Skocz do zawartości

[Kaseta] 11-28 do rd-m592


Ychu

Rekomendowane odpowiedzi

Część potrzebuję szybko pewne info , czy ta przerzutka będzie chodzić z kasetą hg300-9 11-28

 

Podobno shadow nie lubi kaset mniejszych niż 11-28 , a jak wygląda sprawa z 11-28 ? Da się to w miarę wyregulować ? Teoretycznie minimum dla m592 to 32t , ale ja nie potrzebuję tak miękkiego przełożenia.

 

Z góry dzięki ☺

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze prosić o zmianę zamówienia i chyba tak zrobię , bo przerzutka jest spoko , stopniowanie chciał bym z w miarę małymi skokami , ale wymieniać wózek średnia zabawa w nowej przerzutce.

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

 

 

Napisałem o zmianę zamówienia i myślę , że w sumie temat będzie wyczerpany a stopniowanie jakoś przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część potrzebuję szybko pewne info , czy ta przerzutka będzie chodzić z kasetą hg300-9 11-28

 

Podobno shadow nie lubi kaset mniejszych niż 11-28 , a jak wygląda sprawa z 11-28 ? Da się to w miarę wyregulować ? Teoretycznie minimum dla m592 to 32t , ale ja nie potrzebuję tak miękkiego przełożenia.

 

Z góry dzięki ☺

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Info jest takie że shadow nie lubi kaset 11-28 i mniejszych, czyli problem zaczyna się przy tej kombinacji.

Jakoś wyregulować się da jeśli ktoś ma małe oczekiwania co do kultury pracy napędu. W praktyce oznacza to mniejsze lub większe opóźnienia przy zmianie biegów wydłużające się przy kręceniu pod obciążeniem oraz problemy przy przerzucaniu/ślizganie się łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część potrzebuję szybko pewne info , czy ta przerzutka będzie chodzić z kasetą hg300-9 11-28

Będzie chodziła i to idealnie, sprawdzone na 772, a tu mamy niemal praktycznie tę samą przerzutkę. Jeździłem nawet na kasecie 12-23 i też działała, może nie idealnie, ale działała. Kasety do 9s zaczynają się właśnie od 11-28 i ta jest dedykowana. Spoko możesz kupić i montować. 

To co piszecie tyczyć się może wersji 10s, bo tam najmniejsza kaseta jest 11-32, w 9s najmniejsza MTB to 11-28 właśnie.

 

https://www.rowertour.com/p/19481/shimano-cs-hg80-slx-kaseta-rowerowa-mtb-9-rzedowa

To jest kaseta SLX 9s, dedykowana do przerzutek posiadających Shadow, jak widać najmniejszy rozmiar to 11-28. Tak samo było w Deore i jak widać jest obecnie w Alivio/Acera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne kółko jest w shadow za daleko od dużych koronek, będzie kiepsko działać. Jedynie wchodzi w grę saint M810 z przerzutek shadow by dobrze działało. Tam można zmienić mocowanie przerzutki aby pasowało albo do większej kasety lub mniejszej.

XT M772 pewnie działa z kasetą 25t, ale po cholerę mieć XT, które działa jak acera, czy altus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawisz piwo jak nagram ci film i wszystko będzie działać cacy? 


Obiecany filmik i to w dodatku nie z 11-28, a 12-23:

 

https://youtu.be/QpMjHebanB4

 

Wszystko regulowane z 3s bez wielkiego spuszczania się. Jedyny mikro zgrzyt jest na zmianie 16=>15, ale wynika on z tego, iż łańcuch jest nowy, a kaseta ma ok. 1/1,5kkm. Z kasetą 11-28 będzie idealnie. Sprawdziłem też na ile można wkręcić śrubkę, by przybliżyć kółko do koronki 28, jest idealnie pod ten rozmiar:

 

post-121559-0-97476700-1483912603_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja napisałem wyraźnie, to jest kaseta 12-23, a nie 11-28, która dodatkowo ma ponad 1000km przebiegu i nowy łańcuch, a w dodatku regulacja polegała tylko na maksymalnym wkręceniu śrubki by na maksa przybliżyć kółko do największej koronki. Nie wiem co tam ma źle działać, idzie wszystko płynnie poza tym jednym miejscem na najczęściej jeżdżonych koronkach. Zmiany są dokonywane co 1 oraz co 4 i 2 koronki. Ale liczę, że teraz zobaczymy działanie Acery na 12-23 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...