Skocz do zawartości

[rower, przeszczep] Primal Plus -> Rama On One Parkwood


BratDalton

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze mieszkam na płaskim ale cenie sobie plusz w plusie zrodził mi sie w głowie taki plan:

 

Zakup nowego Primala w pluszowych kołach i przeszczep całego osprzętu na rame on one Parkwood.

 

Rame primala sprzedałbym dalej, dodatkowy koszt to wymiana tylnej piasty i suportu oraz opon z 3.0 do 2.8 - tyle wchodzi do parkwooda.

 

Napęd rownież zmodyfikowałbym do 2x11 lub 2x10.

 

Wynika to z tego ze interesuje mnie opona w plusie ale wole napęd 2x10 niż 1x11.

 

Troche kombinowania. Jest sens czy lepiej składać całość na używkach z założeniem budżetu ok. 5000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli primala pro??? 27,5+....Masz Parkwooda 29????

Sprzedaj Parkwooda i kup Primala -wyjdzie taniej. Jak wsadzisz grubasy do parkwooda (o ile wejdą) to i tak łańcuch będzie haczył o oponę-kombinacje z linią łańcucha. Nie ma tak fajnie żeby pomieścić grube lacie/krótki ogon i przerzutkę przednią. Lepiej kombinować z Primalem- wg specyfikacji ramy umożliwia montaż przedniej zmieniarki. 

Nie bój się napędu 1x bo on jest dla ludzi.  

 

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli primala pro??? 27,5+....Masz Parkwooda 29????

Sprzedaj Parkwooda i kup Primala -wyjdzie taniej. Jak wsadzisz grubasy do parkwooda (o ile wejdą) to i tak łańcuch będzie haczył o oponę-kombinacje z linią łańcucha. Nie ma tak fajnie żeby pomieścić grube lacie/krótki ogon i przerzutkę przednią. Lepiej kombinować z Primalem- wg specyfikacji ramy umożliwia montaż przedniej zmieniarki. 

Nie bój się napędu 1x bo on jest dla ludzi.  

Nic nie będzie haczyć. Parkwood 29 był rok temu sprzedawany z oponami plusowymi http://www.on-one.co.uk/i/q/YBCL71541/on-one-parkwood-27-sram-gx1-mountain-bike,-med

 

Aczkolwiek ja bym w Parkwooda się nie pakował, geometrię ciekawszą ma primal, dodatkowo z tylu ma sztywną oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mieszkasz na płaskim to 1x10 czy 1x11 to dobry pomysł ( przy odpowiednim zestopniowaniu kasety). Mieszkam pod Warszawą, w swoim XC od 2 sezonów mam 1x9 i nie wyobrażam sobie powrotu do 2x czy 3x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie będzie haczyć. Parkwood 29 był rok temu sprzedawany z oponami plusowymi On-One Parkwood 27+ SRAM GX1 Mountain Bike, Med | On - One

Zauważ, że autor wątku chce zmienić ramę, żeby móc zamontować przednią przerzutkę. 

 

 

Dodam jeszcze, że Parkwood był sprzedawany z Trailblazerami 2.8" - bardzo wąskimi i wysokimi oponami, które z 45-milimetrowymi obręczami z Primala się nie dogadają. Czy rama przyjmie jakieś "prawdziwe" 2.8" (jak Ranger, Trail Boss czy chociażby Nobby Nic), to już by trzeba poszukać.

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powikłania to jedno, inna sprawa, że 

 

Masz Parkwooda poskładanego???? 
Nie mam Parkwooda.

 

 

Zauważ, że autor wątku chce zmienić ramę, żeby móc zamontować przednią przerzutkę. 
Rower dałem tylko jako potwierdzenie moich słów, że takie coś istniało. Biorąc dziś rower z kołami 27,5+ brałbym w ciemno Primala Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...