Skocz do zawartości

[Gravel/Przełaj] Zakup nowego roweru


xPajarito

Rekomendowane odpowiedzi

Wysokość główki dużo nie mówi. Patrz głównie na wymiar stack czyli wysokość od osi suportu to szczytu główki ramy. Tylko ten wymiar pokazuje jaka jest faktyczna pionowa różnica. W długości górnej rury ETT też się nie kieruj na 100% ponieważ dodasz do wszystkiego offsetową sztyce w przełaju i może być zupełnie inny wymiar.  Do tego dochodzi długość mostka, reach kierownicy i jej drop. Jest masa zmiennych i nie ogarniesz tego z tabelki. Patrz też na reach jeśli podali bo to niezmienny wymiar (odległość pozioma od osi suportu to osi główki ramy), który może faktycznie podać jaka jest długość roweru, ale to się przydaje najczęsciej w MTB gdzie czesto się schodzi z siodła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość główki dużo nie mówi. Patrz głównie na wymiar stack czyli wysokość od osi suportu to szczytu główki ramy. Tylko ten wymiar pokazuje jaka jest faktyczna pionowa różnica. W długości górnej rury ETT też się nie kieruj na 100% ponieważ dodasz do wszystkiego offsetową sztyce w przełaju i może być zupełnie inny wymiar. Do tego dochodzi długość mostka, reach kierownicy i jej drop. Jest masa zmiennych i nie ogarniesz tego z tabelki. Patrz też na reach jeśli podali bo to niezmienny wymiar (odległość pozioma od osi suportu to osi główki ramy), który może faktycznie podać jaka jest długość roweru, ale to się przydaje najczęsciej w MTB gdzie czesto się schodzi z siodła.

O widzisz... Niestety, aż takiej dokładnej geometrii ramy guerciotti nie znalazłem...

 

..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

akt, może osprzęt to Sora ale czy przy rowerze tego typu ma to aż takie znaczenie?

Może i nie ma, ale w tej kwocie można spokojnie kupić sprzęt innej marki, może tańszej niż Spec ale wcale nie gorszej na Tiagrze.  

 

Ramy Speca są drogie, czy warte tej ceny - nie sądzę. 

 

W dodatku z tego co widzę Spec jest na starszej Sorze więc nie ma schowanych linek od przerzutek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

I jak autor tematu wybrał jakiś rowerek?


Niestety autor tematu przechodził ostre zapalenie oskrzeli, teraz do siebie dochodzi :P Więc niestety nigdzie nawet w sklepie nie byłem. W Przyszłym tygodniu ruszam i jeśli nic mnie nie odwiedzie od tego pomysłu, to najprawdopodobniej padnie na tego Haibike :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja jestem Ciekaw jak tam sprawdza się nowa sztyca i czy tłumi nieco kopniaki w zad u Genza ;)

 

Ja czekam natomiast cały czas aż pojawią się znów w sprzedaży widelce do Cx one - karbonowe, białe na tarczowe hamulce...  niestety nic nie ma :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc decyzja podjęta, a nawet nie tyle co decyzja, co dokonałem zakupu. Padło mimo wszystko na Giant Anyroad 2 2017. Wiem, że w tej kwocie można już znaleźć napęd 2x10, jednak doszedłem do wniosku, że na moje potrzeby 2x9 wystarczy, ścigać się nie zamierzam, rower ma służyć czysto do rekreacji a ponadto w okolicach, których się poruszam nie ma specjalnie wymagającego terenu, więc te 9 przełożeń z tyłu myślę, że da radę :)

Taka ciekawostka dla tych, którzy kupują rower w internecie - wg kilku kalkulatorów wyszło, że potrzebuję ramy w rozmiarze M (ogółem, nie tylko w przypadku Anyroad; porównywałem wielkości różnych rowerów, które mnie interesowały i wychodziło właśnie M, niekiedy zbliżałem się nawet do S). Również wg Gianta rozmiar M jest rekomendowany dla osób między 173-182cm wzrostu, czyli także dla mnie (mam 178). Okazało się jednak, że M-ka jest dla mnie trochę za mała, przy każdym skręcie (przy których de facto czułem się niepewnie, niestabilnie) haczyłem czubkiem buta o przednie koło, cały rower wydawał mi się "ciasny". Wpasowałem się w rozmiar L, który wg Gianta jest przeznaczony dla osób 182-188cm. Nawet obsługa sklepu i serwisu przy sklepie poinformowali mnie, że Giant porzucił koncepcję rozmiaru ML, rama została zmieniona względem wersji z ubiegłych lat, dlatego wyszła taka sytuacja z doborem rozmiaru a rekomendowane rozmiary do wzrostu są MOCNO poglądowe. Rozmiar L jest dla mnie komfortowy, lepiej mi się skręca, niczym o nic nie haczę. Jedyny mały mankament to przekrok na granicy tolerancji - stojąc prosto nad rowerem rura górna styka się z moim kroczem (podkreślę, że tylko się styka, nic nie uciska, nie sprawia bólu ani nie wywołuje jakiegoś dyskomfortu), jednak myślę, że przy rowerze rekreacyjnym można przymknąć na to oko.

Jeszcze tak na marginesie, pisałem z użytkownikiem innego forum, który ma ten sam model Anyroada co ja; jak się okazało przy 170cm wzrostu jeździ na rozmiarze M, czyli teoretycznie za dużym, tak samo jak w moim przypadku :)

Rozpisałem się trochę, ale wolałem podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami, żeby ktoś przy zakupie tego roweru nie miał niemiłej niespodzianki :)

Pozdrawiam.


Ah i bym zapomniał - dla ciekawskich, jako że Giant nie podaje wagi na swojej stronie, Anyroad 2 2017 w rozmiarze L bez pedałów waży 10,35kg, natomiast M z plastikowymi pedałami (tego mieli już poskładanego i niestety miał zamontowane jakieś plastikowe pedały, żeby móc przetestować rower przed sklepem) 9,8kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to pytanie to już ja Ci nie odpowiem :P Ja poprosiłem tylko o zważenie i na własne oczy widziałem co wskazała waga :) Chyba, że któryś z pomiarów był niewłaściwie wykonany, aczkolwiek rowery po prostu wisiały na wyzerowanej wadze, więc nie wiem co mogło by być nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiony, to po herbacie i oby Ci dobrze się jeździło :)


Celowałem w podobny budżet do Twojego, przymierzałem się do Ridley XBow Allroad skończyło się na Stevens Namur. Rozmiar dobierany na fit calculator i telefoniczne konsultacje ze sklepem. Póki co wygląda że dobrany idealnie (tfu, tfu na psa urok), zobaczymy jak będzie na trasach ~200km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...