Skocz do zawartości

[szosa na poczatek] Jaki rower szosowy polecacie?


Wojtaszek750

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zakupić na nowy sezon rower szosowy i zacząć przygodę z kolarstwem szosowym na bardziej zaawansowanym poziomie.Aktualnie posiadam kolarzówkę MONDIA z osprzętem campagnolo.Mam 17 lat i ok 177cm wzrostu.

Polecacie kupić rower tańszy ale nowy czy lepszej marki ale używany.Mój budżet to ok 2000 zł ale najlepiej jakby zmiesćić się ze strojem i wszystkim w cenie ok 2500zł.Ciekawe dla mnie oferty jakie znalazłem to np;

KROSS VENTO

Rower Kross Vento 1.0 Biały Niebieski 2016 - Rowery - Ceny i opinie na Ceneo.pl

INDIANA ARROW

Rower Indiana Arrow Biały Czerwony Czarny 2016 - Rowery - Ceny i opinie na Ceneo.pl

KROSS VENTO 2.0

Rower Kross Vento 2.0 Czerwony 2016 - Rowery - Ceny i opinie na Ceneo.pl

FUJI ######F 2.3

http://www.fujibikes...ils/######f-232

Jestem otwarty na sugestie i wasze uwagi.Jeśli lepszą opcją będzie rower używany to napiszcie czym sie kierować i jaki model wybrać.

Chciałbym aby rower ten dało się poddawać dalszym modyfikacjom i żeby było to warte inwestycji.Z góry dzięki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli jak rozumiemy chcesz rower z geometrią typowo sportową (stosunkowo niska główka ramy) ?

 

 

coś w tym guście :)

A co z aktualnym rowerem jest nie tak?

A co z aktualnym rowerem jest nie tak?

Jest on z lat 80 sporo pracy w niego wlozylem ale ma kola z innej wsi.W jednym wysiadlo lozysko i kola sa niewycentrowane.Chcialbym sie przesiasc na cos nowszego w co warto by bylo zainwestowac i jeździć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo osprzęt który dostaniesz w tych rowerach nie będzie zbyt super, ale trudno. Z miejsca odrzuć krossa 1.0 i indianę - 7 biegów to w dobie napędów 11 i 12 biegowych to jawna kpina . Albo po prostu są po to żeby kupić model wyżej. Pomiędzy fuji a krossem największą różnicę robi kaseta - w fuji 11-32, w krossie 11-28. Reszta jest na podobnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem bo osprzęt który dostaniesz w tych rowerach nie będzie zbyt super, ale trudno. Z miejsca odrzuć krossa 1.0 i indianę - 7 biegów to w dobie napędów 11 i 12 biegowych to jawna kpina . Albo po prostu są po to żeby kupić model wyżej. Pomiędzy fuji a krossem największą różnicę robi kaseta - w fuji 11-32, w krossie 11-28. Reszta jest na podobnym poziomie.

polecasz coś używanego czy jakiś nowy rower?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła w rowerze można wymieniać :)

Jeśli ten stary ma rozstaw haków 130 mm lub dają się do tylu rozgiąć i odpowiada Ci geometria ramy, to najbardziej ekonomiczna była by zmiana kół. Przypuszczam, że już za 500 zł da się kupić coś przyzwoitego. Sugeruję piasty na maszynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter233: To zależy od bardzo wielu czynników:

- czy posiadany rower nadaje się do modernizacji?

- na ile już został zmodernizowany?

- do czego ma służyć?

- jaki jest - docelowo - budżet?

Bardzo dobrze doradziłeś autorowi tematu, by nie kupował za 2 tys. zł roweru, który ma wolnobieg i piasty kulkowe.

Tylko teraz trzeba podjąć decyzję, czy kupić nowy za 3 - 4 tys., czy używany za tysiaka i włożyć w niego... nie wiadomo ile, czy w posiadanym - zmienić to, co najbardziej wymiany się domaga, ale od razu na coś o kilka klas wyżej?

Autor - z racji młodego wieku i niewielkiego doświadczenia - wolałby zapewne kupić gotowca i... na nim  jeździć.  Ale to tak się nie da. I tak wcześniej, czy później (a raczej wcześniej) - coś trzeba będzie wymienić lub naprawić. Jeśli budżet jest ograniczony - trzeba się powoli uczyć budowy, a na starym sprzęcie - nauka będzie tańsza niż na nowym. Polecał bym też dużo czytać na temat sprzętu i osprzętu, a wtedy łatwiej będzie określić swoje wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...