Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie
- - - - -

[Lampka] do 300zł

Najlepsza odpowiedź cervandes , 31 grudzień 2016 - 13:29

2h ciężko, ale za ten pieniądz to masz dwa S2+, jeden ref, drugi z kolimatorem. Morze światła i tryb max to raczej rozpusta straszna bardziej niż używalny tryb, ja używam w trybie 32% obu i światła mam naprawdę dość a zapierniczam równo w najczarniejsze i najbardziej odludne miejsca w okolicy się zapuszczam. Skoro chcesz czasu pracy na ogniwie 2h to po prostu zamów dwie latary u Dariusza na sterownikach programowalnych i jako tryby do jazdy użyj mocy 70%. Na dobrych ogniwach dobijesz do 2h a przy 50% znacznie 2h przekroczysz a i tak będziesz miał więcej światła niż ja.

Zaleta tych latarek jest taka, że mając dwie rozkładasz równomierniej światło, co jest bardzo ważne, spotem REFa ogarniasz dalsze rejony przed rowerem a kolimatorem świecisz na pobocza w które możesz skręcając wjechać. No i najważniejsze: ilość światła z Watta mocy w tych właśnie latarkach jest najkorzystniejsza, to są potworki nastawione na maksymalizację światła i minimalizowanie strat. Współczynnik ilość światła/cena jest nie do pobicia, stąd popularność. Zdjęcia mojego zestawu chcesz?

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
50 odpowiedzi w tym temacie

#21 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
  • Imię:Kuba
Garaż Rower

Napisano 01 styczeń 2017 - 11:56

No to super, że udało Ci się skompletować własny zestaw.  Wrzuć fotkę jak to wygląda na kierownicy. Ja pewnie skończę z czymś podobnym, tyle że jedna to S2+, a druga z reflektorem - jeszcze zobaczymy ;). Pewnie będzie to S2 ponieważ świeci nieco dalej.  Jestem bardzo ciekaw jak będzie dawać radę moja nowa lampka i pewnie już we wtorek będę ją testować.  U mnie będzie zalecany przez pana Dariusza kolimator 60x20. Będzie on świecić szerzej czy bardziej wąsko niż ten u Ciebie?  Nie do końca rozumiem oznaczenia kolimatorów. W szkole chyba o tym nie było (fizyka-optyka) ;), a na necie nie znalazłem zbyt sporo info. oprócz kilku fotek z różnicami, ale nie fizyczne zależności. To się pewnie tyczy rozkładu X i Y?   

P.S. Ile się ładuje ogniowo po wyczerpaniu? Zamówiłem podstawową ładowarkę Hensey'a oraz jedno dodatkowe ogniwo w razie czego :)

P.S. 2   Jak z uchwytami na kierownicę?  Widziałem kilka modeli w tym jeden na samozamykacz. Zakupiłem sobie dwa różne do testów, ale mam też silikonowe do smartfonów, które podobno też dają sobie radę z Convoyami.

Pozdro ludzie!  Szczęśliwego pedałowania w nowym roku ;)

Użytkownik qb3 edytował ten post 01 styczeń 2017 - 11:58

• 0

Reklama

Reklama

#22 Quell

Quell

Maniak

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 12:11

Mój post 1906 :

http://www.forumrowe...z-150zl/page-96

masz rzuty na ścianę.

Co do mocowania,rozwiązań jest wiele,łącznie z samoróbkami.

PAqljwO.jpg

• 0

#23 cervandes

cervandes

Master

• Użytkownik
  • 1887 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 01 styczeń 2017 - 12:18

Kolimator mój ma 15x90 stopni czyli świeci paskiem 15 stopni w pionie i 90* szeroko. kolimator 20x60 świeci węziej o 30 stopni i 5* wyżej/niżej.

Moim zdaniem jeśli mówimy o jednej latarce to lepszy 20*60, jest kompromisem między refem a szerokim kolimatorem, jeśli natomiast składa się zestaw z dwóch latarek to lepiej wziąć szerszy kolimator bo on ma świecić pod koło i możliwie szeroko na boki.

Ogniwo ładuje się tyle ile ma pojemności i jakim prądem jest ładowane. Ja mam intellichargera i2 i on ładuje 500mA na kanał, ogniwo 3400 puste ładuje się 7h. Ogniwa 2200 4h 15 minut.

Akurat czekam na paczkę z intellicharger D2 więc jeśli ktoś byłby zainteresowany intellichargerem i2 idealnym z pudełkiem i każdym papierkiem to za 50pln oddam.

Co do uchwytów - żadnych kombinacji, te za 1-2pln z allegro są super, mam dwa, już trzeci rok, zero problemów. Idealnie pasują do convoi a że nie ma żadnych części ruchomych to nie ma się co złamać, urwać, rozpaść. No i najważniejsze - im uchwyt mniejszy tym bliżej latarka jest kierownicy. Im bliżej tym mniejsze ramię działania siły drgań i uderzeń. Nic się nie przesuwa a nawet mocno dokręcone pozwalają na ręczną korektę ustawienia. Jadę w miasto: latarki nisko, jadę w dzicz - latarki na wprost.

Zdjęcia później, po kawce skoczę na przejażdżkę to pstryknę.

Użytkownik cervandes edytował ten post 01 styczeń 2017 - 12:38

• 0

#24 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
Garaż Rower

Napisano 01 styczeń 2017 - 12:40

Dlatego właśnie zakupiłem na start uniwersalną 60x20, która mi pozwoli ocenić czy potrzebować będę coś dalej/szerzej.

Dzięki za info. o mocowaniach i kolimatorach. Ja zamówiłem na start takie dwa uchwyty, zobaczymy, który będzie lepszy. Lapkę będę przekładać i tak z MTB do przełajówki oraz może zimówki, więc jeden uchwyt to i tak byłoby zbyt mało. Ciekaw jestem czy uda mi się zamocować je na baranku z grubą owijka pod którą są schowane pancerze od linek hamulcowych.  

http://www.swiatelka...f9e01815470.jpg

http://www.swiatelka...a2913024091.jpg

Co do kolimatorów to tak właśnie myślałem, że to rozkład X i Y tylko, że raz piszą 60x20 a za chwilę 20x60 i już się pogubiłem :)  Mam jeszcze pytanko co polecacie jako ewentualna dodatkowa latarką na kask?  Śmigając na MTB po pokręconych singlach może się przydać. Wydaję mi się, że powinna to być również latarka z szerokim kątem świecenia, a nie laser.  Co sądzicie?  Zawsze można przełożyć jedną z kierownicy na głowę ;)

• 0

#25 fundil

fundil

Maniak

• Użytkownik
  • 369 postów
  • Imię:Łukasz
Garaż Rower

Napisano 01 styczeń 2017 - 14:21

fundil, litości...doskonale wiem że na budżetowym oświetleniu da się pojeździć po lesie, bo sam miałem prostą latarkę typu "zoom" i działała poprawnie. Gwarantuję Ci jednak, że jeśli ktoś może sobie pozwolić na wydanie większej sumy, to ma to jak największy sens  

Oki niema sprawy. Jak ktoś chcę wydać tyle kasy to spoko. Ja po prostu miałem okazję porównać drogą jak i się okazało mocno przereklamowaną lampkę z budżetową biedronkowską. Moim zdaniem w porównaniu lampek za 300PLN i 60PLN wygrała ta za 60PLN
A za oszczędzone pieniążki to wolę sobie kupić dwa łańcuchy lub coś innego       

• 0
Jeżeli napisałem coś nie tak to wina mojej dysleksji, poprawionej autokorektą. :)

#26 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
Garaż Rower

Napisano 01 styczeń 2017 - 14:47

Napisz najlepiej co to była z lampka, ponieważ faktycznie można wydać dużo kasy i kupić coś co i tak nie jest godne uwagi. Lampki mactronic są właśnie drogie i świecą o wiele słabiej (zimne, punktowe światło) niż wymieniany przez cały ten post latarki Convoy, które po odpowiedniej modyfikacji urywają dupę i można zapierdzielać po singlach w nocy jak za dnia :)

Zobacz gify na tej stronie -  Mactronic vs Convoy.  Różnica kolosalna, a kasa podobna.

Mactronic Scream 243lm, 500lm, Noise 500, Convoy S2

Ja uwielbiam poszaleć szybciej na rowerze w lesie, a że ostatnio po pracy czarno nawet w mieście, a co dopiero między drzewami muszę zaopatrzyć się w światło na tyle mocne, że będę czuł się bezpiecznie podczas szybszej jazdy. Cena spora, ale bezpieczeństwo pierwsze skrzypce.  Czy śmigałbyś te 30-50 km/h  z marketową lampką w czarnym lesie?  Ja  z moją medridą 7LED boję się jechać już ponad 10 km/h ;)

Użytkownik qb3 edytował ten post 01 styczeń 2017 - 14:54

• 0

Reklama

Reklama

#27 fundil

fundil

Maniak

• Użytkownik
  • 369 postów
  • Imię:Łukasz
Garaż Rower

Napisano 01 styczeń 2017 - 14:52

Można ją montować na kask i na kierownicę 

akumulatorowy_reflektor_rowerowy_czolowy

Użytkownik fundil edytował ten post 01 styczeń 2017 - 14:53

• 0
Jeżeli napisałem coś nie tak to wina mojej dysleksji, poprawionej autokorektą. :)

#28 Quell

Quell

Maniak

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 01 styczeń 2017 - 15:24

miałem okazję porównać drogą jak i się okazało mocno przereklamowaną lampkę

No i wszystko na temat.

• 1

#29 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
Garaż Rower

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:08

Dziś zaczynam zabawę z S2+ kolimator 60x20 od Pana Dariusz70 z swiatelka.pl. Świeci jak cholera. Szeroko i mocno oraz piękna barwa światła. Nawet w południe rozświetla pokój. Cieplutko jak w słoneczny dzień.  Za moment po zmroku idę z psem na spacer przetestować jak świeci w lesie.   Za wszystko wyszło mi ok 250 zł (latarka modyfikowana + 2 ogniwa  w tym jedno zapasowe, ładowarka oraz dwa uchywyty różne). Cena poniżej kwoty w temacie.  Polecam!   Coś czuję, że za moment będę zamawiać kolejną jako długie światła  i może też na kask.

P.S. Żaden z uchwytów nie jest na tyle szeroki aby dało się go założyć na kierownice w przełaju. Mam pod owijką schowane linki od hamulców przez co jest dość grubo.  Czy testowaliście jakieś uchwyty z szeroką obejmą?  Mam w planach zakupić silikonowe opaski do latarek , które podobno całkiem dobrze trzymają i pewnie się uda zamocować wszystko przy mostku.     A może jest jakiś uchwyt to mocowania na baranku zamiast korków?  To byłoby całkiem ciekawe lecz pewnie mało wygodne w chwycie dolnym oraz przy pierwszej glebie latarka by pewnie poszła do piachu ;)

• 0

#30 Quell

Quell

Maniak

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 16:31

Silikony dają radę na nietypowe miejsca i rozmiary,kupiłem kiedyś kilka od myfriendów i to był dobry pomysł.

JR1xint.jpg

• 1

#31 Sansei6

Sansei6

Master

• Użytkownik
  • 1782 postów
  • Imię:Qba
Garaż Rower

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:24

A jak silikony wytrzymują duże mrozy? O upał nie pytam ;) 

• 0
Fanatyczny Fan F1

#32 Quell

Quell

Maniak

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:28

Jeżeli mam być szczery,na mocnym mrozie nie używałem,nie było potrzeby,przy +- 0C nie było problemu.

One kosztują grosze,latarka i tak zabezpieczona sznurkiem,więc jakby co to strat nie będzie  ;)

• 0

Reklama

Reklama

#33 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
Garaż Rower

Napisano 04 styczeń 2017 - 17:30

Pewnie trzeba smarować tłustym kremem/ wazeliną to wytrzymają ;)

• 0

#34 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 14:14

... Co do uchwytów - żadnych kombinacji, te za 1-2pln z allegro są super, mam dwa, już trzeci rok, zero problemów. Idealnie pasują do convoi a że nie ma żadnych części ruchomych to nie ma się co złamać, urwać, rozpaść. No i najważniejsze - im uchwyt mniejszy tym bliżej latarka jest kierownicy. Im bliżej tym mniejsze ramię działania siły drgań i uderzeń. Nic się nie przesuwa a nawet mocno dokręcone pozwalają na ręczną korektę ustawienia. Jadę w miasto: latarki nisko, jadę w dzicz - latarki na wprost.

Zdjęcia później, po kawce skoczę na przejażdżkę to pstryknę.

Możesz podesłać linka o które dokładnie uchwyty chodzi? Czy o takie coś? http://www.swiatelka...a2913024091.jpg

P.S. Czekam(y) na fotki ;)

Użytkownik qb3 edytował ten post 05 styczeń 2017 - 14:17

• 0

#35 cervandes

cervandes

Master

• Użytkownik
  • 1887 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 05 styczeń 2017 - 15:33

Tak, dokładnie ten. No tak, fotki...

09930185518785543022.jpg

31921487444161469195.jpg

61232421461248907073.jpg

pzdr

• 0

#36 qb3

qb3

Maniak

• Użytkownik
  • 252 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 16:56

Zestaw ładny i daszki z pepsi chyba widzę ;)

Te uchwyty są całkiem spoko. Zamówiłem dokładnie jeden taki od Pana Dariusza. Niestety na moją kierownicę w mtb nie dał rady się wsunąć bo jest za szeroka przy mostku.  Siedzi natomiast ciasno na starym rowerze, gdzie jest chudsza rurka. 

• 0

#37 Abermon

Abermon

Maniak

• Użytkownik
  • 244 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:29

[quote name="cervandes" post="1932646" timestamp="1483626801"]Tak, dokładnie ten. No tak, fotki...

09930185518785543022.jpg

Nie wypadają Ci z tych uchwytów? Ja właśnie taki zdemontowałem, bo wciśnięcie przycisku powodowało przesuwanie latarki, a ostatnio nawet szukałem jej po lesie. Chyba, że jak to chińszczyzna, można trafić na lepsze i gorsze egzemplarze....

Tapnięte z s7 edge
  • 0

#38 Quell

Quell

Maniak

• Użytkownik
  • 305 postów

Napisano 05 styczeń 2017 - 19:41

Chyba, że jak to chińszczyzna, można trafić na lepsze i gorsze egzemplarze....

Wszystkie tego typu uchwyty to chinszczyzna.

Robi je kilku producentów,bo różnią się drobnymi detalami,ale z tego co spotkałem wszystkie trzymają dobrze latarki o średnicy 24mm i więcej.

Problemem natomiast są śruby,wszystkie rdzewieją.

• 0

#39 GrzesPL

GrzesPL

Pro

• Użytkownik
  • 171 postów
  • Imię:Grzegorz
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 20:13

Dobry wieczór 

wszystkie trzymają dobrze latarki o średnicy 24mm i więcej.

Potwierdzam każdy z chińskich uchwytów trzyma (moje) latarki jak należy, te o większej średnicy również. Śrubki nie rdzewieją, ale zauważyłem, że w jednym pojawił się lekki luz na obrocie lewo-prawo  (złącze nitowane), da się sklepać i jest lepiej :)  Mam te obrotowe za 2 czy 3 zł z fasttech.com i od Dariusza. 

djfNbcV.jpg

Pozdrawiam, Grzegorz 

Użytkownik GrzesPL edytował ten post 05 styczeń 2017 - 20:20

• 0

Reklama

Reklama

#40 woojj

woojj

Master

• Użytkownik
  • 1565 postów
Garaż Rower

Napisano 05 styczeń 2017 - 20:54

Ja sobie na wiosnę zapodałem Falcon Eye Panther..o..za 170 zł i jestem mega zadowolony. 

LAMPKA rowerowa Falcon Eye PANTHER MACTRONIC 1300 (6557073687) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

To jakiś klon ale podoba mi się jego mocowanie na kierownicy- sprawdza się w ciężkim terenie. W lampkach -latarkach wkurza mnie to tandetne mocowanie..... 

• 0