierownicę, czyli wystaje 70% za dużo, nie wiem czy to taka mała różnica. Ostatecznie lepiej jeździć z takim batem, niż zostać potrąconym, więc szerokiej drogi życzę.

Edytowane przez Tom3k88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...