Skocz do zawartości

[Full ] Do jazdy po górach do 10 000


xXPiotr76Xx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem na etapie szukania fulla do jazdy po górach głównie Beskid Śląski i Żywiecki ale również trasy zjazdowe enduro typu Kozia lub Rychleby.

Jak na razie używam sztywniaka 29"ze 100 mm skokiem amor powietrzny.

Mój wzrost to 182 cm i 80 kg dł. nogi 86 cm. Do tej pory skłaniałem się do speca stumpjumpera fsr compa 29 z 2016r. ale on ma jednak duży skok 140 mm nie wiem czy nie będzie to wada przy podjazdach teraz zainteresował mnie trek fuell ex 8 29 z 2016 skok 120 mm. Osprzęt speca to sram a treka shimano. Czy jest ktoś kto zna obydwa te modele i potrafi coś doradzić.

Cenowo to ta sama kwota.

1. http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-szlakowe/fuel-ex-2016/fuel-ex-8-29/p/2140600-2016/

2.https://www.specialized.com/us/en/stumpjumper-fsr-comp-29/106989

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem test w Bikeu i spec zdecydowanie wygrywa na zjazdach a trek 50/50. Osprzęt podobny i wagowo też koło 14 kg.

Ja głównie potrzebuję roweru do długich wycieczek górskich czasami kilkudniowych więc szukam kompromisu między podjazdem i w miarę komfortowym zjazdem różnymi trasami oczywiście w ramach rozsądku. Ale jednak pozostanę przy rozmiarze koła 29

raczej trek i moze nowe sparki:

http://www.scott.pl/produkty/441

 

specialized odpada ze wzg na "wady konstrukcyjne",

scott tez to mial, ale sparka na sezon 2017 zmienili i teraz jest "taki jak trek".

 

 

ale ten trek to 13k, co prawda moze utargujesz w slepie do 10-11k.

O jakich wadach konstrukcyjnych mowa?

Edytowane przez xXPiotr76Xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy sprzedawał tego Treka

http://www.pinkbike.com/buysell/2025428/?directtofirstphoto

Może jeszcze aktualne :icon_question:

 

Cześć,

 

Ogłoszenie aktualne. Rower Trek Fuel Ex 8 2016 w specyfikacji fabrycznej - zmienione jedynie gripy na ESI Extra Chunky.

Bardzo mało używany - z racji tego,że pracuję 6 dni w tygodniu łącznie z sobotą to mam mało czasu na jazdę. Stan techniczny wzorowy - przebieg ok 350km. Stan wizualny - kilka rys i zadrapań których nie sposób uniknąć.

Obecnie jestem po operacji zwichnięcia stawu barkowo obojczykowego (wypadek w mieście na innym rowerze). Trek wisi na ścianie od września nie jeżdżony i pewnie powisi tak jeszcze długo - chyba że ktoś go kupi :)

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na priv. Rower do obejrzenia we Wrocławiu. Cena z ogłoszenia do negocjacji + dożywotnia gwarancja na ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam speca sj comp z 2013 roku, z wsadzonym widelcem 140mm i nie ma najmniejszego problemu z podjeżdżaniem. Na naturalne trasy Beskidu to moim zdaniem dobry wybór, dobrze się wspina, dobrze idzie w dół, typowy rower uniwersalny. Na trasach na Koziej czy Magurce też daje radę i sporo frajdy.

Używam też Epica i mam porówananie, SJ podjedzie wszędzie tam gdzie Epic, a nawet tam, gdzie Epic nie da rady (większa baza kół). W dzisiejszych czasach wideł 140 nie upośledza (większości) rowerów we wspinaczce, a w dół każde 10mm więcej się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem test w Bikeu i spec zdecydowanie wygrywa na zjazdach a trek 50/50. Osprzęt podobny i wagowo też koło 14 kg.

Ja głównie potrzebuję roweru do długich wycieczek górskich czasami kilkudniowych więc szukam kompromisu między podjazdem i w miarę komfortowym zjazdem różnymi trasami oczywiście w ramach rozsądku. Ale jednak pozostanę przy rozmiarze koła 29

 

O jakich wadach konstrukcyjnych mowa?

 

Te wszystkie testy dziel przez pół a najlepiej olej. Co nie zmienia faktu, że jak jednak koniecznie 29er to Spec będzie lepszym wyborem. Tylko za odpowiednią cenę.

 

Co do wad konstrukcyjnych to odpuść sobie tą tematykę bo jest bzdurna. Pociągnął bym temat dalej ale ktoś może się poczuć urażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siedziałem i przejechałem się kawałek specem i miałem uczucie, że jest za krótki tzn kolana wydawało mi się, że są za wysoko rozmiar roweru L i przy moich 182 cm powinno być ok. Do tej pory jeździłem na ramie xc więc może to problem w przyzwyczajeniu i trzeba się przestawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna geometria może powodować wrażenie ze rama jest zbyt mała. Miałem to samo przy przesiadce ze standardowego MTB średniej klasy na typowego ścieżkowca. Na początku miałem wrażenie że rama jest zbyt krótka, zupełnie inna też pozycja na rowerze. Kilka jazd i już bym jej nie zamienił :)

Edytowane przez michalr75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siedziałem i przejechałem się kawałek specem i miałem uczucie, że jest za krótki tzn kolana wydawało mi się, że są za wysoko rozmiar roweru L i przy moich 182 cm powinno być ok. Do tej pory jeździłem na ramie xc więc może to problem w przyzwyczajeniu i trzeba się przestawić.

 

 

Spróbuj jeszcze przejechać się na Treku - pytanie tylko czy będą jeszcze mieli w sklepie wersję 2016 w twoim rozmiarze.

Wersja na 2017 ma znacznie słabszy amortyzator : FOX Rhythm czyli uproszczoną i tańszą wersję mającą rywalizować z RockShox Yari.

 

Generalnie pozycja będzie inna, bardziej wyprostowana. Moje pierwsze wrażenie po przesiadce z rasowego XC na Fuel Ex - wydawało mi się,że siedzę na krześle ;) Ale jak tylko zjechałem z asfaltu w teren i zacząłem zjeżdżać to rower pokazał swój pazur.

 

 

PS. Moja oferta wciąż aktualna, cena do negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że uda mi się przejechać Trekiem w tym tygodniu w sumie to bardziej mi się wizualnie podoba od speca a na papierze wydaje się być bardziej uniwersalny.

Wiadomo cena nie mała i wagowo też szału nie ma ( podobnie jak u speca ) ale jeśli za tym ma iść wytrzymałość to ok.

W treku podoba mi się że wszystkie linki są schowane i dodatkowo osłona na ramę też powinna się przydać. Zdaję sobie sprawę,że trzeba wybierać w tym co jest teraz dostępne i co można przymierzyć.

Podobał mi się też Canyon

https://www.canyon.com/pl/mtb/neuron/neuron-al-7-9.html

ale jakoś nie mam przekonania do mierzenia na odległość a i cenowo podobnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok rower już zamówiony po możliwości testowania w górach i mojej okolicy staneło jednak na treku rocznik 2017. Okazało się również że spec ma bardzo zaniżoną rozmiaró2017i dlatego rama L była na mnie za mała.Jeszcze jedna rada mierzyć mierzyć i jeszcze raz mierzyć a nie dać sobie wcisnąć to co akurat zalega na sklepie. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...