Skocz do zawartości

[Łańcuch rowerowy] Zerwanie łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Nie skracam, szczerze, to do tej pory wymieniałem nowy łańcuch razem z napędem w serwisie, ale teraz mam jeszcze nowy łańcuch w zapasie i chcę go użyć od wiosny, ale on też ma spinkę. Skracac, no nie wiem, skoro jest dedykowany do mojego napędu?!

 

Potwierdzam, nie czuje tu żadnej wojny, po prostu wymiana doświadczeń ii poglądow  na spokojnie, przynajmniej tak czuje.

 

Ja lubie sprzet "wytrzymałościowy", nie jakaś mania lekkości, tylko ma być jak najbardziej pancerne. 

Wiem,z ę blad ale łańcuchy i napędy poki co starczały mi na kilka tyś km, ale teraz kupiłem nieco droższy zestaw i popróbuję jazdy ze zmienianiem łańcucha. Cóż nie cackam sie zbytnio ze sprzętem, to mozę służyły pewne elementy nieco krócej. Zobaczymy. Mam zamiar teraz zrobic sobie łańcuch "zimowy" i "na resztę roku" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch dedykowany do napędu? A do dobre. Rowery mają różną geometrię, różne ramy, różne korby i kasety. Nie chodzi mi  o modele a o rozpiętość. A to sprawia, że jedne łańcuchy są dłuższe, inne krótsze. Kupując nowy łańcuch w 90% jest on zbyt długi i się go skraca, a moim przypadku ze 116 ogniw na 108. 8 ogniw czyli 4 pary. To niecałe 10cm. Czereśniaki tak własnie robią, że zmieniają łańcuch bez skracania go do odpowiedniej długości a przerzutka nie jest w stanie wybrać jego nadmiaru i napęd pracuje w gorszych warunkach niż mógłby, gdyby właścicielem roweru nie był czereśniak granatem oderwany od pługa. Eksploatacja roweru to odrobina myślenia, logicznego. Zakładanie łańcucha na pałę nie jest najmądrzejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza 8 lub 11 rzędowy?

 

8 rzedowy=8 koronek na kasecie czyli 8 biegow, 11=11 koronek na kasecie czyli 11 biegow i podobnie z 9rz i 10rz ;) A jesli nowy lancuch masz takiej samej dlugosci jak stary to go nie skracasz, no chyba ze spinasz spinka to wtedy wywalasz jedno ogniwo w miejsce ktorego wpinasz wspomniana spinke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch dedykowany do napędu? A do dobre. Rowery mają różną geometrię, różne ramy, różne korby i kasety. Nie chodzi mi  o modele a o rozpiętość. A to sprawia, że jedne łańcuchy są dłuższe, inne krótsze. Kupując nowy łańcuch w 90% jest on zbyt długi i się go skraca, a moim przypadku ze 116 ogniw na 108. 8 ogniw czyli 4 pary. To niecałe 10cm. Czereśniaki tak własnie robią, że zmieniają łańcuch bez skracania go do odpowiedniej długości a przerzutka nie jest w stanie wybrać jego nadmiaru i napęd pracuje w gorszych warunkach niż mógłby, gdyby właścicielem roweru nie był czereśniak granatem oderwany od pługa. Eksploatacja roweru to odrobina myślenia, logicznego. Zakładanie łańcucha na pałę nie jest najmądrzejsze.

 

I po co tu tak psujesz spokojną atmosferę i wyjeżdżasz z czereśniakami? Nie każdy musi sie znać na każdym aspekcie technicznym uzywanego sprzętu, by jeździć, mieć z tego frajdę, nie od razu stając sie czereśniakiem.

 

Jak taki jesteś mądry to lepiej opisz dokładnie jak dobrać odpowiedznią długość łańcucha do każdego napędu/ramy itp. Czyli o ile skracać orygilnalnie przeznaczony łańcuch 8 rzędowy do takiego też napędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak taki jesteś mądry to lepiej opisz dokładnie jak dobrać odpowiedznią długość łańcucha do każdego napędu/ramy itp. Czyli o ile skracać orygilnalnie przeznaczony łańcuch 8 rzędowy do takiego też napędu.

 

Naprawdę tak ciężko poszukać? Wystarczy najwyżej minuta, żeby znaleźć odpowiedni filmik;

 

Jeśli jesteś niecierpliwy oglądaj od 7:00, ale warto obejrzeć cały, bo gość zna się na rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 rzedowy=8 koronek na kasecie czyli 8 biegow, 11=11 koronek na kasecie czyli 11 biegow i podobnie z 9rz i 10rz ;) A jesli nowy lancuch masz takiej samej dlugosci jak stary to go nie skracasz, no chyba ze spinasz spinka to wtedy wywalasz jedno ogniwo w miejsce ktorego wpinasz wspomniana spinke.

 

Tak, to jest zrozumiałe. Ale czym one się różnią, bo chyba nie długością, są 9 rzędowe z 116 ogniwami, i 11 rzędowe z taką samą ilością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego uważam, że skuwacz to jednak potrzebna rzecz w mojej skrzynce :) przy każdej wymianie łańcucha jest potrzebny żeby go skrócić. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby łańcuch pasował od razu po wyjęciu z pudełka :) poza tym nie używam tego tylko dla siebie i pomagam z rowerami innym :) ale jak mam to zrobić to wolę sam bo już raz pożyczyłem skuwacz i wrócił z krzywym pinem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...