Skocz do zawartości

[amortyzator] Rock Shox 30 Gold Solo Air 29"


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Warto się w to pakować za 600-650 zł?(stan prawie nówka na OLX) Moja waga 85kg , jazda raczej lajtowa, bez specjalnych ekscesów i akrobacji. Teraz mam okrytego  na tym forum złą sławą  Suntour XCR RL-R ze stalową sprężyną, o powalającej wadze ok 2,5 kg, aczkolwiek poza wagą na razie nic złego o nim powiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy twojej wadze będzie wiotki przez lagi 30mm. Nie warto się w to pchać.

 

Nie przesadzasz. Mam taki i dawał sobie rady z 105kg obecnie ważę 94kg i jakoś wiotki nie jest. Taje sobie rady w maratonach. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz. Znalazłem taki na OLX i o ile to jest ten to czyżby lagi były z innego???
      https://www.olx.pl/oferty/q-Rock-Shox-30-Gold-Solo-Air-29%22/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Znalazłem taki na OLX i o ile to jest ten to czyżby lagi były z innego???

Lagą to cie babka po plecach co najwyżej biła. Tu są golenie, mało tego, pewnie nie zauważyłeś ale są górne i dolne.

 

Poza tym górne golenie sa złote, a na dolnych masz naklejkę gold 30 tk. Ten widelec jest tak dziwny ze nic innego do niego pasować od RSa nie będzie. Znaczy golenie Z XC30 mogły by ale to nie są golenie z XC30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wątpliwości to pisz do sprzedającego niech ci wyśle lepszej jakości foty , ja tam widzę standardową złotą anodę (ale ja stary jestem i wzrok mi pewnie nie domaga). Bardziej bym się czepił do opisu gdzie jest mowa o Motion Control (wersja RL) a tu jest zwykłe TK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem ale kamień w wodę. Zero reakcji. Tak jak pisałem wystawiał go już rok temu na Allegro, za 800 z kawałkiem...


Odezwał się, że prześle foty w sobotę


Opcjonalnie jeszcze biorę pod uwagę Rebę na hamerykańskim Ebayu. Tam wszystko taniej, nawet po doliczeniu przesyłki i wysokim kursie $. Nówka wychodzi 1108zł z shippingiem po przeliczeniu na zł. U nas na Alledrogo 1820 zł  z przesyłką, chory kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixona dyskwalifikuje koszmarnie kiczowaty i niespójny graficznie design. Amor nie tylko ma działać, ma też wyglądać, a tu jest kompletna wtopa. Jestem po dwóch szkołach plastycznych, w tym jednej wyższej i takie rzeczy mnie po prostu odrzucają.

Edytowane przez gentile
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jesteś taki esteta, to zrywasz firmowe naklejki i w międzyczasie projektujesz i wykonujesz swoje, co jak rozumiem nie powinno być dla Ciebie problemem..? ;)

Myślę, że nawet znalazłbyś chętnych na wspólne zamówienie jak wymyślisz coś ciekawego.

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixona dyskwalifikuje koszmarnie kiczowaty i niespójny graficznie design. Amor nie tylko ma działać, ma też wyglądać, a tu jest kompletna wtopa. Jestem po dwóch szkołach plastycznych, w tym jednej wyższej i takie rzeczy mnie po prostu odrzucają.

Epixony kiczowate?? Często mam właśnie na serwisie felerne rock shox-y XC28 XC30 i XC32 Jeżeli twierdzisz że amorki są nie plastyczne według ciebie to może plastycznie sobie sam po swojemu skonstruluj amorek

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie to mogę sobie kupić na Ebayu naklejki topowego Rock Shoxa czy Foxa i okleić nimi XCRa,  co zresztą niektórzy praktykują, ale nie o to przecież chodzi. Chodzi o przyzwoity amor o elementarnie przyzwoitej estetyce, która nie powoduje absmaku i zażenowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój wybór. To jest przede wszystkim urządzenie mechaniczne, które powinno działać w określony sposób. Takie rzeczy jak naklejki to rzecz wtórna. Owszem, mogą być kiczowate. Dla wielu producentów są też robione specjalne wersje pod kolorystykę i dizajn ich rowerów, tak samo mógłbyś zrobić sobie swoje. Nikt nie wspomina tu o zerwaniu logo SR i naklejeniu Foksa wiec nie rozumiem zupełnie dlaczego z tym wyskoczyłeś...

Chyba, że takie elementy jak kształt korony itp. też powodują u Ciebie "absmak" (?)

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixony kiczowaty?? Często mam właśnie na serwisie felerne rock shox-y XC28 XC30 i XC32

Owszem, kiczowaty i spartolony designersko, co nie znaczy, że jest to zły amortyzator w sensie funkcjonowania. Kolega z pewnością ma kwalifikacje w sprawach serwisu i działania mechanicznego ale co do estetyki, wątpię. Ja przykładam wagę do spraw estetycznych, może to zboczenie zawodowe, ale tego knota nie kupię. Wali po oczach estetyką odpustową rodem z wiejskiego jarmarku. Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej zasadzie to mogę sobie kupić na Ebayu naklejki topowego Rock Shoxa czy Foxa i okleić nimi XCRa, co zresztą niektórzy praktykują, ale nie o to przecież chodzi. Chodzi o przyzwoity amor o elementarnie przyzwoitej estetyce, która nie powoduje absmaku i zażenowania.

To powiedz mi jaką tak super estetykę ma Rock Shox XC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kupny" wideł jest zwykle biały lub czarny, do wyboru co najwyżej mat lub połysk, a naklejki można samemu zmienić albo po prostu zerwać - gdzie tu nadal widzisz problem? :)

Nikt Ci nie każe naklejać tam trzech pasków, znaczka Mercedesa, Hello Kitty czy stylizować widelec na topowy model konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...